۱۰ بیلبورد جنجال برانگیز در آمریکا

۳ اردیبهشت ۱۳۹۱  ·   زمان مطالعه 3 دقیقه


۱۰. تبلیغ رژیم غذایی شزکت پتا در اندازه ای بزرگ که پیام کم کردن وزن از طریق خام خواری را زیر عنوان بحث بر انگیز “نهنگ ها را نجات دهید” بیان می کند. در ابتدا توجه بسیاری را به خود جلب کرد اما به دلیل حساسیت های بوجود آمده و توهین آمیز دانستن تصویر زنی که چربی های اضافه دور کمرش بر روی مایواش افتاده است توسط بسیاری از زنان و فعالان حقوق زن، پس از مدتی، آن شرکت، این بیلبورد را عوض کرد و با عذر خواهی رسمی رئیس آن از طریق کانال های تلویزیونی به اتنقادات خاتمه داد.

 

۹. بیلبورد دیگری از شرکت پتا که در آن به رسوایی جنسی گلفبازمشهور “تایگر وود” اشاره کرده است.

۸. “الیس میلز” از تگزاس (ایالت اکثرا جمهوری خواه) که از لایحه خدمات بهداشتی ارائه شده توسط دولت دموکرات بارک اوباما رئیس جمهور کشور آمریکا ناراضی بوده است این بیلبورد را با استفاده از حق آزادی بیان، نصب کرده تا ناامیدی و ناراحتی خود را اینگونه ابراز کرده باشد.

۷. این تبلیغ شرکت خدماتی مراسم تدفین “تامس .بی” کمی پا را فراتر گذاشته است و با درج جمله: ” تو همش می گفتی که حتی جنازه ات هم اون لباس رو نمی پوشه! بهتره همین الان اینو بهشون بگی (ترجمه مضمون)” و با نشان دادن فلش به سمت آدرس دفتر آن شرکت، پیام دلسرد کننده ای را بیان کرده است.

۶. شرکت “پوشاک ضد آب” هرگز از اوباما اجازه نگرفته است تا از تصویر او در تبلیغاتش استفاده کند با این حال این بیلبورد در میدان Time Square شهر نیویورک نصب شده و بر روی آن تصویر باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در حالی که پالتو ضد آب پوشیده است را نشان می دهد.

۵. از دور که به این بیلبورد نگاه کنید زنی را از شرکت “رابینز دایاموندز Robbins Diamonds ” (تولید کننده جواهرات و برنامه ریز مراسم عروسی) می بینید که انگار “آن انگشتش” را به سمت شما گرفته است اما در نگاه بعدی متوجه خواهید شد که انگشت حلقه اش را همراه با متن “این خانم از انتظار کشیدن خسته شده است” نشان داده شده است.

YaVaughnie Wilkins .4 برای اینکه به همه ثابت کند که بیش از ۸ سال با Charles Phillips مشاور اوباما رابطه داشته است، ۲۰۰۰۰۰ دلار برای نصب بیلبوردهایی با این مضمون پرداخت کرده است. بر روی آن به نقل قول نوشته شده: “تو همزاد من هستی، تا ابد”. بیشتر بخوانید:

۳. در زمانی که انحرافات عشقی میان زن و شوهر ها و روابط با آدم های دیگر این روز ها زیاد شده است، چرا یک وب سایت برای آن درست نشود؟!

۲. این بیلبورد با هدف کمک به حزب جمهوریخواه نصب شده بود اما هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات بعدن تشخیص دادند که استفاده از تصویر مرکز تجارت جهانی در حال سوختن و فرو ریختن، در یک تبلیغ، ناشایست است.

۱. یک شرکت دیگر خدماتی مراسم تدفین، با این تبلیغ بسیاری را به دلیل گستاخی اش در انتخاب محل نصب بیلبورد، شوکه کرده است. همانطور که می بینید، تصویر در اندازه بزرگ بر روی دیوار ایستگاه مترو در سمت مقابل محل سوار شدن نصب شده است و بر روی آن نوشته شده: “یه کم بیا جلوتر”.

4 پاسخ به “۱۰ بیلبورد جنجال برانگیز در آمریکا”

 1. محمد گفت:

  merc ina kheili khub budan lotfan az in no’ matalebe marbut be tablighate khas bishtar era’e bedin.mamnun

 2. محمد گفت:

  عالی بود

 3. فرزین گفت:

  مطلب باحالی بود ولی …
  بعدن ؟؟؟؟ یا بعداً ؟؟؟
  کمی بیشتر دقت کنید بیشتر مطالعه کنید
  ( دیالوگی از فیلم هوو )

 4. سعید گفت:

  یکم بیا جلوتر باحال بود

شما هم نظرتان را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی با * نشانگذاری شده اند.

*

*