۱۸ دی ۱۳۹۰  ·   زمان مطالعه 3 دقیقه

Scribr زندگی دیجیتالی تان را کتاب می کند


سایت Scribr یک سرویس جدید ایجاد کرده است که اجازه می دهد تا کاربران رسانه های اجتماعی بتوانند مطالب، نوشته ها، استاتوس ها و عکس هایی دلخواهشان را که در سایتهای اجتماعی مانند فیسبوک و تویتر قرارداده اند، در قالب یک کتاب چاپی برای همیشه داشته باشند. این سرویس به تازگی آغاز به کار کرده است.

با استفاده از این سرویس می توانید همه حساب های کاربری خود را در فیسبوک، تویتر، Flickr، Tumblr و Foursquare را متصل کنید تا بتواند کتاب خاطرات دیجیتالی تان را برایتان با قیمتی در حدود ۵۰ دلار به صورت چاپ شده داشته باشید.
در این کتاب می توانید انواع و اقسام پیام ها، عکس ها، مطالب، عکس دوستان، رویدادها و … را به انتخاب خود قرار دهید. با استفاده از نرم افزارهای درون این سایت، می توانید عکس ها و تصاویر را نیز تغییر اندازه داد و ویرایش کرد.

 Adam Henson یکی تاسیس کنندگان و صاحبان خوشفکر این سایت، پشت پرده ایده خود را اینگونه شرح می دهند:

“همه ما آدم ها در زمانی از زندگی مان خاطراتمان را سعی کرده ایم بنویسیم و در جایی نگه داریم. البته هیچگاه این کار را برای زمانی طولانی و مداوم انجام نداده ایم و در این کار موفق نبوده ایم. خیلی از آدم های دیگر این مشکل را دارند.

یک روز یک ایده تکاندهنده به سرمان زد! در زمانی که از نوشتن خاطرات و مطالب دلخواهمان در یک دفترچه خاطرات به نظر سخت بیاید، همه ما به صورت ناخودآگاه همه جنبه های زندگی مان را در سایت هایی مانند فیسبوک و تویتر با دیگران به اشتراک می گذاریم. ما فکر کردیم که این مطالب می تواند یک پایه اساسی و نفطه شروع خوب برای درست کردن دفتر خاطرات بدون هیچ زحمتی می تواند باشد.

البته ارائه و بیان رخدادها، احساسات و نظرات در موقعیت های زندگی به صورت دیجیتالی  یک چالش پایه ای دارد و آنهم این است که مطالب دیجیتالی به طور مداوم در حال تغییر می باشند. نگه داری همه این مطالبِ در حال تغییر نیاز به بروز رسانی مدام  دارد. برای حل این مساله، ما به گذشته رجوع کردیم. رسانه های چاپ شده، اگرچه خیلی هم کامل  و بدور از نقص نیست، هنوز به عنوان قابل دسترس ترین و ماندگار ترین نمونه از ذخیره سازی اطلاعات است. من دفترچه خاطرات پدرِ پدربزرگم را دارم. هنوز می توانم زندگی این مرد را که ۱۵۰ سال پیش بوده است در دست بگیرم. در نتیجه تصمیم گرفتیم که نه تنها  دفترچه خاطراتی که همواره دلتان می خواسته است داشته باشید را برایتان بسازیم، بلکه آن را در یک قالب بادوام تنها با چند کلیک ساخته و نگه داری شود. ”

لینک سایت: http://myscribr.com

 

شما هم نظرتان را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی با * نشانگذاری شده اند.

*

*