۱۴ اسفند ۱۳۹۲  ·   زمان مطالعه 6 دقیقه

درس‌هایی از دیجی‌کالا و درآمد روزانه ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی آن، برای استارتاپ‌ها


محتوای خبر اشاره ایی بود به صحبت های آقای سعید محمدی یکی از بنیانگذران فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا که در دوازدهمین همایش مدیریت کسب و کار های هوشمند در سازمان مدیریت صنعتی٬ گزارش عملکرد و اطلاعات مربوط به فروش دیجی‌کالا را برای اولین بار اعلام کرده است.

او گفته است که در حال حاضر تعداد فروش روزانه دیجی کالا روزانه ۲۰۰۰ سفارش است با متوسط ۶۰۰هزار تومان. با یک ضرب ساده، به عدد فروش (درآمد ناخالص) ۱.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان در روز می رسیم. ( بله، اشتباه نمی کنید: یک ۱۲ با ۸ تا ۰!)

این سایت فروش اینترنتی کالاهای دیجیتالی که در سال ۱۳۸۵ یک استارتاپ با ۵ نیرو بوده است، در حال حاضر بیش از ۲۰۰ نفر پرسنل دارد. در ماه های ابتدایی کار، این سایت، قطعات کامپیوتر و تعداد محدودی پرینتر را عرضه می کرد. در سال های اخیر با افزایش میزان نفوذ اینترنت در مردم، و جلب تدریجی اعتماد مردم به بانکداری اینترنتی و سپس خرید از اینترنت، فضا برای گسترش فعالیت چنین سایت هایی بازتر شد.

 

رموز موفقیت دیجی‌کالا:

یکی از مهمترین رازهای موفقیت دیجی‌کالا از لحاظ فنی، ۲ ویژگی مهم «مقایسه» و «نظرات کاربران» است. به اعتقاد من، به عنوان یک کاربر، و هم به عنوان کسی که در این حوزه چندین سال فعالیت حرفه ایی می کند، این دو ویژگی، برگ های برنده ی دیجی کالا در برابر دیگر رقبانش بوده و هستند.

اگر چه این دو ویژگی تنها مزایای این سایت نیستند و توسط دیجی کالا هم ابداع نشده اند اما پیاده سازی درست آن، توانسته است، این سایت را به عنوان اولین و موثقترین مرجع خرید اجناس الکترونیکی  (بخصوص گوشی های همراه) برای من و بسیاری دیگر از  دوستان، آشنایان و همکاران مان تبدیل کند.

چندی پیش، ( به نظر می رسد پس از جذب سرمایه ایی کلان) این کسب و کار اینترنتی، پوست انداخت. هم در معنای و اقعی کلمه، یعنی ظاهر و رابط کاربری اش مدرنتر و زیباتر شد و هم تعدد و تنوع اجناس و کالاهای ارائه شده را بالا برد. حالا شما می توانید ریش تراش و یا بیگودی هم از دیجی کالا بخرید.

 

درس مهم: استمرار، پشتکار و تلاش روزانه برای بهتر شدن

به نظر من، استارتاپی ها باید دیجی‌کالا را زیر نظر داشته باشند. مسیری که این کسب و کار (نوپا در سال ۱۳۸۵) تا امروز طی کرده است، راه آسانی نبوده است. مشکلات متعددی فنی به دلیل نبود زیرساخت های مناسب فناوری اطلاعات در کشور، مسائل و معضلات ناشی از عدم وجود قوانین مشخص و روشن درباره اینترنت، و تجارت الکترونیکی، گریبانگیر هر کسب و کاری در این حوزه بوده و هست.

آنچه مهم است، پایداری بنیانگذاران و گردانندگان یک کسب و کار اینترنتی، و ناامید نشدن از اتفاقات و ناملایمات، و ادامه کار است.

به راستی، این موفقیت، یک شبه روی نداده است.  به قول بیز استون، از بنیانگذاران تویتر: « گذر زمان، پشتکار و ۱۰ سال تلاش، به تدریج شما را به صورت یک موفقیت یک شبه جلوه می دهد! »

 

اعتماد، اعتماد، اعتماد:

شاید یکی از دلایل مهم دیگر در موفقیت دیجی‌کالا بخصوص  در بخش تلفن های همراه، بازار کاذب و غیرقابل اعتمادی است که به دلیل عدم صداقت، کلاهبرداری های مختلف، تبلیغات گمراه کننده و عدم دانش کافی فروشندگان خرده فروش در میان مردم بوجود آمده است.

خیلی ها، ترجیح می دهند، به جای اینکه چند روز وقتشان را صرف رفتن از این مغازه به آن مغازه، و شنیدن حرف های ضد و نقیض کنند، در خانه خود پشت کامپیوترشان بنشینند و با آرامش و بدون دغدغه، کالای مورد علاقه شان را بررسی، مقایسه و
سپس خریداری کنند.

با وجود تنوع بسیار در انواع کالاهای مصرفی الکترونیکی بخصوص موبایل ها، سرعت بالای ورود مدل های جدید به بازار، رقابت شدید میان تولید کنندگان، بالا و پایین رفتن قیمت ها، بازی های روانشناختی تولید کنندگان با قیمت گذاری های مختلف، انتخاب و خریدن  بهترین گوشی ممکن به نسبت بودجه مورد نظر را به کاری پر از استرس تبدیل کرده است.
کاری که دیجی کالا کرده است، کاهش این استرس، از طریق ارائه طیف وسیعی از اطلاعات مختلف درباره کالاها، به شکل متن و تصویر و فیلم، و همچنین نترسیدن از به اشتراک گذاری تجربه خرید کاربرانش است.

 

عدم وجود رقیب خارجی:

وقتی این آمار فروش را برای بار اول دیدم، فورا به این فکر افتادم که غول های فروش اینترنتی مانند آمازون ممکن است چقدر در روز فروش داشته باشند؟!

جالب است بدانید آمازون در سال ۲۰۱۲ هر ثانیه بیش از ۳۰۰ آیتم می فروخته است.

درآمد (فروش) سالانه آمازون، در سال ۲۰۱۳ چیزی نزدیک به ۷۵ میلیارد دلار بوده است که پیش بینی می شود در سال ۲۰۱۴ به ۱۰۰ میلیارد دلار برسد.

مساله تحریم بانکی و مالی کشور، تهدیدی است که توسط کسب و کارهایی مانند دیجی‌کالا به فرصت های طلایی تبدیل شده است. به دلیل وجود تحریم ها، کمپانی های بزرگ و چند ملیتی مانند Amazon.com و eBay.com نمی توانند در ایران فعالیتی مانند کشورهای دیگر داشته باشند.

ورود Amazon به هر کشور جدیدی، قلب صاحبان کسب وکارهای محلی آن کشور را پایین می ریزد. مناطق قابل دسترسی این غول تجارت الکترونیکی بسیار وسیع شده است. دوستان من در منطقه خودگردان کردستان عراق کوچکترین چیزهایی که در بازار پیدا نمی شود یا گران به نظر می رسد را از آمازون می خرند که اغلب با احتساب هزینه های ارسال هم ارزانتر از بازار محلی به دستشان می رسد.

 

برهم زدن بازارها (Disruption) :

دیجی‌کالا توانسته است بازارهای سنتی کسب و کارها را بر هم بزند. حالا دیگر هیچ شرکت یا مغازه فروش محصولات الکترونیکی از گزند دیجی‌کالا در امان نیست و آن چیزی که روزی دست کم‌اش می گرفتند به تهدیدی جدی تبدیل شده است. قطعا به دلیل الکترونیکی بودن، عدم وابستگی به زمان و مکان خاص و دلایل بسیار دیگر، هزینه های اداره و نگه داری دیجی‌کالا به نسبت شرکت ها یا مغازه هایی در آن سطحِ از فروش، بسیار پایین‌تر است.

دیجی‌کالا به کل کشور دسترسی دارد حالی که برای یک کسب و کار محلی، این کار امکان پذیر نیست.
نمونه جهانی این نوع برهم زدن بازارهای سنتی، آمازون است. فروشگاه های زنجیره ای بزرگ کتاب و محصولات فرهنگی در آمریکا این سایت را که در سال ۱۹۹۵ لانچ شد، خیلی جدی نگرفتند اما آمازون در عرض ۲ سال آنقدر پیشرفت کرد که وارد بورس شد.

 

پیام و اثرگذاری انتشار این خبر:

یکی از مهمترین نتایج حاصل از انتشار چنین آمار جالبی این است که توجه بسیاری از جوانان به مزایا و فرصت های بازار فناوری اطلاعات جلب می شود. اما، مهمتر از آن این است که سرمایه ها را به سمت این حوزه هدایت خواهد کرد.

به قول وزیر اقتصاد آقای دکتر طیب نیا درهمایش بهبود فضای کسب و کار ایران، یکی از مشکلات اقتصادی کشور این است که سرمایه ها در خاک و دیوار اسیر شده اند. حال، با شنیدن چنین آماری، سرمایه گذاران بخش مسکن و انبوه سازی، به فکر فرو خواهند رفت.

 

کسب و کارهای مشابه در چه حال هستند؟

تعداد فروشگاه های اینترنتی در ایران کم نیستند اما برخی از آن ها، توانسته اند اسم و رسم بزرگتری به هم بزنند. از جمله مشهورترین آن ها، غیر از دیجی‌کالا، می توان به چاره، فینال، ورچین، زنبیل، تهران‌کالا و … اشاره کرد.

شاید هیچ کدام از این فروشگاه ها، که هر کدام سیاست های متفاوتی در کارشان در پیش گرفته اند نتوانسته جایگاه دیجی کالا را در ذهن کاربران ایرانی بدست آورند.

در مقایسه ی دیجی کالا با فروشگاه های همه‌چیز فروش مانند چاره و فینال که از نظر تنوع محصولات و پشتیبانی، استانداردهای بالایی را رعایت می کنند، می توان ۳ تا از مزیت های رقابتی مهم دیجی کالا را به شرح زیر نام برد:

 1. تمرکز بر بازار مشخص کالاهای الکترونیکی
 2. ارائه گارانتی اختصاصی خود
 3. رابط کاربری جذابتر و  تلاش مداوم برای بهتر کردن

تمرکز دیجی کالا از ابتدای شروع به کار، بر این بازار Niche به آن کمک کرد تا هزینه های عملیاتی و همچنین دردسرهای تامین، انبار، نگه داری و ارسال کالاهای حساس را نداشته باشد. دیجی کالا توانسته است کاری کند که در مدت زمان کوتاهی، محصولاتی که در جهان فروششان شروع می شود را با قیمتهای رقابتی عرضه کند.

 

آینده دیجی‌کالا:

دیجی کالا که اکنون در مسیر رشد پرشتاب قرار گرفته است می خواهد تا پایان سال ۱۳۹۳ بیش از ۵۰۰ نفر نیروی جدید را در این شرکت استخدام کند. امیدوارم این سرعتِ پرشتاب، روح صمیمی، چابک و منعطف دیجی کالا را تضعیف نکند و بتواند بیش از پیش اعتماد مشتریان را به خود جلب کند. همچنین امیدواریم اخبار موفقیت های دیگر کسب و کارهای اینترنتی را بیشتر بشنویم. موفقیت دیجی‌کالا، و امثال آن، می تواند بر موفقیت و موقعیت فضای کسب و کارهای اینترنتی در کشور تاثیر بسزایی داشته باشد.

 

نوبت شماست:

دوستان شما چه فکر می کنید؟ لطفا نظرتان را با من و دیگر خوانندگان خوشفکری در میان بگذارید.

176 پاسخ به “درس‌هایی از دیجی‌کالا و درآمد روزانه ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی آن، برای استارتاپ‌ها”

 1. Arvant گفت:

  من دیروز تبلتی رو که از این سایت خرید کرده بودم دریافت کردم جمعه سفارش دادم و تقریباَ بعد از سه تا چهار روز به دستم رسید.که با این ترافیک خرید آن هم در ایام قبل از عید نشان از برنامه ریزی دقیق این دوستان برای تحویل اجناس دارد.
  به نظر من بررسی هایی که ارائه میدن خوبه ولی واقعیتش خیلی هم دقیق نیست و خیلی وقتی معایب دستگاه رو به طور کامل و بیان نمی کنند .
  اما نظر افرادی که از کالا استفاده کردن واقعاَ تاثیر گذاره و از اون نمیشه که چشم پوشید.
  قیمت های سایت هم واقعاَ منصفانست و نسبت به شهر ما که واقعاَ پایین تره همچنین چون هزینه پست رو هم خود شرکت متحمل میشه واقعاَ خرید ازش صرفه اقتصادی داره .
  همچنین دیجی بن های که ارائه میده می تونه برای کسانی که زیاد خرید می کنند وسوسه انگیز باشه .مثل شما اگر یه فروشگاه تلفن داشته باشید به نظرم اگر مشتریاتون رو بتونید برای سه روز معطل نگهدارید تا کالا به دستشون برسه ارزش داره که خریدتون رو از اینجا انجام بدید بعد علاوه بر قیمت کمتری که دستگاه داره از دی جی بن ها به عنوان اشانتیون خودتون استفاده کنید .

 2. تاج گل گفت:

  یکی از دلایل موفقیت دیجی کالا به هدف اون برمیگرده
  هدفش به قول از مدیر دیجی کالا نقد و بررسی بعد فروش

  شاید خیلیا بگن این حرفه
  ولی حرفش هم میتونه نشون دهنده تمایز باشه ، تمایزی که به نفع مشتریان و فروشندس

 3. تکتم رنجبران گفت:

  با سلام و خسته نباشی به آقایان محمدی (دیجی کالا)
  از اونجایی که دوست عزیز آقای عباسی زحمت گردآوری و بعد تالیف رو کشیدن نکاتی به نظرم رسید که میبایست به آن توجه می شد. 1-در این که در حال حاضر این سایت حرف اول رو می زنه شکی نیست ولی با اطمینان باید خدمتان عرض کنم اولین فروشگاه اینترنتی راه اندازی شده در این حوزه نبوده، 2- نمودارهای رشد ترافیک این سایت در سال های 86 تا 89 مشابه بسیاری از فروشگاه های مشابه در حد رنکینگ 200 الکسا بوده و تقریبا از سال 90 با جذب سرمایه گذار (ادعای شرکت سرآوا) تونست سرو سامانی به سیستمش بده 3-ورود به بازار پور رونق مبایل رشد فضایندهای رو به سایتشون داد 4- حضور در پایتخت و نزدیکی به منابع کالا و حمل و نقل نسبت به فروشگاههای شهرستانی نیز همچنین 5-در مورد میزان فروش هم نگارنده یک صفر اشتباه کرده چون اگر یک نگاه به آمار واردات کالا و سرانه مصرف در کشور در حوزه های مورد نظر داشته باشید متوجه میشید در بهترین شرایط هم فروش به بالای 5 میلیارد تومان در ماه نخواهد رسید!،
  در انتها ضمن آرزوی موفقیت برای این عزیزان این نوید رو به همه دست اندرکاران این حوزه بدم که باز شدن بازار های جهانی در کشور وقتی واتزآپ 14 میلیارد دلار ارزش داشته باشه حتما دیجی کالا 14 میلیون دلار می ارزه!

  • علی گفت:

   رقبای ضعیف را هم باید به دلایل موفقیت دیجی کالا اضافه کرد. یادمه مدیر چاره مصاحبه کرده بود که دیجی کالا سایت محتواست و فروشگاه اینترنتی نیست و رتبه خوب الکسا هم به خاطر همینه و ما اصلاً دیجی کالا رو به عنوان رقیب نگاه نمی کنیم.
   این رقم فروش همه را شوکه کرده ولی گفته شده که دیجی کالا 10% سهامش رو 5میلیارد فروخته که این رقم اون فروش رو تایید میکنه.

  • دوست گفت:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز سوالی که از شما داشتم این هست که چرا شرکت ها،کارخانه،ها کارگاه ها و…… های کشورمان را تحقیر میکنید .مگر شرکت با عظمتی همچون فیسبوک که واتس آپ را با قیمت 19 میلیارد دلار نه 14 میلیارد خریده از اول به این فناوری ها و سرمایه های عظیم دست داشته است.شما که انقدر شرکت های داخلی را کوچک و شرکت های خارجی را بزرگ میکنید بد نیست نگاهی به پیشینه این شرکت ها بیندازید.شرکتی مثل فیسبوک که بنیان گذار آن مارک زاکربرگ است یک شب_ه به این مال،ثروت،فناوری و قدرت نرسیده است .زاکربرگ ابتدا سایت دانشگاه هاروارد را هک کرد سپس به زندان افتاد و پس از آزادی به فکر تاسیس فیسبوک افتاد و چند سال بعد به عنوان یکی از میلیاردر های جوان جهان شناخته شد.میتوانید پیشینه مایکروسافت را نیز مطالعه نمایید متشکرم.

 4. علیرضا-ن گفت:

  یک حرکت به نفع مشتری
  دو حرکت به نفع خود
  1-اعتماد مشتری
  2-سرمایه مشتری

 5. امیرحسین قاضی طباطبائی گفت:

  مطلب بسیار جالب و خواندنی بود.
  درسته بیشتر موارد تقریبا واضح و مشخص بودند ولی به نظر من یکی از اصلی ترین دلایل موفقیت، پایین آوردن قیمت های خرده فروشی و گاهی “زیر فروشی” رو هم باید در موفقیت دیجی کالا موثر بدانیم. سیاست قبلی دیجی کالا و یا شاید توان مالی دیجی کالا در گذشته به حدی نبود که تا این حد قیمت ها بروز و پایین باشه و سود 3 یا 4 درصد (در بیشتر کالاهای دیجیتالی) براش صرفه داشته باشه و البته نباید همکاری نزدیک تامین کننده ها با دیجی کالا رو نادیده گرفت چرا که مطمئن باشید حداقل 30 درصد کالاهای دیجی کالا موجود در انبار نیستند.
  امیدوارم این موفقیت پای سرمایه های بیشتری رو فروش آنلاین باز کنه و مطمئنا سرمایه بیشتر قوانین دست و پا گیر رو هم رفع و اصلاح میکنه.

 6. کیوان گفت:

  سلام.واقعیت رو بگم من که باور نکردم.اینم یه نوع ترفند بازاریابی ومشتری جذب کردنه!

  • طب سنتی گفت:

   دوست عزیز باور نداشتن ساده است

   دیجی کالا طراحی ایده آلی نداشت ولی شرایط خوبی داشت و موقعیتی که نزدیک بازار داشت باعث پیشرفت روز افزونش شد

   یک مثال دیگر که خودم تجربه کرده ام: با اینکه شرایط اینترنت در کشور خیلی خوب نیست ولی یک سایت توانست کسب و کار یک کلینیک را زیر و رو کند بنابراین باور کنید و اگر تخصص دارید از هم اکنون شروع کنید

 7. کیخسروی گفت:

  در کل به نظر بنده که از سال 85 تا الان مشغول به فروش اینترنتی هستم دی جی کالا جای پیشرفت بیشتری داره و این نشان دهنده قابلیت بالای مدیران آن می باشد
  ان شا الله روزی برسه فقط دی جی کالا با این قدرت نباشه و فروشگاهای جدید رو شاهد باشیم که در حال رقابت با سایت هایی چون دی جی کالا باشند.

 8. علی گفت:

  منم تا الان 2 تا گوشی و کلی جنس دیگه ازشون خریدم در کل راضیم اما رمز موفقیت دیجی جونو تو صداقت و خدمات خوب میبینم

 9. سام گفت:

  فروش لوازم دیجیتالی سود چندانی ندارد، به عنوان مثال گوشی آیفون دو میلیون تومانی، ده الی پانزده هزارتومان سود دارد. در مقایسه با ماشین فروشی در خیابان عباساباد تهران که یه ماشین پورشه با پنجاه میلیون سود میفروشد مبلغی نیست. هزینه انبار و حقوق 300 کارمند رو هم فراموش نکنید….

  • مهدی گفت:

   اگر یک درصد هم از فروش کل سود کنند میشه ماهی 360 میلیون تومن…حداقل ماهی 60 میلیون تومن برای خود موسسین سود داره…کمه؟

  • مهدی0014 گفت:

   سود فروش یک آیفون دو میلیون تومانی کم تر از 100هزار تومان نیست یعنی هر روز یه دونه بفروشه تو ماه تقریبا سه تا چهار میلیون می شه(این فقط سود فروش موبایل آیفون می باشد) اگه یه دونه یخچال 10میلیون تومنی بفروشه اونم کم تر از 500هزار تومان سود براشون داره.

 10. nyaz گفت:

  با سلام و تشکر از اطلاعات خوبی که دادید
  یکی از فروشگاه های که داره خودش رو به سطوح بالا میکشه فروشگاه اینترنتی نیازکو هستش که در زمان کمی خودش رو مطرح داره میکنه و با قیمت های باورنکردنی داره خریدارها روبطرف خودش میکشه .
  http://www.nyazco.com

 11. يوسف گفت:

  واقعأ گرونفروشه مطمئنم یک سایت قابل اعتماد با فروش منطقی یا زیر قیمت راحت میتونه جاشو پر کنه

  • معین گفت:

   منم موافقم اصن قیمتاش خیلی گرونه برید تو … حال کنید اصن قیمتش از دیجی کالا بهتره اونا نرم افزار گردو رو مدن45هزاتومان ولی تو دیجی کالا 62هزار!!!!!

   • مهران رشیدی گفت:

    به نظر منم همینطوره و خرید ازش فقط تو پیشنهادات ویژه اونم فقط بعضی وقتا توجیح داره.تازه اگه حواست نباشه با اسم تخفیف ویژه یه جنسی رو با قیمت بالاتر از بازار بهت میندازن.ولی خوب فروشش خیلی بالاست

 12. میرزا جواد گفت:

  سلام
  از نظر من یکی از مهمترین دلایلی موفقیت دیجی کالا محتواست
  اکثر کاربران با توجه به نقد و بررسی های دیجی کالا بیننده ثابت این سایت میشوند و قطعا با توجه به دیدگاه هایی که در این سایت از سوی کاربران منتشر میشه و نشان دهنده رضایت آنهاست باعث میشه که کاربران تازه وارد به راحتی اطمینان حاصل کنند
  مورد بعدی رابط کاربری این سایت هستش که واقعا کمی فراتر از وب سایت های فارسی زبان همکار هستش
  شاید عواملی مثل همیشه در دسترس بودن سایت،کشینگ قوی،سرور قدرتمند هم تاثیر گذاره چون حداقل رو اعصاب بازدید کننده نیستش
  در مورد بسته بندی و کیفیت محصولات و قابلیت اطمینان بالا که جای برای حرف نگذاشته
  همینطور که یکی از دوستات اشاره کردن نبود رقیب قدرتمند هم همه فضا رو در اختیار دیجی کالا قرار داده
  در هر صورت میشه گفت کارشون حرف نداره
  براشون آرزوی موفقیت دارم

 13. علی گفت:

  الکی میگه

 14. پژمان گفت:

  من قبلا از این سایت خرید می کردم اما الان دیگه تقریبا ازش نمیخرم مگه اینکه مجبور شم
  دلیلش اینه که قبلا شرط تخفیف داشت، یعنی کسایی که ازش زیاد خرید میکردن رفته رفته درصد تخفیفشون بیشتر می شد که امتیاز خیلی خوبی بود
  اما الان یه پدیده ای رو اختراع کردن به نام دیجی بن!
  کوپنایی که اگه یه مدت ازشون استفاده نکنی به نفع دیجی کالا مصادره میشه!
  این مدل برای کشورای مصرف گرا بسیار خوبه، چون افراد درآمد دارن و بعد خرید میکنن که این باعث میشه چرخ اقتصاد یه مملکت بچرخه و پیشرفت کنه ولی برای یکی عین من این یه توهینه
  لازم دیدم اینو بگم بلکه بقیه ازشون تقلید نکنن

  • مهرداد گفت:

   سلام
   منم از وقتی دیجی بن رو مد کردن دیگه چیزی نخریدم.تخفیفم تازه 1.25% شده بود.بلندش کردن

 15. ناهید گفت:

  باید اداره مالیاتو بفرستیم سراغش، خوبه درامدش معلوم شد

 16. محسن گفت:

  این سایت باعث شده تا من در خرید لوازم الکترونیکی و… خیالم راحت باشه چون دیگه به راحتی اطلاعات تمامی محصولات با قیمت روز در دسترس من قرار دارند و دیگه هیچگونه ناراحتی در رابطه با قیمت کالا و کالای مورد نظر من وجود نداره چون در دیجی کالا انواع محصولات با ویژگی های بسیار خوب همراه با نقد و بررسی و اطلاعات کامل وسایل وجود داره که انتخاب من رو راحت کرده.

 17. احسان گفت:

  به نظر من یکی دیگر از مزیت های که دیجی کالا داره خوش قولی آنها است
  به نحوی که من یک وسیله را اول ساعت اداری خریداری کردم و فردا صبح آن وسیله به دستم رسید کمتر از 24 ساعت (استان یزد)
  و این خودش خیلی عالیه

 18. امیر گفت:

  من قبل عید خواستم یه هارد اکسترنال بگیرم از دیجی کالا ، قیمت خودش که 20 تومن رسما گرونتربود ، تخفیف !!!!!!!! پیشنهاد ویژه که روش خورده بود ، باز هم 5 تومن گرونتر از نمایندگی ارومیه بود …
  واسه لپتاپ خریدنم هم دقیقا اینطور بود …
  دیجیکالا نون اسمش و وبسایت خیلی خوبشو میخوره ؛ و گرنه قیمتاش تعریفی نداره ..
  حالا شما قضاوت کنین من مشتری سرم درد میکنه برم اینترنتی بگیرم ؟

 19. ali گفت:

  قیمتهاش واقعا گرونه در مورد نظرات کاربران باید بگم خیلی نباید اعتماد کرد چون اگه مشتری نظر منفی بده دیجی کالا تایید نمیکنه و بیشتر نظرات مثبت رو تو سایت میذاره

  • میثم گفت:

   دقیقا . اومدم در مورد یه ریش تراش کلی تعریف کردم ولی فقط به خاطر جمله آخرم که نوشته بودم “خوبه ولی یکم این قیمت براش زیاده” نظرمو نذاشتن

 20. sasan گفت:

  قیمت های دیجی کالا نسبت به قیمت اجناس در شهرما(اهواز) باتوجه به فاصله 900متری از مرکز گران هستش تازه به توجه به اینکه از نظر خودمون اهواز گرانترین قیمتهارو بین مراکز استان ها دارااست خودم 200کالارو در5شهر اهواز شیراز ،مشهد،اصفهان،وتهران قیمت کردم که هزینه همه کالاها در شهر اهواز از بغیه شهرها گرانتر بود درضمن تهران مشهد شیراز نیز بترتیب ارزان ترین کالاها روداشتند.قیمت گیری نیز استاندارد بود ویک نوع کالا با یک مارک مشخص مد نظر بوده

 21. یه_دوست گفت:

  با نظر دوستانی که میگن این سایت گرون فروشه کاملا موافقم چون قیمت ها رو با قیمت خود نمایندگی کرمانشاه مقایسه کردم….حتی با تخفیفی که گاهی روی محصولاتش میزنه باز گرونتر میفروشه….دو بار هم نظر دادم راجع به گوشی موبایل که چون ممکن بود به فروششون لطمه بزنه توی سایت نزاشتنش که این باعث شد به صداقتشون هم شک کنم…:)))

 22. رسول گفت:

  1. قیمتاش خیلی گرونتر از بیرونه
  2.نظراتی که داده شده بسیار مصنوعی به نظر میرسه چون بسیار امتحان کردم هیچ وقت نظر بنده چاپ نشده

 23. محسن گفت:

  درود
  بقیه شهر ها رو نمیدونم ولی مطمئنا از قیمتهای شهر کرمان بسیار ارزونتر هستش!!!

  پرینتر HP LaserJet P1102W رو دیجی کالا میده 345000 ولی توی کرمان از 375 تا 385 متغیر بود!

  من به شخصه از ظاهر و باطن و اطلاعات و قیمتهای دیجی کالا واقعا راضی هستم!

  • محمد گفت:

   منم دقیقا همین مدل پرینتر رو با حدود ۵۰ تومن ارزونتر از بازار ارومیه از دیجی کالا خریدم
   بسته بندی و ارسالشونم خوب بود
   کلا ارزون یا گرون بودن جنس به جنس فرق میکنه و باید گوشی دستت باشه

 24. میثم گفت:

  گوشی گلکسی کور 8262 رو دی جی کالا میده 689000 تومن بعد امروز شیراز خریدم 573000 تومن!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • یکی گفت:

   گوشیت اصله؟آکبنده؟قبل خرید ،چند نفر انگولکش کردن ، گارانتی داره؟؟مطمئأ هستی قبلا کسی اون رو نخریده و پس داده؟

  • DIGILOVER گفت:

   نه دیگه این که اصلا جوکه. شما دیگه زیادی حماسیش کردی. عمرا تو گوشیا بالا 20 – 30 تومن عایدش بشه بیشتر بازار. ضمنا شما در نظر بگیر که این نقد و بررسی که تقدیم حضورتون میشه و عکسای عکاسای صنعتی و هزینه بالا نگهداشتن وب سایتی با این دیتابیس و بازدید کننده رو کی باید بده؟ مشتری یا دیجی کالا؟

 25. بهروز گفت:

  با سلام
  نظرات شخصی بنده در مورد دیجی کالا:
  1) شکل و شمایل سایت در گذشته بهتر و زیباتر بود.
  2) قیمتها نسبت به گذشته به روز بودنشون رو از دست دادن، چرا که سابق بر این قیمتها مناسبتر بوده ولی الان علیرغم پایین آمدن قیمت در بازار، تا مدتها تغییر محسوس در قیمت مشاهده نمیشه و این میتونه رفته رفته باعث کم اعتمادی بشه، به امید برطرف شدن این نقیصه…!

  • بهروز گفت:

   با سلام مجدد؛
   شغل بنده طوریه که بطور نامنظم تو محل کارم هستم و با این وضع، اینترنت بستر بسیار مناسبی برای منه که بتونم فعالیت کنم، فلذا خواهشمندم راهنماییم کنید…

 26. یکی گفت:

  اگه چشم نزنیم ،قیمتهاش خوبه ، اجناسش اصله، بسته بندی و ارسالش خیلی خیلی خوبه ، باکلی ریزه کاریهای دیگه،فقط کاش درصدی از جنس فروخته یا مشاوره شده توسط ٱپراتورها رو بهشون جایزه بدن(البته زرنگهاشون) تا شاید تلفنی با مشتری ملایمتر صحبت کنن،و مثل یه فروشنده حرفهای وقتی جنس مورد درخواست مشتری تمام شده ، با زیرکی جنس جایگزین و محاسن اون جنس رو بگن تا مشتری بدون خرید و برگشت پول بهحسابش حالش گرفته نشه ، این هم ممکن نیست جز اینکه همشون آپدیت و قدری مطالعه دیجیتال داشته باشن ، عرضی نیست، بای.

 27. یکی گفت:

  یه چیز خیلی مهم یادم رفت:اونهم بررسی های خود دیجیکالا برخی محصولات است ،شاید همون مطالب تو مجله یا سایتهای دیگه باشه ،ولی صدای دلنشین،همراهی صوت و تصویرش واقعأ عالی است ، عالی . ضمنأ جزو فک وفامیل و آشناهاشون هم نیستم! فقط از چندتا سایت که اسمشون هم تو مقاله بود خرید کردم ، که یا جنس اشتباه فرستادن ،یا مشابه جنس سفارشی رو فرستادن، اکثرأ هم باز بوده و خط وخش داشته ، ارسال وبسته بندی هم مکافاته ،موقعی خریدم میرسه که فراموش میکنم همچی جنسی رو سفارش دادم، با تلفن و ایمیل هم اعتراض کردم ، جواب؛عذر بدتر از گناه بوده،وقتی هم باحرف حساب جواب میدم ، میگن دفعه دیگه از جای دیگه سفارش بدید،،خجالت آوره ، ،،،مرسی دیجی.

 28. علی گفت:

  دیجی کالا کلاه برداری بیش نیست
  بعد شما اومدی مقاله نوشتی دو ساعت که رمز موفقیتش چیه؟ :D
  کافیه “کلاهبرداری دیجی کالا” رو گوگل کنی
  با سپاس

 29. یوسف گفت:

  واقعا عالی بود امیدوارم روزی سایت منم همچنین درآمدی داشته باشه :)

 30. فروشگاه سیسیلی گفت:

  یک نکته قابل تامل در مورد فروشگاه اینترنتی قیمت !
  در ایران بالعکس بسیاری از کشورها (5 سال در مالزی سکونت داشتم)قیمت ها علیرغم ندادن مالیات ،اجاره های بالای فروشگاه های فیزیکی،سرمایه گذاری جهت خرید محصول و انبارداری … قیمت ها از مغازه های بیرون بالاتر است.این قضیه در مورد دیجی کالا هم صادق است که البته در بعضی موارد بسیار بالاتر از قیمت بیرون می باشد.
  البته تیم ما سعی کرده این نقیصه را در فروشگاه سیسیلی رعایت کند.

 31. گلوبایت گفت:

  سلام مطلب جالبی بود
  من استارداونی جدیدم که میخوام پیشرفت چشمگیری تو اینترنت داشته باشم
  از همه شما سوالی داشتم من تخصصم کتاب خارجیه اما میخوام این سایت رو گسترش بدم نظرتون چیه؟
  تخصصی یا جامع؟
  کدوم سودش بیشتره؟

 32. پارسا گفت:

  سلام
  من قبلا” زیاد از دیجی کالا خرید میکردم ولی الان اصلا” حاضر نیستم برم سایت دیجی کالا چون زمانی که سفارش میذارم بعد 2روز دبه میکنن
  میگن ما اینو نداریم ولی چیز دیگه هست با فلان قیمت
  ولی سایتهای زیادی هست که من جدیدا” میرم اونجا دارم خرید میکنم درسته هزینه پیک را خودم میدم ولی قیمت بسیار عالی به من کالا میفروشن اونم فقط سایت کامپیوتری هست فقط و فقط کامپیوتر
  حالا چون خودم از ته قلب خودم اون سایت را دوست دارم و تمامی دوستام هم میرن اونجا خرید میکنن …

 33. علی گفت:

  اگر سایت تخصصی در مورد کامپیوتر میخواهید فقط یک فروشگاه اینترنتی در ایران وجود دارد، آن هم ….است

 34. Mory گفت:

  آقا من از دی جى کالا یه گوشی آیفون 5 خریدم .. از اینکه اصله شکى نیست ، ولی سوزن سیمکارت نداشت

 35. محسن گفت:

  باید بنویسید فروش ١/٢٠٠/٠٠٠/٠٠ تومانی نه درآمد ، چطور ممکن است تفاوت فروش و در آمد را نفهمید ؟

 36. مرادپوری گفت:

  به نظر من قیمت هاش خیلی خیلی از بازار گرونتره،
  این که مثل مغازه های جمهوری کرایه میلیونی، عوارض و مالیات که نمیدن یه انبار می خوان که هر جای ایران می تونه باشه.

 37. سينا گفت:

  دیجی کالا یک سایت کلاه برداره .

 38. محمد گفت:

  همه الکی می گن خیلی هم قیمت ها خوب است و همه اوریجینال حتما ان های که ارزون تر خریدن چینی خریدن

 39. کیارش گفت:

  به نظر من دیجی کالا اوایل کارش خیلی خوب بود ولی الان…
  اجناس واقعا گرونتر از جاهای دیگست …اینم که می بینید بعضی هاش ارزونه به خاطر اینکه بالانس کنه و بیاد بگه این اجناس ما ارزونتره…همین

 40. حسام گفت:

  با درود
  از لحاظ قیمت محصولات دیجی کالا تا تقریبا یک سال قبل عالی بود. زیر قیمت بازار عرضه میکرد تا اینکه توجه مردم رو جلب کرد. سپس به صورت تدریجی قیمت اقلام عرضه شده بالا رفت تا اینکه امروز قیمت اجناس نسبت به بازار بالاتره. حتی در مواردی مثل لپ تاپ با گارانتی یکسان تفاوت در حد 100 هزار تومن هم دیدم.
  با سپاس

 41. mohammad گفت:

  به نظر بنده اینا فقط شایعه است و میخوان ارزش دیجی کالا رو بالا ببرن.
  به نظر منم کلاهبردارن

 42. hamed گفت:

  درود
  تا حالا اکثر کالاهای دی جی کالا ار جاهای دیگه ارزونتر بوده
  حتی ار مقاره های شهر ما ( اهواز ) خیلی دوست داشتم که از شما خرید کنم اما وقتی هرینه پستی را احتساب میکنم زیاد مقرون به صرفه نمیشه.
  کاش دیحی کالا حد اقل در مراکز استانها نمایندگی مبزد یا هزینه ارسال مثل تهران مجانی میشد.

 43. Aboozar Sedaghat گفت:

  دوستان درست میگن. این عددی که اعلام شده، با فرض صحیح بودن میزان فروش هستش. میزان سود ناخالص حاصل از فروش به مراتب پایین تر از این هست. اگه میزان سود ناخالص را 5 تا 10 درصد در نظر بگیریم. با احتساب سایر هزینه ها از جمله مالیات، عوارض، هزینه های پرسنلی و دفتری و …. سود خالص آن به مراتب پایین تر خواهد آمد.
  من هم با نظرات دوستان موافقم که قیمت های آن گرانتر از بازار (حداقل در شهر من) هستش و این می تونه در دراز مدت باعث کاهش فروش شود.

 44. علی گفت:

  با سلام
  نظراتی که به ضرر کالاست رو دیجی کالا نشون نمیده!!!!!!!!!!!!!!!1

 45. پویا گفت:

  باسلام و خسته نباشید خدمت تمامی حضار گرامی
  لطفا یه راه حلی به بنده نشون بدید که چگونه پولدار بشم. خیلی دوس دارم وضع مالیم خوب بشه که اول خودمو سروسامون بدم و بعد به مردم کمک کنم
  اگه راهکاری بدون سرمایه پیشنهاد می کنید که چه بهتر ولی اگه باسرمایه پیشنهاد میدید بنده کل سرمایم 30 میلیون تومانه. یه راهکار بگید که واقعا پردرآمد باشه و نتیجه بده. منتظر نظریات و پیشنهادات شما هستم
  باتشکر

 46. محمد گفت:

  من یه تبلت چند وقت پیش خریدم مشخصاتی که تو سایت زده بود با خود تبلت زمیت تا آسمون تفاوت داشت تو سایت زده بود سیم کارت خوره ولی اینطوری نبود بعد هم که تحقیق کردم متجه شدم پس دادن کالا کلی مکافات و هزینه داره کدوم اعتماد؟!!!!!!!!!! تازه با تیپاکس فرستادن اصفهان تیپاکس زنگ زد خودت بیا بگیر ما نمیاریم در خونه

 47. mohammad گفت:

  سلام وخسته نباشید به همه ی دوستان ببخشید من یک سوال دارم من میخواستم از دیجی کالا چیزی بخرم که وقتی فرم خرید را تکمیل کردم و در صفحه ای که باز شد زد که فقط مردم تهران میتوانند برداخت هنگام تحویل انجام گیرد وشهر های و شهرستان های دیگر باید اول بول را واریز کنند تا کالا را تحویل گیرند به نظر شما بول را واریز کنم؟ لطفا هرکی که از دیجی کالا خرید کرده و از شهر و شهرستان است به من بگوید که اون محصولی را که می خواست برایش اوردن؟ لطفا باسخ دهید

  • وحید گفت:

   به نظر من پول رو واریز کن به احتمال99.99 درصد هم محصول رو دم در تحویل میگیری البته اگه آدرس دقیق بدی اگه هم همه چیز درست سر جاش بود و محصول رو نگرفتی اسمش رو مثل برچسب روش زدن میتونی شکایت بکنی و به احتمال زیاد یه شماره ترانکش هم بهت میدن که میتونی باهاش محصولی رو که خریدی پیگیری کنی با این حال تصمیم با خودته

 48. مریم گفت:

  بنظر من مهمترین چیز از این موارد جلب اعتماد مردمه. واقعا در یک استارتاپ اینترنتی حرف اولو میزنه

 49. پارسا گفت:

  سلام،. یه نکته ای رو اشاره کنم، که ذکر شده درآمد “ناخالص” ، یا به عبارت دیگه فروش روزانه.
  در مورد گرون بودن کالا ها، ( چون یکی از تأمین کننده های دیجی کالا هستیم دارم با قاطعیت میگم ).
  شرکت های وارد کننده ( تأمیین کننده های دیجی کالا )، برای خرید کالا یک حاشیه سود برای نماینده در نظر میگیرن+ تخفیف پرداخت نقدی کالا برای نماینده ( چه نماینده ی مغازه دار چه شرکت هایی مثل دیجی کالا).
  و گرفتن ٨٪ مالیات.
  و تمامی نمایندها موظف هستند قیمت کالا رو به قیمت شرکت به فروش بروسونن.
  اما این اتفاق به وفور تو سطح بازار دیده میشه و کنترل کردن این مورد توسط نماینده های شرکت وارد کننده کار تقریباً غیر ممکنِ، و اون اینکه نمایینده بعضاً از حاشیه سود خودشون برای جلب مشتری از لحاظ قیمت پایین تر یا به اصطلاح خود نماینده ها، کله کردن همدیگه اتفاق میوفته. کم کردن از حاشیه سود شخصی در اجناسی که به وفور در سطح شهر موجوده، و بلعکس افزایش سود چندبرابر برای کالاهایی که در سطح شهر مجودی به شدت کم و تقاضا نسبت به موجودی بیشتر. که این مورد میتونه برای دیجی کالا که رغیب جدی برای مغازه دار ها هست اتفاق بیوفته، و اینکه مغازه دار ها از حاشیه سود خودشون کم کنن.
  وگرنه سایت های رسمی مثل دیجی کالا با توجه به کنترل راحت توسط شرکت های وارد کننده، طبق قرارداد هایی که نوشته میشه حق گرون فروشی و یا حتی کم فروشی رو ندارند ( یا به عبارتی کاهش سود در کالاهای برابر با تقاضا ، و افزایش سود برای کالاهای کمیاب در سطح شهر رو ندارند.)
  و اطمینان بیشتری که مطمئن هستین کالای غیر شرکتی و یا مورد دار رو دریافت نمیکنید.

 50. محمد گفت:

  حرفی ندارم واسه گفتن همه چیز عالیه

 51. وحید گفت:

  به نظر من دیجی کالا ارزون تر هم میفروشه البته باید یه مقدار سودی اضافه کنه تا بتونه روی پاهاش وایسته بدون سود که نمیشه منم مقایسه کردم و برای مقایسه ریز ترین نکات رو بررسی کردم و سایت های بررسی نیاز کو و دیجی کالا بود کالا هم لپ تاپ ایسر بود که توی هر کدوم موجود بود. مقایسه کردم و دیدم قیمت در نیاز کو 2 هزار تومن ارزان تر بود ولی به جزئیات سخت افزاری هر دو دقت کردم دیدم که لپ تاپی که دیجی کالا میفروخت 17 اینچی بود و اونی که نیاز کو میفروخت 15.6 اینچی و همین کافیه که حداقل 50 هزار اختلاف قیمت بیفته با این حال دیجی کالا فقط 2 هزار تومن بیشتر اونو به فروش گذاشته بود و این نشون میده که دیجی کالا ارزون میفروشه و امکانات بهتر و بیشتری تو انتخاب محصول داره و کافیه بهش سر بزنی . منم لپ تاپ ایسر رو چون دوس داشتم ( از لحاظ سخت افزاری نسبت به قیمت ) مقایسه کردم و دیدم کالا هایی که دیجی کالا به فروش گذاشته به صرفه تره

 52. طراحی سایت گفت:

  هدف مهمترین مسئله است و تعریف صورت مسئله به طور صحیح بسیار مهم

 53. احمد گفت:

  درامد نه
  فروش روزانه 1 میلیارد عزیزم الکی تیتر خبری واسه جلب توحه تو سایتتون قرار ندید
  بعدشم قیمت هاش قبلا خوب بود اما الان
  از بازار داره گرون تر میده
  ولی به صورت کلی سایت بسیار خوبه قبولش دارم

 54. ایثار گفت:

  مشابه دیجی کالا برای فروش خودرو می خواهیم.

 55. سهراب آریانا گفت:

  چند نکته مهمی که باید اطلاع رسانی شود به شرح زیر هست:

  یک – یکی از اعضای هیئت مدیره دیجی کالا شخص محترم و حرفه ای به نام آقای وهوشی هست. ایشان همراه چند شخص دیگر مدیر و بنیان گزار شرکت دیگری در زمینه اینترنت هستند به نام شرکت “پرداخت” که به کلیه فروشگاههای اینترنتی ایران خدمات پرداخت میده. در مورد این خدمات و چگونگی آن به سایتشان مراجعه نمایید. یکی از دوستان بسیار نزدیک من در این شرکت پرداخت کار میکنه با مدارک به من نشون داد که این 2000 سفارش در روز تعداد سفارشات شرکت پرداخت هست نه دیجی کالا ولی چون بخشی از سهامداران و مدیران مشترک هستند این را به عنوان فروش دیجی کالا نام برده اند که کاملا دروغ محض هست. این رقم و تعداد فروش روزانه مال هزاران فروشگاه اینترنتی سراسر ایران هست نه فقط دیجی کالا.

  دو – با این دروغ بزرگ د رمورد تعداد سفارش و مبلغ آن ظاهرا قبر خودشون رو کنده اند چون دفاتر اونها که در اداره دارائی هست فقط و فقط فروش چند میلیاردی در سال رو نشون میده نه بیشتر نه کمتر. حالا باید یا قسم حضرت عباس رو باور کرد یا دم خروس رو؟

  سه – اولین معجزه ای که برادران محمدی به عنوان برنامه نویس انجام داده اند نوشتن الگوریتم هایی هست که با توجه به صدها هزار آدرس آی پی که خریداری کرده اند به صورت روبات روزانه از هر آی پی به سایت خودشون بازدیدکننده میفرستند و در اصل آلکسا رو گول زده اند و این ترافیک واقعی نیست.

  چهار- تجربه خرید و کلاهبرداری یا عدم خدمات رسانی و غیره هم که اگر در گوگل جستجو کنید بی نهایت زیاد دارند.

  نهایتا سوال این است که با این وضعیت آینده اونها چیست؟

 56. عزیز گفت:

  با سلام از نظر من که مشتری هستم این سایت قیمتهای خیلی بالاتری نسبت به بازار دارد -تنوع خیلی کم و هنوز ما مشتریان به این باور که جنسی را با قیمت وهمان کیفیتی که تبلیغ شده ارایه کنند نرسیده ایم ؟……..قیمتها بالا کیفیت پایین

 57. افشین گفت:

  سلام
  قیمت های موبایلشون خیلی خیلی گروه هست من در شهری که زندگی می کنم یعنی عسلویه حدود 100 الی 200 هزار تومان ارزان تر از دیجی کالا میتونم بخرم !!!

 58. ماژول تابلو روان گفت:

  شاید قیمت ها کمی بالاتر باشد ولی من شخصا حاضرم دردسر رفت و آمد و خرید از بازار رو نداشته باشم ولی گرون تر خرید کنم

 59. دبیر گفت:

  من هم ترجیح میدهم از سایت مطمئن خرید کنم تا توی بازار بچرخم

 60. کوروش گفت:

  سایت محتوایی خوبی دارن ولی قیمتاشون از بازار بیشتره. مثلا من خواستم یه تی وی 51اینچ پلاسما سامسونگ ازشون بخرم.قیمتشون حدود 100تومن از بازار جمهوری بیشتر بود. تازه با فروشنده جمهوری چونه زدم یه سی تومنم تخفیف دوباره گرفتم. یعنی 130کمتر از بازار جمهوری- شاید واسه شهرستانیها خوب باشه که دسترسی به قیمت خوب تهران ندارند. واقعا نمیدونم

 61. VAHID گفت:

  یزرگترین اکتیاز این سایت محتوای قدرتمند هست وگرنه در قیمت ، قیمتهاش اصلا رقابتی نیست

 62. saye گفت:

  اگه جنس دریافت شده مشکلی داشته باشه میشه راحت تعویضش کرد؟

 63. sara گفت:

  مطلب بسیار مفیدی بود تشکر…

 64. نبی گفت:

  نمی دونم میون این هم نظر ، نوشته من خوانده میشه و مدیر سایت بهش جواب میده یا نه.
  جناب اقای مدیر سایت خوشفکری ، لطفا به عنوان مشاور تخصصی راهنمایی بفرمائید اگر بخواهم کاری مشابه دی جی کالا انجام بدهم “طراحی” و “برنامه نویسی” سایتم را به کجا واگذار کنم
  الان بسیاری شرکتها مدعی شدند که فروشگاه اینترنتی مشابه دی جی کالا ارائه می دهند ولی اکثرا یک قالب جوملاست که زیر ساختهای لازم را ندارد
  لطفا با ذکر نام معرفی فرمائید

  • سهیل عباسی گفت:

   سلام دوست عزیز
   به قول خودتون همه اون شرکت ها تم ها و قالب های مشابه دیجی کالا بر اساس جوملا را ارائه می کنند. الیته در واقع اشکالی هم ندارد. برای شروع خوب است دیجی کالا هم روز اول اینطور مانند الان نبود و از یک جایی شروع کرد بعد کم کم آدم متخصص استخدام کرد و سیستم خودش را ساخت.

 65. حسام کاردان گفت:

  من هم با نظر وحید موافقم.
  شاید این سایت از نظر اطلاعات قوی باشه اما قیمتای سایت دیجی در مقایسه با سایت فعال و قابل اعتمادی مانند آکسفون اصلا قابل مقایسه نیست.
  من خودم یه آیفون 6 ساعت 10:30 صبح سفارش دادم همون روز عصر گوشی به دستم رسید و در مقایسه با معطلی هایی که سایت دیجی داره و همچنین قیمت (حدود 90 هزار تومان تفاوت قیمت در یک مدل مشابه ) مناسبی که سایت آکسفون داره اصلا عاقلانه نیست که از سایت دیجی خرید کرد.
  من که تا حالا برای خودم و چند نفر از دوستان از این سایت خرید ردم واقعا قیمتاش فوق العادس و حتی اگر یه هفته هم وقت بذاری تو این مغازه ها و بازار بازم به این قیمت پیدا نمیکنی و کلی وقتتم رفته
  من پیشنهاد میکن که از سایت آکسفون خرید کنید.

 66. امید گفت:

  من یا حمید در یک مکان خدمت سربازی میکردیم. خیلی باهوش و باپشت کار بود. پرایدشو فروخت تا سرمایه کار کنه. یادش بخیر به خاطره یه تی تاپ با من قهر کرد. یه سالی قهر بود تا من خدمتم تموم شد. بعدشم که من از ایران اومدم بیرون و اون موند و برنامه مهاجرتشم کنسل کرد. واقعا با پشت کار به اینجا رسید.

  • میثم گفت:

   تنها رسیدنی که از جمله شما فهمیدم کنسل شدن مهاجرت بود . الان این با پشت کار بود ؟ بقیشو فک کنم تو ذهن خودت تعریف کردی

 67. نوش ابادی گفت:

  فوق العاده است سپاس

 68. مهدی گفت:

  چند هفته قبل قیمت جنسارو میبره بالا بعدش یه جشنواره ای ، فروش ویژه ای چیزی میزاره با تخفیف میفروشه که قیمت فروش ویژه ش از قیمت اولیه ش بالاتره

 69. علی گفت:

  به نظر من به عنوان مشتری چندین ساله یدیجی کالا و سایت هایی مئل چاره علت اصلی موفقیت دیجیکالا حرکت مستقیمش رو به جلو و داشتن سایتی با سرور های واقعا پرسرعت در ایران و خدمات بسیار عالی هست
  من تمامی لوازم الکترونیکی خودم رو تو این دو سال از دیجی کالا خریدم
  خیلی بهتر از خرید از بازاره با این همه فروشنده هایی که معلوم نیست چه جنسی بت میندازن
  فروشنده هایی که موبایل های 2-3 استفاده شده رو به اسم نو میفروختن حالا دارن عذابشونو پس میدن
  یکی از دوستان یه مدت موبایل فروشی تو شهرستان داشت هر موقع دیجی کالا تخفیف شگفت انگیر موبایل میزد یکی دو تا میخرید :)))

  • حسین بنی اعتماد گفت:

   علی آقا اون دوستتون واقعا به هیجا دسترسی نداشته که از دیجی کالا بخره ؟مگه کجایی ؟
   جالبه که قیمتای پیشنهاد ویژه اش از اولشم گرونتره :D

   • amir گفت:

    واقعا معلوم نیست شماها از کجا خرید میکنید که میگویید ارزان تر است. قیمتهای بازار علاالدین که همه شون بنجل فروش و جنس قلابی را به مردم میندازند را با دیجیکالا مقایسه میکنی؟
    من HTC Desire از بازار خریدم، هدفونش را عوض کرده بودند و قلابی انداخته بودند. دوستم از دیجیکالا خرید، با همان قیمت ولی هدفونش اصل بود.

    عامل موفقیت دیجیکالا هم سایت بسیار بسیار عالی اش است.
    کدام سایت را دیدی که مثل دیجیکالا، کاربرپسند و user friendly باشد؟

 70. سعید گفت:

  من در این زمینه ایده دارم
  کسی که بتونه برنامه نویسی کنه و کمی سرمایه گذاری کنه ( هم وقت هم پول) باهام تماس بگیره

 71. Behrooz Amoozad گفت:

  @سهراب آریانا تا اونجایی که حرفی از الکس نزده بودی باور کردم.
  شما نمیتونی توی اینترنت وقتی صاحب یک IP نیستی با اون IP فعالیتی انجام بدی.
  از نظر فنی امکان نداره.

  • سهراب آریانا گفت:

   با پوزش از گنگ بودن نوشته خودم توضیح میدهم که منظورم از خرید آی پی خرید تبلیغات روی آی پی هست که معمولا در اصطلاح کسانیکه با تبلیغات اینترنتی سرو کار دارند خرید آپی اون رو خطاب میکنند. باز هم پوزش. سیستم هم این هست که آی پی هایی که ترافیک دارند رو میشه هر کلیکش رو خرید و در ازای هر کلیک به صاحب سایت که همان آی پی هست مبلغی پرداخت کرد.

 72. محمود گفت:

  با عرض سلام خدمت دوستان
  سایت دیجی کالا بزرگترین سایت فروش اینترنتی تو ایرانه ولی مثل هر فروشنده یاشرکتی منافع خودش در اولیت هست و خوبی وبدی هایی داره
  مزیت:
  1- به روز بودن اجناس و تقریبا قیمت ها
  2-گسترده یودن وتنوع جنس
  3- سرعت عمل قابل قبول ولی نه همیشه خوب
  4- قراردادن نقد و نظرات مشتریان

  معایب:
  1- نقد وبررسی های زیرکانه و سودجویانه برای ترغیب مشتریان به سمت اجناس پرسودتر برای خودش
  2-فیلتر شدن نظرات منفی و مشکلات مربوط به سایت و خدماتشون امتحانش خیلی راحته
  3-تبلیغ گارانتی 7 روزه تعویض که یک دروغ چون خود شرکتهای اصلی این کار رو نمی کنن مگر جنس ریفر باشه یا نو نباشه
  4-در هنگام بروز مشکل و تاخیر در رسیدن یا برگشت پول تاخیر فراوان
  من عکس نظرات خودم رو پیوست می کنم ببیند اکثر مشکلاتم فیلتر شده
  جنس خریدم 6 ماه از گارانتی گذشته بوده نه جواب دادن نه اجازه نظر
  جنش خریدم بعد از 6 روز نداشتن پولش مرجوع شد
  ولی خوب خریدهای موفق هم داشتم ولی در کل فرقی با فروشنده ها ندارن همه منفعت طلبن ولی مردم ساده هستن و با خودن نقد وبررسی هاشون و چندتا نظرات زیر اون جنس زود تصمیم میگرن

 73. محسن گفت:

  سایت خوبیه ولی از تولیدات ملی حمایت نمیکنه مثلا یخچال های ایرانی و…نمیاره و در مورد موبایل های ایرانی فقط موبایل های خاص رو برای فروش میذاره و هیچ نقدی از تولیدات ملی هم نمیذاره.

  • amin گفت:

   دوست عزیز حمایت حمایتی که گفته میشه صرفا حمایت مردم از اون جنس نباید باشه خود دلت هم بایید کمکی بکنه خود شرکت کلاهشو قاضی کنه ببنیه من شرکت ایرانی مثلا جی ال ایکس که این گوشی و تلبت رو میسازم آیا میتونه با کالا خارجی رقابت کنه ؟
   به نظر من جمله “حمایت از تولید ملی” اصلا معنی نداره
   کیفیت خوب باشه جنسش خوب باشه خدمات پس از فروشش خوب باشه من قطعا کالای ایرانی میخرم این جمله رو فقط برای این گفتن که آغا پولتون رو بدین به اینا حتی اگه جنس خوب نخرین

 74. رضا گفت:

  دیجی کالا فوق العاده ست . دمشون گرم واقعا ، دیجی کالا از راه درست و صحیح رفت و موفق شده، قبلا تبلیغ هم نمیکرد بخاطر خوب بودنش دهان به دهان گشت و معروف شد.

 75. شایگان گفت:

  سلام
  مطلبتون رو خوندم خیلی جالب بود
  من دیروز یه سایتی رو دیدم که تازه استارت زده و اگه به همین منوال جلو بره رقیب اصلی دیجی کالا خواهد بود
  اولین سایتیه که دیدم از تمام کالاها سه بعدی و 360 درجه عکاسی کرده و می تونی خیلی راحت کالایی رو که می خوای بخری زیر و رو کنی و از همه جهات ببینیش
  شما هم یه نگاهی بندازن بد نیست
  من که خودم هر کالایی رو بخوام بخرم حتمآ قبلش تو تری دی کالا عکس 360 درجشو می بینم

 76. طراحی سایت در تبریز گفت:

  خیلی عالی بود موفق باشین

 77. طراحی سایت در تبریز گفت:

  واقعا لیاقتشو دارن خیلی سایت جالبی دارن

 78. طراحی سایت گفت:

  دیجی کالا خیلی سایت خوبیه حق شه که پیشرفت کنه

 79. هما گفت:

  دیجی یکی دو مورد از خریدام رو از بازار گرونتر می داد. برا همین گوشی g3 رو از نمایندگی LG خریدم با قیمت بالا. بعد کلی پشیمون شدم. در کل سایت خوبیه، تکلیف آدم باهاش روشنه. من ازش راضیم خصوصا وقتی تخفیف می ده دست همه فروشنده ها رو از پشت می بنده.

 80. حسین گفت:

  به نظرمن قیمتاشون خیلی هم مناسب نیست
  اگه همین جور که تو دیجی پول نقدقبل خرید میدادین یا همون لحظه تحویل گرفتن
  کالا البته توی فروشگاههای معتبر پول میدادین قیمت بهتر هم گیرتون میومد
  مشکل اینجاس که مردم وقت خرید تو اینترنت پول نقد دارن ولی تو فروشگاه که میشه قیمت نقد میگیرن بعد چک میخان بدن . مشکل اینجاس

 81. بیتوته گفت:

  عالی بود با تشکر از شما

 82. صمدی گفت:

  با سلام برای راه انداز ی یک سایت فروشگاهی آیا شرکت خاص را می شناسید .و به نظر شما قالب های پرستاشاپ جوابگو می باشد .

 83. ابوالفضل گفت:

  دلیل اصلی پیشرفت دیجی کالا فقط داشتن زمان وسرمایه گذاری در تبلیغات است ولی چون از بازار عقب است برشکسته می شود حالا به بینید

 84. ارش گفت:

  اگه یه جنس رو میخوای 300 هزار تومن تو دیجی کالا بخری بدون می تونی از تو بازار به قیمت 280 290 تومن بخری . این یادت باشه.و تو بازار جنستو کنترل کنی.امتحان کنی. یه هارد اکسترنال رفتم بازار خریدم علاء الدین تا 280 هم می گفتن ارزونش 274 270 بود. بازار رضا بود 274 270 264 که عجله کردم 264 خریدم بعد رفتم یه مغازه دیگه 260 می داد. حالا شما تفاوتها رو از فروشگاههای اینترنتی و فروشگاههای مختلف بازار رو ببینید .هاردی که خریدم WD وسترن دیجیتال اکسترنال مای پاسپورت الترا دو ترا بود. یک ماه پیش قبل عید .البته با گارانتی .

 85. صابر گفت:

  باسلام عزیزم شمافکرکردیدهرکسی میتونه اینقدرپیشرفت کنه نه
  اگه بندپ نداشته باشی نمیتونی اینها پشتشون به یه جایی گرمه که تونستن این همه چیزهارواونم باقیمت خیلی مناسب واردکنن ولی ارزون خریدی فروختنش به مردم ایران بامن مهم واردکردنش هستش اونوقت میتونی ازبیرون ارزون بدی سرودست بشکونن براخریدنش رمزموفقیت دیجی جون اینه

 86. فروشگاه اس گفت:

  واقعا فروشگاه خوبیه و گاهی اوقات تخفیفهای خوبی میزنه
  من گوشی سمارت رو 470 خریدم یهو تو فروش ویژه 400 میداد

 87. DIGILOVER گفت:

  البته در این که دیجی بهترین سایت فروش در کشور هست که لا ریب فیه و لا شکا ابدا.
  بنده به شخصه 10 میلیونی تا به حال خریده رو داشتم. البته برای اعضای خانواده هم بوده.
  اما انصافا از حق نگذشته این سرویس اکراه یا بهتر بگم وسواس شدیدی در فیلتر کامنت های درخواست یا نقد داره چه برسد به این نقطه که بخواد جواب هم بده. این سایت در این چندین محصولی که بنده خریدم و قصد خرید دارم در هیچ موردی پاسخ فنی یا هر پاسخی؛ نداده و اصلا ظاهرا ساز و کاری برای پاسخدهی وجود نداره.
  اما فی الجمله بخواد بگم خیلی سرویس پخته و شکیلی شده توی مدت آشنایی 2 ساله ی من.

 88. مریم گفت:

  سلام من مورد مطالعه پایان نامه ارشدم مشتریان دیجی کالاست با توزیع پرسشنامه و تجزیه وتحلیل اطلاعاتی که بدست آوردم اکثر افراد نگران ریسک مالی هستند و فکر می کنند قیمت کالاها در این وب سایت گرانتر از مکانهای دیگر است.نیاز به آشنایی بیشتر با این وب سایت برای ارائه پیشنهاداتم دارم اگه ایمیل شخصی یا شماره ای در اختیارم قراردهید ممنون میشوم.

 89. سپهر گفت:

  این رقم واقعیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 90. سعید گفت:

  سلام کجای دیجی کالا ارزونه من سه تا جنس ازش خریدم یه پرینتر یه اسکنر یه مانیتور ال جی حداقل هفت درصد از کف قیمت گرانتره فقط حسن خوبی که داره جنساشون اکبنده و حقه بازی تو کارش تا الان که نبوده و کلا راضی هستم

 91. جمشید گفت:

  همه این مواردی که گفتید درست ولی یک مورد را از قلم انداختید و آن اینکه قیمت کالاهای ارائه شده در دیجی کالا خیلی گرانتر از همان نمونه در بازار است مثلا” اگر شخصی که می خواهد یک گوشی موبایل حدود یک میلیون تومانی را بخرد وقتی ببیند قیمت این کالا در سایت دیجی کالا دویست هزارتومان گرانتر است هیچ وقت از دیجی کالا خرید نمی کند همینطور به نسبت کالاهای دیگر هم
  نسبت به بازار در دیجی کالا گرانتر عرضه می شود.

 92. جواد گفت:

  کاش این درامد مال ما بود

 93. najmeh yazdanibakhsh گفت:

  زیباترین قسمت کار اینه که یه سری آدم خوش فکر بجای اینکه خونه بخرن یا پولشون بزارن تو بانک سودشو بخورن.یه کار جدید راه انداختن که از کنارش خیلیای دیگم سود کنند.

 94. تبلیغات اینترنتی گفت:

  درود بر برادارن محمدی خداقوت وآرزوی موفقیت همچنین تشکر از سایت شما بایت انتشارتازه ترین اخبار استارتاپ های موفق ایرانی

 95. سئو سایت گفت:

  ایده دیجی کالا واقعا از جنس استارتاپ بوده است و واقعا به برادران محمدی می بایست تبریک گفت . یکی دیگر از دلایل موفقیت انها قرار گرفتن در مجموعه سراوا پارس و سرمایه گذاری توسط شرکت تامین سرمایه کاردان بود.
  با سپاس

 96. کامران گفت:

  قابل توجه فروشندگان و مغازه داران بازار:
  وقتی برای فروش مثلا یک گوشی موبایل هزار جور ترفند سر مشتری پیاده میکنین که باید کیف هم بخری، نرم افزار میشه 35000 تومن ، طلق با تخفیف برای شما میشه 30000 تومن ، تازه گوشی هم آکبند نیست و از پشت ویترین به مشتری تحویل میدین، واضحه که امثال من یه فروشگاه معتبر و بدون دروغ مثل دیجی کالا رو ترجیح میدیم.
  تازه این ترفندها رو خیلی از فروشگاههای بزرگ که آرم برندهای معروف دنیا رو رو سردرشون چسبوندن و ادعای نمایندگی اونا رو دارن هم انجام میدن.
  این باعث میشه فروشگاههای درستکار هم تحت تاثیر قرار بگیرن.
  کی با حرف من موافقه؟

 97. شاهین گفت:

  من جزء اولین مشتریان سایت دیجیکالا بوده ام و شخصاً خیلی خوشحالم که توانسته به این سطح از بازار کشور دست یابد. اما این رشد سریع و غیرمنطقی باعث دور شدن این برند از هدف اصلی خود شده است. تا اونجایی که بنده تمایل زیادی به خرید مجدد از این وبسایت ندارم. و احساس هم می کنم شمار زیادی از مشتریان گذشته این برند هم چنین حسی را دارا باشند.

 98. welearn گفت:

  جالب و مفید بود.

 99. key2persia گفت:

  جالب و مفید بود

 100. arman گفت:

  درسته که بعضی از قیمت های دیجی کالا رو میشه کمترش رو توی بازار پیدا کرد اما بازم سایت عالی هستش برای نقد و نظرات و مشخصات کالا

 101. هیوا گفت:

  بنظرمن اگه تحریم ها کاملارفع بشه و پای فقط آمازون به ایران برسه دیجی کالا دیگه حرفی براگفتن نداره حتی همه اجناسشم مستقیم ازسازنده هابگیره وبزاره توپیشنهادویژه هاش

 102. علی گفت:

  با سلام خدمت دوستان عزیز من تا حالا کلی جنس از دیجی کالا خریدم که قیمت بعضی هاش تا 3میلیون تومنم شده خدایی خیلیم راضیم دمشون گرم .هم طرز برخوردشون خوبه هم بسته بندی و هم سریع دستم رسیده در شهرستان .یه خریدی از یه فروشگاه اینترنتی دیگه داشتم که خیلی هم معتبر و معروفه تازه بعد ده تا ایمیل اعتراض که واسشون دادم بعد 20 روز سفارشم رسید دسم.ولی دم دیجی کالا گرم توو این کارش فوق العادس من که دوسش دارم و فقط از اون خرید میکنم همه چیزش اصله و کلک توش نیس.

 103. رضا گفت:

  از نظر من این اعدادی که برای فروش روزانه اعلام شده بیشتر شبیه یک حرکت تبلیغاتی تا حقیقت امر.

  همین
  به هر حال موفق باشن

 104. گل فروشی آنلاین گفت:

  واقعا بهش تبریک میگم کارش واقعا تحسین برانگیزه

 105. ایمان گفت:

  من قبلا ازشون خرید زیاد میکردم هم برای شرکتی که مشغولم هم برای خودم، یه قابلیت خوبی که داشت این بود که وقتی یه محصول پیشنهاد شگفت انگیز میکرد میتونستی به سبد کالات اضافه کنی و تو دو سه روز چند تا جنس تو سبد کالات ذخیره کنی و بعدا در انتها خرید کنی، اینجوری همه کالاهایی که میخریدی به قیمت پیشنهاد شگفت انگیز بود.
  ولی متاسفانه الان فقط 45 دقیقه وقت داری خریدتو نهایی کنی، این حرکتشون به نظرم یه عقبگرد بود و دل منو زد.
  >>با توجه به این مطلب که قیمت جنس های دیجی کالا تازه تو پیشنهاد ویژه به قیمتش تو بازار نزدیک میشه.<<
  بنده تو این 4 ماه اخیر فقط 4 عدد لپ تاپ از این سایت خریداری کردم و خیلی راضی بودم. ولی احساس کنم دیگه خریدامو از این سایت انجام ندم به علت این محدودیت زمان 45 دقیقه مسخره.به هر حال امیدوارم تجدید نظر کنند.

 106. حمید گفت:

  به نظر من دیجی کالا فقط اجناس تو چشمو ارزون میده اجناسی که مردم امارشو ندارن چند برابر گرون تر هم میده.درصد زیادی از مردم ایران هم نونشون از مغازه داری در میاد که امسال دیجی کالا هم فقط نون کاسبارو میبرن

 107. محمد گفت:

  من قبلا مشتری پر و پا رقصشون بودم از، از چندین سال پیش اون موقع ها که به هرکی می گفتم دیجی کالا اسمش هم به گوششون نخورده بود

  ولی الان کلاهم بیفته سمت دیجی نمی رم که برش دارم

  اگر جنس اصل می خواید که قطعاتش یا لوازم همراهش دستکاری نشده باشه خیلی حواستون رو جمع کنید

  خودم چند روز پیش لپ تاپ خریدم که از همون اول هنگ می کرد و ری استارت می شد ، اون هم اپل، خدا می دونه با چه مکافات و اعصاب خوردی و برو بیایی پولم رو پس دادن، برعکس چند سال پیش،،،
  یکی از آشنا هم دوربین خریده بود ازشون که کلا باطریش عوض شده و فیک بود،
  دیجی کالا افتضاح شده

 108. جوکار گفت:

  الان درامد روزانشون به نظرم تا مرز 3 میلیارد باید رسیده باشه ممنون از گزارش خوبتون

 109. Xolgi گفت:

  قیمتش از بازار پایین تره بی شک …. من تبلت گلکسی تب اس۲ هشت اینچی قیمت گرفتم تو علاالدین و کل خیابون جمهوری قیمت دیجی کالا از همه پایینتر بود. در نهایت این اطمینان هم وجود داره که کالا اصلیه.
  لطفا به شرایط فروش دقت کنید…ضمانت . شرکت وارد کننده. حافظه داخلی و خیلی ریزه کاری های دیگه که کلاش های توی علاالدین ازش استفاده میکنن تا کالا رو ارزونتر جلوه بدن یا بگن دیجی کالا کلاه برداره .
  تو تمام مغازه ها هم تاکید کردم که دیجی کالا از شما ارزونتر میده و دلایل تخیلی و فضایی شنیدم که بیشتر به جوک شبیه بود و من کلی خندیدم دستشون درد نکنه که شادمون کردن …
  درنهایت هم پول تبلت رفت تو جیب دیجی‌کالا ?.. نوش جونشون!!!!!!!!

 110. جلالی گفت:

  مطلب زیبایی بود موفق باشید

 111. یو پی اس گفت:

  بسیار مطلب مفیدی بود برا موفقیت
  ممنون ازشما

 112. سايت ساز گفت:

  جالب بود مرسی

 113. رسول گفت:

  سلام با این حساب

  ما قید فروشگاه اینترنتی زدن و از صفر و این حرفا رو باید بزینیم
  چون از صفر میخایم شروع کنیم

  من در فن آوری اطلاعات در حوزه تولید محتوای تبلیغاتی
  در گرافیک وانیمشن و تیزر در حد بسیار بالاییم
  ولی در حوزه راه اندازی فروشگاه با برنامه نویسی حرفی برای گفتن ندارم
  و به فکر خرید هاست و شدم و فروشگاه ساز که چون کار بلدم توی این زمینه بشتر از سیصد تومن پام در نمی یاد اما مشکل اینجاست من به خاطر خریدن یک سری وسایل سرمایم صفر شد و به فکر خرید دامنه و تبدیل ظاهر یک وبلاگ به وب سایتو
  همکاری با سامانه های فروش که درصدی کار میکنن شدم

  و به این طرح رو توی ذهنم پروش دادم که من تخصصم تبلیغاته
  ضعف مالیم و که نمیتونم حتی یک فروشگاه ساز راه بندازم
  رو با پر کردن فیلم و گرافیک و کارایی از این قبیل فروش رو راه بندازم تا وقتی یک یم کار گرفت برم سراغ هاست و بقیه قضایا
  اما با تواصیفی که از شما دوستان دیدم منصرف شدم

  • شادی گفت:

   سلام دوست عزیز
   شما با ایده های خوب خودتون میتونید به پیشزفت خوبی برسید الزاما نباید شبیه به دیجی کالا باشید.
   چرا ناامیدی…!!
   من هم در شرف راه اندازی ایده خودم هستم با امید :-)

 114. برنامه نویسی اندروید گفت:

  باسلام
  ممنون از پستهای خوبتون.

 115. حامد گفت:

  البته برای منه مصرف کننده عالیه ولی به نظرم برای انجام این کار سرمایه خیلی زیادی میخواد که فکر نکنم این دو جوان این سرمایه داشته باشند پشت صحنه چه خبره خدا میدونه و خودشون

 116. تشریفات عروسی گفت:

  خیلی عالی بود
  ممنون از انتشار مطلب عالیتون

 117. کورش گفت:

  سلام.بنده مدیر بازرگانی وارد کننده گوشی های اپل_لنوو_سامسونگ هستم و میخوام سایت فروش بسازم لطفا به بنده کمک فکری کنید یا اگر ایده ای دارید مطرح کنید.حتما استفاده میکنم.سپاس.

 118. Nasrin گفت:

  همونطور که گفتید مهمترین سرمایه دیجی کالا اعتماد مردم و اعتبارشه
  من 2 ماه پیش یک گوشی و سیم گیتار از دیجی کالا خریدم، نحوه ارسال رو هم تیپاکس انتخاب کردم. وقتی سفارشو گرفتم دیدم مبلغ فاکتور 1500 تومن بیشتر از چیزیه که پرداخت کردم. گفتم مهم نیست. ولی دوستم گفت شاید این اتفاق همیشه میوفته، زنگ زدم دیجی کالا، پس از بررسی گفتن که چون محل شما تیپاکس نداره سفارشتون با پست پیشتاز ارسال شده که هزینش 1500 کمتر بوده، شماره حساب گرفتن، فرداش که چک کردم دیدم 1500 تومن اومده به حسابم. اون اهمیتی که اپراتور دیجی کالا برای 1500 از پول من قائل بود، حتی خودم هم قائل نبودم. اونایی که میگن دیجی کالا صرفا یک فروشگاه موفقه باید بگم که اشتباه می کنن، دیجی کالا یک سبک جدید مشتری مداری تو ایرانه

 119. مجتبی گفت:

  مهمترین کاری که دیجی کالا کرد تبلیغات موثرش بود و از اون مهمتر اعتماد مشتری. بنظر من این دو اصل باعث پیشرفت در هر کاری هست

 120. طراحی سایت گفت:

  تحسین برانگیز است

 121. طراحی سایت وب هیراد گفت:

  ابتدا جا داره از انتشار این مطلب ممنون باشیم از سایت خوش فکری، و اینکه واقعا یکی از مهمترین و پسندیده ترین کارهایی که دیجی کالا کرد این بود که از تبلیغات اسپم استفاده نکرد و تقریبا هیچ کس خاطره بدی تو اینترنت و فضای اینترنت از دیجی کالا نداره

 122. ویدئو کنفرانس گفت:

  سلام
  ممنونم از سایت خوبی که دارید موفق باشید

 123. احمد گفت:

  سلام، میخوام بدونم اجناس و کالاهای خارجی توی فروش اینترنتی چه سرنوشتی پیدا میکنند؟ چطوری وارد میشن؟ نمیتونیم بگیم که قاچاق بین اونا نیست، قطعا هست، از لحاظ قانونی داستان چیه؟ ممنون میشم اگه جواب بدید یا اطلاع و یا لینکی دارید در اختیار بنده بگذارید

 124. مهدی مرتضوی گفت:

  ببخشید Niche چی هستش؟

 125. میترا گفت:

  سلام
  وب سایتتون عالیست تبریک میگم

 126. تجهیزات آشپزخانه صنعتی گفت:

  ممنونم از سایت خوبی که دارید

 127. یک ناشر گفت:

  با سلام
  سایت دیجی کالا متاسفانه انحصاری عمل می کنه
  من که یک ناشرم نتوانستم با این سایت همکاری کنم
  انحصارگرایی آفت بزرگ این سایت است

 128. مهدی گفت:

  خوشبختانه خوب شروع کرد اما من فکر میکنم ورشکسته بشه چون کالاهاش هم گرونتر از بازاره و هم تو سایتهای دیگه ارزون تر میدن به نظر من باید یه فکری به وضعیت خودش بکنه مثال ما ازش خرید میکردیم اما دیگه نه به نظر من باید ارسالهاشو حداقل رایگان کنه

 129. درب ضد سرقت گفت:

  جالب بود ممنونم از نویسنده

 130. سارا ب گفت:

  من کار این دو برادر رو تحسین میکنم و پنج سالی هست که از دیجی کالا خرید می کنم از اغلب خریدهام راضی بودم و در کنارش باید بگم که قبل از هر خرید تحقیق هم می کنم
  به نظر من از زمانی که محصولاتشون زیاد شده به نوعی شاید بشه گفت مدیریت کمی از دستشون در رفته نکته ای که دوستی در مورد محصولات آرایشی کاپریس اشاره کردن درست هست و این محصولات ایرانی هستن و در هیچ فروشگاه خارجی ای به فروش نمیرن قطعا ایراد از تولیدکننده هست که در واقع سر دیجی کالا کلاه گذاشته اما از دیجی کالا انتظار تحقیق بیشتری میره
  این فقط یه نمونه بود یه نمونه دیگه ماشین اسباب بازی هست که توی مغازه ها با قیمت ۶۰ تا ۷۰ تومن فروخته میشه و در دیجی کالا قیمت اولیه ۱۵۵ تومن خورده و با تخفیف ۶۹ تومن به فروش میره!
  هفته پیش هم دیجی کالا گوشی های سامسونگ با گارانتی مایکروتل رو ۲۲ تومن گرون تر از نماینده رسمیش تو بازار موبایل میداد
  روان نویس مثلثی استدلر رو دیجی کالا دونه ای چهار تومن میده و من وقتی دیدم شهرکتابها ۳۴۰۰ تومن میفروشن داشتم شاخ درمیاوردم چون همیشه تصورم از شهرکتابها گرونفروشی بوده
  نمونه هایی از این دست متاسفانه در حال افزایش هستن و بخوام همه رو بنویسم طومار میشه
  اگرچه گاهی اوقات فکر میکنم شاید تامین کننده ها چشم دیدن دیجی کالا رو ندارن و از قصد میخوان خرابش کنن اما به نظرم دیجی کالا میتونه هوشمندی به خرج بده و جلوی این دست اتفاقات رو بگیره
  حیفه لذت خریدهای عالی ای که داشتم با حس بی اعتمادی از بین بره

 131. محمدرضا گفت:

  به نظر من شهرهای مرزی ایران به دلیل نزدیکی به بازارهای آزاد و بین المللی
  خیلی ارازنتر میتوانند خرید کنندو این نشان دهنده این است که موفقیت یک امر نسبی است..حتی ماشین بنز هم ایراد دارد..

 132. مرتضی گفت:

  مطلب جامع و مفیدی بود خیلی ممنون بابت تهیه این متن، و اینکه کار شما هم خلاقانه و جالب هست که مقاله رو به صورت فایل صوتی هم قرار داده اید.

 133. حمید گفت:

  با سلام

  شما که اصل را بر صداقت می گذارید این خیلی خوب است.لطفا به سوالات زیر پاسخ دهید

  ۱- وقتی کالایی مانند لپ تاپ را تبلیغ می کنید چرا نام کشور سازنده را عنان نمی کنید؟
  ۲-به چه مناسبت قیمت شما واقعی تر از بازار است؟
  ۳-شما کالا ها را مستقیم از آن طرف آب سفارش می دهید؟که به همین دلیل ارزان تر می فروشید؟
  ۴-چه ضمانتی وجود دارد که کالای شما دارای عیب و نقص نباشد .در این مورد به نظر شما مشتری بازنده نیست؟

  با تشکر

 134. بامین تهویه گفت:

  به نظرم تبلیغات تلوزیونی خیلی به این سایت و اعتماد کردن مردم به اونا تاثیر گذاشت

 135. علي گفت:

  کلیه لوازم یدکی دیجیکالا fake هستند و به دروغ عنوان میکنه اصلی هستند
  چندین مورد رو با قطعاتی که از کویت وارد کردم، مقایسه کردم ، همه fake بودند
  لازمه که هموطنای عزیز حواسشون باشه
  باتشکر

 136. MK گفت:

  دوستان فراموش نکنید که خیلی از شرکت های ایرانی به خاطر همین تحریم به اینجا رسیدن… و الا اگه آمازون وارد ایران میشد جایی برای دیجیکالا میموند؟؟؟؟ یا مثلا اگه نتفلیکس تو ایران فعالیت میکرد IPTV ها اصلا میتونستن تبلیغی بکنن؟؟؟

 137. shikfam گفت:

  نظرتون درمورد فروشگاه اینترنتی شیک فام چی هست ؟
  https://shikfam.com

 138. milad گفت:

  با سلام متاسفانه دیجیکالا راه بدی رو در پیش گرفت و با گرفتن رانت در حال ضایع کردن حقوق دیگرانه به شخصه محصولی رو خریدم اما جنسی مشابه با نام جعلی ارسال شد و هیچگونه اقدامی از طرفشون صورت نگرفت که هیچ متاسفانه به جمله برو هرکار که میتونی بکن جواب بنده رو دادن از طریق اینماد هم اقدام کردم که در آخر گفتن شرکت دولتی است و شما راه بجایی نمیبرید . واضح ترین کلاهبرداری ها در دیجیکالا اتفاق میوفته ، تحریم کنید تا اشخاص دیگه ای ضرر نکنن . و من الله توفیق

 139. علی سلمانی گفت:

  با سلام
  مواردی که گفته شد کاملا درست هستند ولی به نظر بنده حس خوب خرید می تواند شما را به یک فروشگاه اینترنتی وفادار کند.
  یکی از فروشگاههای اینترنتی جدید که در حوزه گیمینگ موفق بوده فروشگاه اینترنتی تکین مال می باشد.
  چ

 140. دانیال گفت:

  دیجی کالا فقط یک استعمار گر هست و خون تولید کننده هارا میکشد و از آنها سو استفاده میکند

شما هم نظرتان را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی با * نشانگذاری شده اند.

*

*