سهیل عباسی

۲۷ تیر ۱۳۹۷

312

خوشفکری » سرمایه‌ گذاری


سطح آمادگی کسب و کار و استارتاپ شما برای جذب سرمایه چقدر است؟


شما پیش از اینکه تلاش برای جذب سرمایه برای کسب و کار و استارت آپ خود را آغاز کنید ابتدا باید بررسی کنید که آیا تلاش ممکن است نتیجه بدهد یا نه. چه بسا بسیاری از درخواست هایی که برای سرمایه گذاران ارسال می شود در نگاه اول رد می شوند و تعداد کمی که مورد بررسی قرار می گیرند با توجه به پایین بودن سطح آمادگی کسب و کار برای جذب سرمایه، به کندی پیش می رود و با مشکلات فراوان روبر می شود.

واقع بینی و پرسیدن سوالات درست از خود و اعضای تیم، به شما کمک می کند تا سطح آمادگی استارت آپ خود را برای جذب سرمایه ارزیابی کنید و مشکلات و موانع را تشخیص بدهید و آن ها را از سر راهتان بردارد.

در خوشفکری، برای اولین بار در اکوسیستم نوآوری ایران بر اساس مطالعه و انطباق مدل های جهانی با شرایط و واقعیت های اقتصادی و اجتماعی کشور، مدلی را برای ارزیابی سطح آمادگی کسب و کارها و استارت اپ ها برای جذب سرمایه تهیه کرده ایم. برای استفاده بهتر از این مدل، آن را در قالب مجموعه ای از پرسشنامه تدوین کرده ایم. شما با ثبت نام در این آنالیز (با تخفیف ویژه به مدت محدود) می توانید به در آن شرکت کنید.

سطح آمادگی کسب و کار و استارتاپ شما برای جذب سرمایه چقدر است؟

این آنالیز به بررسی ۶ اصل زیر از کسب و کار شما می پردازد:

  1. جذب مشتری
  2. کیفیت تیم
  3. اندازه بازار
  4. مدل کسب و کار
  5. محصول
  6. مزایای رقابتی

با تحلیل پاسخ های شما به پرسش نامه آنلاین که شامل ۳۳ سوال است به شما می گوییم که «شاخص سرمایه پذیری» استارت آپ شما چقدر است و آیا استارت آپ شما شرایط حداقلی لازم برای جذب سرمایه از سرمایه گذاران را دارد یا نه و برای رسیدن به شرایط لازم چه کارهایی باید انجام بدهید.

پاسخ دادن به این پرسش ها این فایده را هم دارد که چشم شما را بر روی جنبه های مختلف از کسب و کارتان می گشاید و شما را ترغیب می نماید تا درباره کسب و کار خود عمیقتر بیاندیشید و برای جذب سرمایه بهتر آماده شوید.

با توجه به شرایط اقتصادی فعلی، لازم است که راه ها و روش های خلاقانه ای برای جلب سرمایه گذاران و برقراری تعامل درست با آن ها بکار ببرید. لازم به ذکر است که نسخه های دیگری از این پرسشنامه ها برای سنجش آمادگی سرمایه گذاری توسط سرمایه گذاران بر روی یک نوآوری، و همینطور نسخه های جزیی تر برای آنالیز سطح سرمایه پذیری استارتاپ ها، برای مخاطبان سازمان و شرکتی های سرمایه گذاری تهیه شده است.

312

شما هم نظرتان را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی با * نشانگذاری شده اند.

*

*