سهیل عباسی

13 بهمن 1392

خواندن در 7 دقیقه

خوشفکری » همه مطالب


هفت ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم، مناسب برای بازار ایران


در اوضاع کنونی اقتصادی کشور که حجم بالایی از نقدینگی در دست مردم است و التهاب بازار سکه و ارز خوابیده، و نرخ بیکاری بسیار بالاست، بسیاری از مردم به ویژه جوانان جویای کار که سرمایه های کمی دارند به دنبال راه اندازی کسب و کارهای مناسبی هستند.

راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم ویژگی ها و مزایای زیادی دارد. تعدادی از مشاغل و کسب و کارها هستند که به سرمایه آنچنانی نیاز ندارند و اگر به درستی مدیریت شوند، می توانند درآمدهای بالا و سودهای خوبی را عاید شما کند. البته هیچ کدام از این موارد که در ادامه گفته می شود، شما را یک شبه میلیونر نخواهد کرد اما به شما درآمد و سود مناسب را با کمترین سرمایه گذاری خواهد داد.

در ادامه تعدادی ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم، بر اساس بازار کنونی ایران، آمده است.

۱. طلا و جواهر سازی:

این کسب و کار که یک صنعت توام با هنر است، هیچگاه از رونق نمی افتد و همواره در ایران درآمد خوبی را عاید صاحبانش کرده است. شما اگر به این کار علاقه دارید و آموزش دیده اید (یا اگر هم آموزش ندیده اید، دوره ها و آموزشگاه های آن وجود دارند) می توانید به تنهایی یا با همکاری طلاسازان دیگر یک کارگاه کوچک طلا و جواهر سازی حتی در زیر زمین خانه تان هم راه اندازی کنید. محصولات و تولیدات جدید را به طلا فروشی ها بفروشید، از آن ها سفارشات جدید بگیرید (آن ها مواد لازمه کار شما را به شما خواهند داد) یا طلا و جواهر دست دوم را تعمیر و بازسازی نمایید. همچنین می توانید وارد بازار جواهرات و زیورآلات بدلی (بدلیجات) شوید، و اگر در کارهایتان خلاقیت و پشتکار داشته باشید می توانید به یک طراح حرفه ایی در این زمینه تبدیل شوید.

۲. برنامه ریزی عروسی‌ها و جشن‌ها:

هر چه زمان بیشتر می گذرد برگزاری مراسم عروسی پر هزینه تر و پر دردسرتر می شود. بنابراین بسیاری از زوج های در شرف ازدواج هستند که حاضرند کسی یا شرکتی را استخدام کنند تا برنامه ریزی و مدیریت برگزاری این مراسم را به عهده بگیرد و آن ها را از یک عالمه فشار و استرس نجات دهد. مراسم عروسی در ایران بسیار جدی گرفته می شود و عروس و داماد می خواهند این روز را به یکی از به یاد ماندنی ترین و خاص ترین روزهای زندگی شان تبدیل کنند.

اگر شما فرد خوش سلیقه ایی هستید، و می تواند چندین کار را با هم مدیریت کنید، این کار برای شما مناسب خواهد بود. شما باید شبکه ایی از همکاران برای خود تشکیل بدهید. مانند عکاس، فیلمبردار، گل فروشی، سفره آرایی، رستوران، تالارها و …

کافیست یک دفتر کوچک اجاره کنید که مشتریان بتوانند به شما مراجعه کنند. البته بدون دفتر هم می توانید از به کمک یک وب سایت به صورت مجازی کار کنید. این کار تجهیزات زیادی نمی خواهد. اگر بتوانید توانایی خود را در برگزاری یک یا دو مراسم کوچک یا بزرگ به اثبات برسانید به زودی مشتریان زیادی به سمت شما خواهند آمد.

 ۳. رستوران‌ها:

معمولا در راه اندازی یک رستوران، تفکر غالب این است که به یک فضای بزرگ، با تزئینات و مبلمان عالی، و کلی سرمایه نیاز است. اما، در واقع بسیاری از رستوران های بزرگ امروز، کار خود را از یک فضای کوچک شروع کرده اند. مثلا، شهرام فخار بنیانگذار رستوران های زنجیره ایی پدر خوب، کارش را از ساندویچ فروشی آغاز کرده است.

اگر چه انواع و اقسام رستوران های کوچک و بزرگ در جای جای شهر وجود دارند اما اگر خوراکی را که می فروشید، بتواند نظر مشتریان را به خود جلب کند و آب دهانشان را به راه بیاندازد، بهداشت را رعایت کنید، و فضایی آرام حتی اگر هم کوچک باشد، مهیا کنید، قطعا کلی مشتری خواهید داشت. برای اینکار باید حواستان به دخل و خرج، امور مالی، موجودی  های یخچال و انبارتان، باشد. خلاقیت به خرج بدهید و خودتان را منحصر به فرد کنید. ایجاد مزیت رقابتی، رمز موفقیت شما در این کار است.

 ۴. مدیریت و برگزاری رویدادها:

این یک واقعیت است که کشور ما یک کشور همایش زده است. هر روز، در هر زمینه ایی که فکرش را بکنید، تعدادی آدم دور هم جمع می شوند و پول هایی که معمولا مال خودشان نیست را خرج کنفرانس ها و سمینارهای مختلف می کنند. آنان به افراد یا شرکت هایی نیاز دارند تا تدارکات و هماهنگی های لازم برای برگزاری چنین رویدادهایی را به عهده بگیرد.

انواع این رویدادها مانند رویدادهای سازمانی، کنفرانس ها، همایش ها، مراسم اعطای جوایز، تودیع و معارفه، تقدیر از بازنشستگان، و … هستند که شما برای هماهنگی و مدیریت آن ها، به مقداری سرمایه نیاز دارید اما درآمدی آن بسیار بیشتر از خرج های شما خواهد بود. در این مورد هم مانند مورد « برنامه ریزی عروسی ها و جشن ها» باید بتوانید روابط همکاری با کسب وکارهای مکمل کسب و کارتان برقرارکنید.

۵. لوازم التحریر:

در دو زمان از سال، نان صاحبان این کسب و کار توی روغن است. پیش از بازگشایی مدارس و پیش از سال نو. البته درآمد خوب لوازم التحریری ها و فروشندگان و تامین کنندگان اقلام اداری، در طول سال هم بالا می ماند. ادارات و سازمان های دولتی، شرکت های بزرگ و کوچک و دانشجویان و دانش آموزان، مشتریان اصلی شما هستند که کشور ما تا دلتان بخواهد از این نوع مشتریان دارد. برای راه اندازی این کار، باید جواز کسب بگیرید و مغازه ایی هر چند هم کوچک در اختیار داشته باشید. اگر می توانید از مشتریان گذری صرف نظر کنید و روابط خوبی با مشتریان عمده برقرار کنید، نیازی به مغازه نخواهد بود و می توانید اجناستان را در جایی مناسب انبار کنید و به درخواست آنان، توزیع نمایید. قدرت بالا در فروش و پرزنت محصولات به مشتریان، در موفقیت شما بسیار موثر خواهد بود.

۶. نگه داری از کودکان:

با توجه به اینکه اغلب هم پدران و هم مادران هر دو شاغل هستند، امروزه تعداد مهد کودک ها به نسبت در حال افزایش هستند. اما با این حال بسیاری از پدرومادرها هستند که برای اینکه فرزند دلبندشان در محیطی مناسب، سالم و شاد، اجتماعی و خلاق رشد کند، مدام به دنبال یک جای جدید، با ویژگی های بهتر می گردد. اگر عاشقِ بودن در کنار کودکان و غرق شدن در دنیای جادویی آنان هستند، این کار را انتخاب کنید. شما می توانید با سرمایه ایی کم، و پس از گرفتن مجوزهای لازم، مهدکودک تاسیس کنید. با فعالیت و تمرکز بیشتر بر مواردی مانند ارتقای خلاقیت، مهارت های اجتماعی، شادی، سلامت و بهداشت، و همچنین سرگرمی های مناسب، می توانید خودتان را از دیگر مهدکودک های شهر یا محله تان، جدا و منحصر به فرد کنید. در این صورت، نام شما بر سر زبان های همه ی مادران شهرتان خواهد افتاد.

۷. منشی و دفتر کار مجازی:

بسیاری از شرکت های کوچک و نوپا هستند (چه اینترنتی چه غیر اینترنتی) که به منشی و یا یک دفتر کار مجازی نیاز دارند تا به تلفن ها، فکس ها، ایمیل ها و درخواست های مشتریانشان پاسخ دهند. اما حجم کارشان آنقدر نیست که بخواهند فردی را به صورت تمام وقت استخدام کنند و به او حقوق خوب پرداخت کنند. یکی از کسب و کارهایی که می توانید حتی از خانه هم انجام دهید، منشی گری است. برای انجام این کار، به مهارت های کار با نرم افزارهای اداری مانند office نیاز دارید و همچنین مهارت پاسخ گویی به تلفن ها، صدای مناسب و دقت و سرعت لازم است.

این کار که با سرمایه بسیار کم قابل انجام است، به این صورت است که آن شرکت ها و کسب و کارها شماره های یک یا چند خط تلفن که شما در منزل تان وصل کرده اید را به عنوان شماره تماس خود به مشتریان و مخاطبانشان می دهند. شما هم در ساعات روز، تماس هایی که با این شماره ها گرفته می شود یا فکس هایی که ارسال می شود را پاسخ می دهید و دریافت می کنید و از طریق ایمیل به شرکت مورد نظر ارسال می کنید و بالعکس. پس از مدتی که کارتان گرفت می توانید توسعه بدهید، نیروی کمکی استخدام کنید و کسب و کارتان را گسترش دهید.

۸. خدمات بازاریابی تلفنی برای کسب و کارها: (*جدید*)

تعداد زیادی از کسب و کارهای مختلف هستند که محصول یا خدماتی را ارائه می کنند اما نیرو و توان لازم را برای معرفی یا فروش آن ندارند. یکی از راه حل هایی که می تواند به این شرکت ها یا افراد کمک نماید و برای شما ایجاد درآمد کند، بازاریابی محصولات آنان و دریافت درصد از فروش آن محصولات است. اگر چه راه های مختلفی برای بازاریابی وجود دارد، اما یکی از کم هزینه ترین و موثرترین روش های بازاریابی البته به شرطی که درست انجام شود، بازاریابی تلفنی است که شما تنها با داشتن یک خط تلفن می توانید دست بکار شوید. همانطور که گفتم، این روش بازاریابی، نکات مهم و تکنیک های دقیق علمی دارد که بر اساس روانشناسی مشتریان، موجب جلب توجه مشتریان و افزایش فروش می شود. برای اینکه این تکنیک ها را یاد بگیرید و به سرعت دست به کار شوید، مجموعه ایی از این تکنیک ها را به صورت فشرده به کمک مختصصین بازاریابی در یک دوره ویدیویی گردآوری کرده ایم که می توانید با کلیک بر اینجا درباره آن اطلاعات بیشتر کسب کنید و به سادگی آن را تهیه نمایید.

نوبت شماست:

شما چه فکر می کنید؟ پیشنهاد شما چیست؟ لطفا ایده هایی که برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم به ذهنتان می رسد را با من و دیگر خوانندگان خوشفکری در میان بگذارید تا به این لیست اضافه کنیم.

685 پاسخ به “هفت ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم، مناسب برای بازار ایران”

 1. Avatar نوید گفت:

  به جز دفتر کار مجازی و ساخت طلا تو بقیه کارهایی که مثال زده شده تجربه نزدیک دارم و باید بگم اصلا کارهایی نیستن که بشه بدون سرمایه انجامشون داد

  • Avatar علی گفت:

   از نظر من کسی 50 میلیون میتونه 7 ساله به درامد سالانه 1 میلیارد برسه .چجوری ؟ با پرورش ابتدا 100گوسفند که هزینه شروعش اگه کاشت یونجه با خودت باشه هزینه زمین کاشت و کارگر و محوطه و … 50 میلیون سال اول میشه‌. هر گوسفند ماده سالی 2 تا بچه میزاد 1 ساله بزرگ میشن 400 تومن حد اقل میفروشی 100 تا میفروشی 100 تا نگه میداری سال دیگه 200 داری 400 تا میزاند. به همین تریب میترکونی…

   • Avatar مرتضی اصل گفت:

    سلام خیلی رویایی فک نکن علی آقا من چند سال نگه داشتم بهره داره ولی نه اون همه

   • Avatar ف گفت:

    چرای گوسفندا چی؟

   • Avatar سعید گفت:

    والا چن تا از روستاییامون که چوپان هستن و گله هم مال خودشونه سال هاست تو این کار هستند ولی من هیچ پیشرفتی تو زندگیشون ندیدم همون چوپان هستن که سال ها پیش بودن.

   • Avatar محمد گفت:

    عمرا به این درآمدهابرسه این حساب هاکه شماکردی درست ولی خیلی چیزهای دیگه رودرنظرنگرفتی خیلی مشکلات وسط کاربوجودمیادکه نذار ه به جایی برسی

   • Avatar یوسف گفت:

    سلام بر علی اقای عزیز
    اول اینکه خدمت شما عارضم به ندرت گوسفندی پیدا میشه سالی دو بچه بده واین به کنار…. ضمنا میدونی نگهداری یک گوسفند در سال چه قدر یونجه میخواد باید خودت اینهارا داشته باشی زمین 50 هکتاری نیازه در غیر اینصورت ضرر هستش من پارسار بره پرواری خریدم بعد از اینکه تابستان خوب هم بهشون رسیده بودم باور کنید در کل ضرر کردم چند تاشون مریض شدند مردند که بیچاره شدم سرمایه ام به خدا رفت

   • Avatar م گفت:

    سلام دوست من نه بی فایده است ما از صد سال پیش تا دو سال پیش گوسفند داشتیم

   • Avatar رضا گفت:

    داداش علی شما با این مخت چرا میلیاردر نیستی هههههه

  • Avatar از گرگان گفت:

   سلام دوستان من تجربه ای که دارم رو خدمت شما سروان ارائه میدم بلکه بتونم چراغی براتان روشن کنم :
   من کارشناس ارشد مهندسی عمران سازه هستم و همینطور که مستحضر هستید بازار ساخت و ساز کلا تعطیل شده ، ساعتها بررسی مطالعه و آنالیز کردم محدودت های موجود در محل زندگیم رو با اونها سنجیدم ، و در آخر با همسرم که کارشناس کامپیوتر هستش هم عقیده شدم که بهتر است دوره برنامه نویسی موبایل را طی کنم ؛ برنامه نویسی را بصورت کامل و حرفه ای زیر نظر بهترین استاد برنامه نویسی موجود در شهر بصورت خصوصی آموزش دیدم ، خیلی سخت بود ولی یاد گرفتم ، در اولین قدم هام برنامه کتاب های آموزشی متنی و صوتی مربوط به رشته تحصیلیم رو نوشتم و روی سایت کافه بازار برای فروش قرار دادم (یه جاهایی اومدم زرنگی کنم مثلا برای سرعت بیشتر در ساخت کتاب از نرم افزار Android Magazine & book App Maker استفاده کردم ولی کافه بازار قبول نکرد) اولین ماه کارم بصورت حرفه ای با قرار دادن 8 برنامه برای فروش 450 هزار تومان پول شیرین آورد مشتاق شدم که ادامه بدم از شاخه های مختلف رشتم برنامه ساختم و حالا ماهی بین 1 و 500تا 2 و 500 متغییر به حسابم واریز میشود . ممنون که تا آخر این تجربه رو مطالعه کردید.

   • Avatar نرگس گفت:

    سلام. من از شما متشکرم ک تجربتون رو درمیون گذاشتید. ازتون یه خواهش داشتم اگر ممکنه به ادرس اینستای من بیاین وخودتون رو معرفی کنید تا من بتونم ارتباط برقرارکنم و از شما راهنمایی بگیرم. این برام خیلی مهمه خواهش میکنم. ممنون.

   • Avatar سعید گفت:

    با سلام و عرض ادب؛
    ممکنه آدرس ایمیلتونو بهم بدید، به راهنمائیهاتون بیشتر احتیاج دارم،ممنونم مرسی

   • Avatar مجتبی گفت:

    سلام دوست عزیز میشه تجربه کارتون بدین منم میخوام برم اموزش ببینم۰۹۱۵۸۷۵۳۰۲۸

  • Avatar فرهاد گفت:

   سلام من میخواستم در مورد تولید گوجه فرنگی های گیلاسی که بازار خوبی داره سوال کنم میشه راهنماییم کنین

 2. Avatar علی گفت:

  شما یا تو رویا داری زندگی میکنی یا تو ایران نیستی !!

  • Avatar nilofar گفت:

   حق با علی اقاس.توایران یاباید کامرمندباشی باماهی 1میلیون یا کارگر باماهی2میلیون

   • Avatar رامین گفت:

    1100000 ماهانه به کارگر اختصاص داده میشه همه جای ایران تحت نظرارت اداره کار

 3. Avatar امین گفت:

  متاسفانه در مورد لوازم التحریر باید بگم که طبق تجربه ی عینی و نزدیکم اصلا شغل خوبی نیست. دوست بنده و پدرش به مدت 30 سال است که در یکی از بهترین نقاط اصفهان مشغول به فروشندگی لوازم التحریر هستند و از اوضاع بازار بسیار شاکی هستند. خود بنده هم که آنجا میروم و چند ساعتی صبر میکنم ،میبینم که مشتری زیادی وجود ندارد. حتی اگر مشتری هم بیاید ، سود حاصل از لوازم التحریر بسیار کم است. مگه یه خودکار 2000 تومانی چقدر سود باید داشته باشه؟

  • Avatar علی گفت:

   امین جان
   هر کاری ؛ روزهای سختی و روزهای غیر سخت داره ؛ یعنی درآمد و عدم درآمد ؛ همیشه پشت سختی آسونی هست یعنی کسیکه دنبال درآمد هست باید صبر کنه البته به دلیل وجود وسایل کامپیوتری مصرف لوازم التحریر کم شده است ؛ اما باز هم جای کار داره /////

 4. Avatar farhad گفت:

  سلام به نظر من مشاغل خانگی هم میتونه گزینه خوبی باشه.
  مثلا با یه چرخ خیاطی میشه از تولیدیهای کیف و کفش و… جنس گرفت و براشون کار کرد تا روزی ک خود فرد بتونه ی تولیدی بزنه

  • Avatar ali گفت:

   اقا فرهاد درست میگن . در حال حاضر یکی از بهترین کارها کسب و کار خانگی است ولی همه ی افراد شرایطشو ندارن . پیشنهاد بنده اینکه که تو حیطه تبلیغات کار کنید!

  • Avatar مهدی شهریاری گفت:

   سلام
   من در یزد هستم و کارمند شهرداری و دنبال کار دوم.
   می خواستم که ببینم برای تولیدی بلدرچین باید چه کنم؟

   با تشکر
   مهدی شهریاری

   • Avatar محیط بان گفت:

    باید از اداره محیط زیست مجوز بگیری و اینکه حق نداری بلدرچین زنده عرضه کنی، چون غیر قانونی هست و اداره محیط زیست برخورد خواهد کرد و ازت جریمه نقدی خواهد گرفت.

   • Avatar علی گفت:

    سلام
    من چن ماهی ب پرورش بلدرچین فک کردم-پرورش ماهی هم خوبه ولی یکی جا میخاد بیرون از شهر—در آمدشم عالیه البته اگه بالا سرش وایسی

   • Avatar nilofar گفت:

    عزیزم شما ب سایت گوگل مراجعه کنید وخیلی راحت ب کل مطالب دست پیدا میکنید

   • Avatar محمدهادی میرشمسی گفت:

    بلدرچین به درد نمی خوردچون دامپزشکی دریزدقدرت کشف بیماری نداره

   • Avatar سجاد گفت:

    خیلی آسونه من اولش یه کمی اطلاعات به دست آوردم باچن نفراهل فن مشورت کردم وبا صدتا شروع کردم الان ششصدتا دارم ولی اینم بگم یه مدت نزدیک صدتا کشته دادم اونم بخاطر بی تجربگی .کتابشوبخر وتو کانال تلگرامی عضو شو سودشم بدنیس

  • Avatar محسن گفت:

   با سلام خدمت دوستان بنده یه تجربه عالی دارم میخوام در اختیار شما بزارم خودم چندین ماهه به علت دیسک خفیف قادر به کار نیستم و برای درآمد به فکر خیاطی شخصی دوزی افتادم الان مدتی هست برای ازمایش این کار رو به کمک خانمم راه انداختیم و شاید باورتون نشه دیگه از بس زیاد سفارش و کار گرفتیم روی درب منزل زدیم فعلا سفارش نمیگیریم با کار تمیز و قیمت مناسب خدا میدونه چقدر سفارش برامون اومده روزی ۴ عدد به راحتی لباس میدوزیم و میریم سر زندگیمون هر کدوم پنجاه تومان دست مزد به صورت متوسط داره یعنی روزی دویست تومان موفق باشید شیراز

  • Avatar mohamad moghadam گفت:

   ￿سلام
   در کار و مشاغل خانگی میتونید با یک دستگاه کلوچه پزی خانگی در امد خوبی کسب کنی
   ارد+خرما نیاز هست تجربه زیادی هم نمیخواد داشته باشی
   مقدم از بم

 5. Avatar سیب خان گفت:

  جای تاسفه که علم توی این کشور جایی نداره و با کلی درس خوندن و پروژه های پیچیده انجام دادن ، باید به فکر اینجورکارها باشیم تا از گشنگی نمیریم !!!

  • Avatar ابوالفضل گفت:

   سلام

   ضمن احترام به نظر جنابعالی، علمی مناسبه که بتونه تبدیل به پول بشه. بازار کار صحنه کار علمی نیست شما باید بتونید داشته های علمیتون را در پروژه های کارفرما به پول تبدیل کنید آنوقت خریدار هم داره

 6. Avatar elshan گفت:

  به نظر من کسی که سرمایه نداره یا باید بمیره تا آمار خودکشی همچنان در صدر باشه در ایران و یا چن تا قلیان بخره چندتا مرغ و بولبول هم بندازه کنار اون درآمد خوبی هم داره

 7. Avatar شرکت شترمرغ سانال گفت:

  اینقدر ناامید نباشید برید تو کار شترمرغ ولی اول مطالعه کنین

  • Avatar فريبا گفت:

   از صداقت شما لذت بردم . همه مثل شما نیستند .

  • Avatar عمو اسیره گفت:

   شتر مرغ بازار فروش نداره که

   • Avatar مجتبی گفت:

    من الان شش ساله تو این کارم و کل سرمایم به باد رفته اولا بخاطره بازار فوق العاده خرابی که تو ایران داره و بعد هم که با این ادمایه دلالی که تو این شغل کار میکنن مثه همین دانش که تو شیراز که دیگه معروف شده و طوری سرت کلاه میزاره که بعد از یه سال میفهمی چه کلاهی سرت گذاشته.خلاصه که بازدهی سود نداری چیزی بجز ظرر نمیکنی شاید حرف من قابل باور نباشه براتون ولی تا انجامش ندادی بهش نمیرسی اینو فقط گفتم برا اونایی که میخوان وارد این عرصه بشن یه راهنمایی شده باشه چون من ضربه زیادی خوردم .

 8. Avatar ح.م گفت:

  لطفا “بر اساس بازار کنونی ایران” را از پست خود حذف کنید. مواردی که آوردید همگی ترجمه پست های مشابه انگلیسی است. البته احتمالا اونها از روی شما کپی می کنند

 9. Avatar هادی گفت:

  اون ایده خوبا رو چرا نمی ذارین؟! :D

  • Avatar مهدی گفت:

   سلام من یه کار پر سود واست دارم.که تو ایران کسی نداره. اگه خواستی تماس. بگیر بهت بگم. اقاپور. هستم از کاشان

   • Avatar امین گفت:

    سلام اقا مهدی
    من تهرانی هستم چند وقتی دنبال یه شغل نو و کم حاشیه هستم اگه ایده ای دارید لطفا راهنمایی کنید.
    امکان کار در شهر های شمالی هم دارم.

   • Avatar محسن گفت:

    آقای آقاپورلطفا این کارپرسودتون روبرامون معرفی کنید.چطور باشماتماس بگیرم؟

   • Avatar ف گفت:

    چطورباتون تماس بگیرم

   • Avatar saeed گفت:

    سلام چه کاریه؟ من کاشان هستم چجوری میتونم شمارا ملاقات کنم؟

   • Avatar masoud گفت:

    چطور میشه تماس گرفت؟؟؟

   • Avatar حسین گفت:

    من برای فرزندم که اصلا علاقه به درس ندارد و بزور داره دیپلم تجربی شو میگیره از همین الان تو فکر کار مناسب برای ایشان هستم در ضمن ایشون کاملا بی هنره. چی فکر میکنی>؟ ایده ای بنظرت میاد؟

   • Avatar حسین تهرانی گفت:

    باسلم اون کاری که گفتید توایران کسی نداره چیه میشه توضیح بدید لطفا؟

   • Avatar بتول گفت:

    سلام میشه اون ایده رو بمن هم بگید واقعا نیاز دارم. دربه در دنبال کار میگردم

   • Avatar علیرضا گفت:

    سلام.
    اگه ایده ی خوبی برای کار سود اور توی کاشان دارین لطفا در اختیار ما بزارین.ممنون

   • Avatar غزل گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    ازتون راهنمابی میخواستم لطفا کمکم کتید

   • Avatar علی.م گفت:

    سلام لطفا بیشتر توضیح بدید یا اینکه بگید چطور باهاتون میشه تماس گرفت؟

   • Avatar ابی گفت:

    چطور تماس بگیرم

   • Avatar زهرا موهبت گفت:

    من هنوز در مورد کلبیت چیزی متوجه نشدم لطفا تکمیل بفرمایین

   • Avatar احمد گفت:

    سلام آقا مهدی بسیار به کر نیاز دارم اگه شما اید ه ایی داری و شکست نمیخورم لطفا کمکم کنید دستم خیلی خالیه باهام تماس بگیرید ۰۹۱۴۹۸۰۲۹۹۴ب

  • Avatar اشی گفت:

   یکی از کارهای خوب تو ایران واردات هست (اگر نمایندگی مجاز باشه که عالیه) ولی همه فکر میکنن کار واردات خیلی پول میخواد ، خب اره ولی بستگی به چیزی که وارد میکنید داره ، مثلا واردات جک پالت دستی ، شما با ۱۰۰ ملیون سرمایه تو کمتر از ۱ ماه ۵۰ ملیون سود میکنید هر جک پالت وارداتش از دونه ای ۶۰۰ هزارتومن هست و خیلی راحت راحت تو ایران دست به نقد ۱ ملیون و صد مشتری داره

 10. Avatar مهدی گفت:

  سلام به همه دوستان
  مهمترین نکته در اینه که آدم باید این کارها رو از جایی شروع کنه قالب این کارها خوب هستند و میشه روش کار کرد اما متاسفانه همه خسته و بی حال و منفی نگر هستیم و حوصله اینکه کاری رو خودمون شروع کنیم نداریم.
  الان مردم در زمینه خوردنی ها به شدت به فعال هستندکارهایی مثل آش فروشی و … خیلی مشاغل خوبی هستند که سخت هستند اما آورده های خوبی دارند.
  شروع هر کاری نیاز به کمی و یا بیشتر شجاعت داره

  • Avatar بیکار گفت:

   به نظر من پول و پارتی از همه چیز مهمتره
   من یه ایده داشتم که تا الان تو ایران اجرا نشده بود و پول خیلی زیادی نمیخواست اما برای گرفتن مجوز به هر اداره ای که سر زدم جواب سر بالا دادن بهم
   شک ندارم تو 6ماه آینده یکی از آشناها و بستگان او مسئولسن عزیز ایده رو عملی میکنن و دست من میمونه تو پوست گردو…..

   • Avatar بتول گفت:

    چه کاری بود که مجوز میخواست؟

   • Avatar سید امین گفت:

    سلام آقای بیکار من کاملا با شما موافقم متاسفانه منم دقیقا مثل شما دنبال مجوزهای زمین چمن مصنوعی بودم به بهانه های واهی اینقد سنگ اندازی کردن که ناامید شدم ولش کردم ولی خداراشکر الان سوپری دارم راضی هم هستم اگر کسی راهنمایی خواست من حاضرم کمکش کنم

 11. Avatar حسین گفت:

  من نظرم با همه ی دوستانی که نظر گذاشتن فرق می کنه در ایده دادن در کسب و کار شاید خیلی کم نتونستین پیشنهاد های خوب بدین ولی بسیار قابل تامل هستند و می تونند با فکر خلاق به جاهای خوبی رسید ولی من بر خلاف دوستان متاقدم انگیزه ، صبر و تفکر خلاق از میلیارد ها دلار سرمایه هم ارزشش بیشتر .

  • Avatar Ali گفت:

   با سلام
   من ودوستم با چهل میلیون سرمایه چندین ماهه دنبال ایجاد یه شغل پر درامد میگردیم تا بتونیم زندگی تشکیل بدیم،راستشو بخاید ،خیلی میترسیم،اخه این تنها امیدمونه،یعنی اخرین امید برای دوتا جوان،من شغل خودم فروشندگی کفشه یعنی شاگردم،با بیست و سه سال سن،دیگه حوصله شاگردیو ندارم،پسرای کار کنیم هستیم ولی ترس کل وجودمونو گرفته،دوست دارم یه نصیحتی بکنم،امیدوارم هیچ وقت نترسید،برای خوشبختی خودتون باید نترسید،ترو خدا نترسید،زندگی اونقدرم که فکر میکنید سخت نیست،همیشه کارای بزرگ برای ادمای کوچیکی مثل ما بد شانسی اورده،ولی این دفعه نمیزارم شکست بخورم،من توی فقر بزرگ شدم میخواستم بدونید تنها نیستید،از خدا میخوام همگی موفق باشید،برای ما هم دعا کنید،ممنون،راستی خیلی غمگین شد،اگه ناراحت نمیشید،من همتونو دوست دارم،فداتون ،جون من یکم بخندید،همین که دنبال یه کار میگردید عالیه،قول میدم موفق بشید،فقط نترس باغیرت تو میتونی تو میتونی

 12. Avatar مجيدم گفت:

  با سلام دوستان من تو روستامون جوجه مرغ پرورش میدم ومرغ تخمی ازشون درمیارم ی انبار متروکه داشتیم ورش داشتم مرغ داریش کردم به خدا امید دارم.الان ی دستگاه خوجه کشی میخوام بخرم و تخم بلدرجین بگیرم پرورش بدم یک روزه وبرم شهر بفروشم .ولله که کشور ما پر از سرمایست ما مشکلمون یک کار کارمندی و جرئت ریسک و کارافرینی ناریم وبس من خودم مدرک کارشناسی کامپیوتر دارم ولی خوب زدم تو کار مرغ داری.کار عار نیست دزدی……عاره سرمایه اولیه من یک میلیون بوده.

  • Avatar امید گفت:

   برادر من میخولستی مرغ دار بشی دیگه چرا 4 سال وقت خودتو گرفتی کامپیوتر خوندی؟؟
   تو رو خدا یکم فکر کنیم بعد حرف بزنیم

   • Avatar علی گفت:

    آقا امید حرف آقا مجید سنگینتر از اینی بود که شما برداشت کردی.اون 4سال رو کامپیوتر خوند چون …

   • Avatar افشین گفت:

    تفاوت بسیار زیادیه بین مرغدار تحصیلکرده و بیسواد یا گوسفند چران لیسانسه با بیسواد مطمئنا چوپان تحصیلکرده مراتب موفق تر خواهد بود

   • Avatar یوسف گفت:

    امید جان شما نمیدونم چطور برداشت میکنی سواد ربطی به کار نداره درس خونده و چیزی یاد گرفته الان مرغداری میزنه مشکلی ایجاد نمیشه من بهتون قول میدم دوسال دیگه مرغداری را به چندین برابر گسترش میده و شما همین جا درجا میزنید.

  • Avatar علی گفت:

   سلام، آقا مجیدم ، میشه شمارتون رو بگید من چنتا سوال ازتون بپرسم. متشکرم

  • Avatar احسان گفت:

   سلام اق مجید منم مىخوام برم توکاربلدرچین تجربتوبگى ممنون میشمل

  • Avatar مسعود گفت:

   سلام .
   دوستانی که فکر میکنید تحصیلات تلف کردن وقته بنظر من اشتباه میکنید شاید نتونیم کار مرتبط با تحصیلاتمون پیدا کنیم ولی میتونیم دید وسیعتری نسبت به راه اندازی مشاغل آزاد پیدا کنیم

  • Avatar علی گفت:

   سلام. مطلبتون را خوندم .شما ایده خوبی ارایه دادید و من هم یه مرغداری علاقه دارم و میخوام شروع به اینکار کنم.اصفهان هستم .لطفااگمیشه راهنماییم کنید که برای شروع باید چه اقدامی کنم. بسیار ممنون میشم اگه کمک کنید. بیکار هستم و دوست دارم کار تولیدی انجام بدم.

  • Avatar منصوره شاهي خراسانلو گفت:

   من همسر خانم شاهی هستم.
   باید بگم که رشته های تجارت و دامداری و کشاورزی حرف اول رو می زنن.
   ولی دولت هیچ حمایتی نمیکنه. و اگر هم کاری کنه دستهای خودشون کار میکنن.
   اگه هم کسی بتونه شخصی تلاش کنه بالآخره موفق میشه.
   من به نوبه ی خودم علاقه زیادی به دامداری دارم ولی سرمایه و روستانه شینی لازمه.

  • Avatar منصوره شاهي خراسانلو گفت:

   من همسر خانم شاهی هستم.
   باید بگم که رشته های تجارت و دامداری و کشاورزی حرف اول رو می زنن.
   ولی دولت هیچ حمایتی نمیکنه. و اگر هم کاری کنه دستهای خودشون کار میکنن.
   اگه هم کسی بتونه شخصی تلاش کنه بالآخره موفق میشه.
   من به نوبه ی خودم علاقه زیادی به دامداری دارم ولی سرمایه و روستا نشینی لازمه.

  • Avatar کریم گفت:

   سرمایه ها: داشتن زندگی روستایی که برای مرغ داری و دام پروری امتیازه، داشتن سوله متروکه که هزینه خیلی چیزا رو کم میکنه براتون، در حقیقت شما فقط 1 میلیون تومان جوجه برای پرورش خریدید اما شرایط محیطی مناسب سرمایه های مستتری که شما نمیبینید. برای کنترل شما زحم بکشید تشریف بیارید تهران و با همون یک ملیون تومان ببینم چه میتونید بکنید

  • Avatar کمال گفت:

   عالی.اکثر ماها یا بچه شهرستان هستیم.یا ارتباط با شهرستان داریم.در حال حاضر اجناس ارگانیک و به قول معروف محلی استقبال خوبی پیداکرده.پرورش بلدرچین البته تخم بلدرچین.تخم مرغ محلی.ماست بندی (ماست محلی).یه بنده خدایی توی رامسر برای اولین بار یه باغ تمشک راه اندازی کرد خیلی جالب بود بسیار پر سود و پر طرفدار.توی اینترنت سرچ کنید هست.یه ایده ای که توی اکثر شهرها جواب داده خانه بازی کودک هستش.یه مغازه بزرگ میخواد که مهم نیست توی بر خیابون باشه.با 30 یا 40 میلیون میشه راه انداخت که خیلی خوب جواب میده.

  • Avatar Ela گفت:

   متاسفانه تو این کشور یه نفر ۴ سال، ۶ سال و بیشتر وقت و هزینه برای درس خوندن می ذاره، بعد میره سر یه کار غیرمرتبط! منم موافقم درس خوندن اگه قصد ندارید تو همون زمینه کار کنید هیچ فایده ای نداری، تحصیلات به هیچ عنوان ارزش نیست، وقتی قرار نیست از تخصصمون استفاده کنیم، میشه جای هدر دادن وقت تو دانشگاه مطالعه ی آزاد داشت، فلسفه، ادبیات، شعر یا هر چیزی که بهش علاقه مندیم. میشه دانش عمومی کسب کرد نه دانش تخصصی دانشگاهی! واقعا جای تاسف داره که این همه وقت و هزینه از جوان های این کشور و حتی از دولت گرفته میشه، و در نهایت هیچی، فقط چون کار تو کشور نیست جوان ها رو ۴ سال سرگرم می کنند!

 13. Avatar f bayat گفت:

  سلام دوستان
  سعی کنید واقع بین باشید نه خوشبین .من به دوتا نتیجه رسیدم یکی این که درس خوندن ومدرک گرفتن تو این مملکت هیچ ارزشی نداره دوم اینکه واسه مردم کار کردن و کارمند بودن فقط میتونه مخارج روزمره رو تامین کنه پس باید جرات ریسک کردن داشته باشید تا بتونید پیشرفت کنید. از کم شروع کنید و به کم قانع باشید اما فقط وفقط واسه خودتون کار کنید

 14. Avatar شقایق گفت:

  سلام
  من خودمم + ایترنت لپتاپم … میشه کاری کرد ؟؟؟ مثلا چه کاری ! ؟
  ممنون

  • Avatar بهروز گفت:

   اگه 3mxیا اتوکد بلد باشی باهمون لب تابم خیلی کارا میشه کرد مثل انجام پروزه

  • Avatar مجید گفت:

   با سلام خدمت شما.
   منم مثل شما بودم ولی کمی به خودم جرات دادم و شروع کردن به کار کردن با همین دو وسیله.الان من یک وبسایت آموزشی دارم در زمینه آموزش برنامه نویسی که کار ترجمه مقالات آموزشی هم انجام میده و یک بخش اختصاصی داریم که تازه راه اندازی شده و هر کسی که میتونه آموزشی تهیه میکنه و بعد برای ما اسال میکنه و بعد از تایید محتوا توسط ما ،با قیمت دلخواه میزاره برا فروش و ما ماهیانه پول فروشش رو می ریزیم تو حساب فرد.البته وبسایت ما کاملا شخصی است و به هیچ شرکتی هم وابسته نیست.(اصل در وبسایت ما بر اعتماد طرفین به یکدیگر گذاشته شده است)

  • Avatar بابک گفت:

   یارانتو بزار رو هم حداقل 100 هزار تومن جور کن .بعد برو از نت فایلهای اموزش معاملات بورس رو دانلود کن.مطالعه دقیق انجام بده .با چند تا سایت تحلیلی بورسی کارتو که معامله سهامه شروع کن .اگه حرفه ای بشی روزانه 5 در صد به سرمایت اضاف میشه

  • Avatar حسین گفت:

   با سلام خدمت شقایق خانم شما اصل کاری رو دارید فقط یه کم روابط عمومی خوب داشته باشید می تونید با راه اندازی یه سامانه پیامکی در تمام اوقات حتی وقتی که خوابیدو یا در تعطیلات به سر می برید و …. هم کسب درآمد رویایی کنید هرچه کار بیشتر سود بیشتر و مثل سود مرکب است در صورت موافقت کپی شناسنامه و کارت ملی پشت و رو ارسال تا برایتان سامانه راه اندازی کنم حق راه اندازی و نمایندگی هم نمی خواهم اگر شما موئفق شدید برای من هم دعا کنیدعاقبت به خیر شوم .متشکرم

   • Avatar آیت جعفری گفت:

    لطفاً کمکم کنید

   • Avatar ati گفت:

    سلام میشه توضیح بیشتری در مورد این کار بگید؟ من 20 سالمه و دانشجوی مدیریت دانشگاه تهرانم ولی دنبال یه کار مناسب می گردم؟

  • Avatar محمد گفت:

   لطفا ایده خوب برای سرمایه شصت ملیون بدید
   ممنون

 15. Avatar محمد گفت:

  به نظر من، تو ایران کار صنعتی میتونه درامد خوبی داشته باشه.

 16. Avatar f/r گفت:

  سلام شقایق
  مدرک تحصیلی شما چیه؟ رشته شما کامپیوتر هست؟

 17. Avatar سعید تعالی گفت:

  نکته های خوبی اشاره شده بود ولی به نظرم آخر با بقیه همخونی نداشته باشه. یعنی از یه جنس نیستن و در ایران عملی نیست.

 18. Avatar مهدی گفت:

  بازاریابی به نظرم شغل خوبیه هم پاره وقته و هم درآمدش سقف نداره

 19. Avatar مجيد حسني دره بيدي گفت:

  سلام دوستان دنبال کار پر سود میگردصد پرورش بلدرچین عالیه کم هزینه پر سود

  • Avatar محسن گفت:

   خودت اینکار رو شروع کردی؟

  • Avatar Mohammad گفت:

   اقا مجید فکر کنم شما خودتون تا حالا اینکار رو نکردید و فقط شنیدید بلدرچین درسته سودش زیاده هم سن بلوغه جنسیش کمه هم در هر بار تخم گذاری هفت یا هشتا بهتون تخم میده ولی هزینه نگه داریش هم بالاست غیر از مکان دور از شهر چون بویه بسیار بدی داره فضولات بلدرچین شما باید کوره لاشه سوزی چاه آب داشته باشی تازه بهتون مجوز بدن هر پانزده روز هم باید دامپزشک بیاد به بلدرچین ها سر بزنه که تقریبا میشه ماهی یک میلیون فقط هزینه دامپزشک هر بلدرچین روزی بیست پنج تا سی گرم گندم میخوره که اگه شما هشتصد تا فقط بلدرچین هم داشته باشید ماعی دو میلیون پول خوراکشون میشه دوسته عزیز تازه خدایی نکرده حتی فقط یدونه بلدرچین انفلانزا بگیره تمامه بلدرچین هاتون تلف میشه و یه ضرر بسیار بزرگی میده

 20. Avatar کیانی گفت:

  دوست داری کار افرین باشی؟ پس فوقه فوقه فوقه تخصص داشته باش …

  • Avatar اکبری گفت:

   باسلام به دوستان جویای کار
   قهوه فروشی شغل جدیدیه وجای رشد زیادی داره واز شاخه های زیادی تشکیل شده .از واردات دانه قهوه تا بودادن قهوه وآسیاب کردن آن .
   ساخت دستگاه رست قهوه هم پول سازه …..

 21. Avatar کیانی گفت:

  امار کتابخوان های ایران نشون میده چقدر کار افرین وجود داره تو کشور

 22. Avatar امین گفت:

  سلام به همگی
  راستش من کامنت های همتونو خوندم؛من به کسایی رای میدم که از وضعیت موجود ناراضیند؛من 5 ماهه که از خدمت اومدم من چندتا پیشنهاد کاری داشتم که همرو رد کردم؛میخوام بگم که به خاطر هدفم اینکارو انجام دادم و دارم ریسک بزرگی می کنم؛اینکه میگن ادم یه شبه پولدار نمی شه همش چرته؛از چیزی و کسی نترسین؛نا امید هم نشید

 23. Avatar فرناز گفت:

  البته ما مورد دوم را راه اندازی کردیم و راه افتاده اینم آدرس سایتمونه http://iwedding.ir

  • Avatar مهرزاد گفت:

   خیلی سایت جالبی بود!
   ممنون از قشنگتون!
   این ایمیل که شب عروسی ارسال شد خیلی من و خانمم رو سوپرایز کرد.

   • Avatar مهرزاد گفت:

    ببخشید منظورم SMS ارسالی به مهموت ها بود

   • Avatar حمید گفت:

    سلام فرنازخانم سایتتون خیلی خوب بود من بچه تبریزم میخوام درباره ی سایتتون بیشتربدونم میشه راهنماییم کنید استقبال مردم چطوربوده درامدش چطوریه ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Avatar نینا گفت:

   خیلی جالب بود،لایک
   استقبالش چطور بوده؟ مردم اعتماد کردن؟

  • Avatar مینا گفت:

   سلام فرناز جان . من اهوازم میخواستم درمورد سایتت بیشتر توضیح بدی و درامد سایتت به چه صورته ؟

  • Avatar علی گفت:

   سلام دوستان.
   من یه راه درآمد سراغ دارم .ولی نمیدونم کسی قبل از من گفته یا نه .فقط و فقط به یه اتاق بی کار نیاز دارید و 6 ملیون سرمایه. پرورش قارچ.هر دو ماه برداشت داری .دردسر زیادی نداره .کلا کار پر سودی هستش.البته بازار فروشش کمه .ولی من اینقدر سرم شلوغه شده که از دوستام که پرورش میدن و خودم براشون کار رو راه انداختم میخرم یه مقدار روش میکشم میفروشم .در کل کار خوبیه و راضی هستم.ممنون که مطالعه کردین.

   • Avatar پرهام گفت:

    دوست عزیز میشه بگین محصول قارچ به کی میتونی بفروشی..و ایا مجوز نمیخواد

 24. Avatar وحدت گفت:

  سلام به همه دوستان
  بنده همه نظرهای دوستان رو دیدم راستش به همه شون حق میدم چون خودبنده هم یک زمانی همون طور فکر میکردم! اماالان به عینه دارم میبینم باسرمایه کم سود خیلی خیلی بیشتری میتونید داشته باشیدسودی که باورکردنش خیلی مشکه؛ ایده و طرحهای جدیدی دارم که اولأ تک شغله ودربازارهم به شدت احساس نیاز میشه ؛درخدمت دوستانی خواهم بود که ارتباط برقرارخواهند کرد؛ گفتند ستاره رانمیتوان چید ؛ وآنان که باور کردند حتی برای چیدن ستاره دستی دراز نکردند؛ اما من به دورترین ستاره دست یازیدم؛؛؛؛؛

  • Avatar مرتضی گفت:

   سلام آقا/خانم وحدت:
   خوشحال میشم از ایده شما باخبر شیم.منتظرم.

  • Avatar اعظم گفت:

   سلام آقا/خانم وحدت

   من به شدت دنبال ایده ای برای کسب درامد هستم،ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

   • Avatar Rasool گفت:

    الان کارهای تولیدی دیگه خوب جواب نمیده.
    به نظرم کمی کارهای دلالی بهتر باشه.من خودم تولید کننده پلاستیک هستم
    به هیچ عنوان سود مثل چند سال قبل نیست.هزینه ها خیلی زیاد شده و سرمایه در
    گردش خیلی بالا رفته ولی سود خیلی کم شده.

  • Avatar سالار گفت:

   سلام آقا/خانم وحدت
   خوشحال میشم از ایده شما باخبر شیم

   • Avatar sanaz گفت:

    من برنامه ساختم بازارم برام اوکیش کرد اما الان سه ماهه نرفته تو بازار این همه واسه برنامم زحمت کشید چار باز ایراد کگگرفت منم هی درست کردم گذاشتم پنج روز کاریشون بگذره اما برنامم نرفت با اینکه دیگهم از بازار برام پیامی نیومد تو جیمیلم برنامم داستان صوتی بود هیچ ایرادیهم نداشت

  • Avatar شایان گفت:

   سلام دوست خوب
   خوب بگو ببینم این ایده های بکرت شامل چه مواردی میشه؟

  • Avatar سسولماز گفت:

   سلام به همگی. من علاقه مندم در زمینه پرورش بلدرچین فعالیت کنم آیا کسی هست ک ه تجربه داشته باشه و کمکم بکنه…ممنون میشم

   • Avatar farhad گفت:

    من در زمینه پرورش بلدرچین کاملا مطلعم کشی مشورت خواست یا علی<<<برای درامد خوب سرمایه زیاد میخواد

  • Avatar مختار و لیزاده گفت:

   با سلام بیکارم لطفا راهنمای کنید بیکارم

  • Avatar ابراهیم گفت:

   سلام جناب وحدن خوشحالم میشم بیشتر باهم در ارتباط باشیم

  • Avatar parham گفت:

   سلام
   بنده آمادگی همگاری با شما را دارم و از شما در خواست کمک دارم با تشکر

  • Avatar azam گفت:

   میشه لطفا منم راهنمایی کنید. با سرمایه 5 میلیون چیکار میتونم بکنم؟

   • Avatar محمد گفت:

    در جواب خیلی از دوستانی که پیشنهاد کار دادن بگم که باید ادم شرط اول هر کاریرو در نظر بگیره که علاقه و انگیزه هست و این 2 مورد اگه باشه میتونه تو هر کاری ادمو به موفقیت برسونه گرچه برخی ایده های جال وخلاقانه هم میتونه شمارو کمک کنه

  • Avatar سینا گفت:

   دوس دارم باهم حرف بزنیم.مرسی

  • Avatar sahar گفت:

   سلام آقای وحدت.من مدرک کارشناسی حسابداری دارم برای مدرکم کارهست ولی من نمیخوام کارمندکسی باشم سرمایم خیلی کمه واقعادوست دارم یه کاری کنم ولی نمیدونم چه کاری که یه خانم بتونه توش پیشرفت کنه.ممنون میشم راهنماییم کنید.

   • Avatar مسلم گفت:

    سلام دوستان
    برای یافتن بهترین شغل تو محل زندگی خودتون ببینید مردم از چه چیزی ناراضی هستن…برید و راهکاری برای حل اون مشکل پیدا کنید و از طریق اون کسب درآمد کنید…
    درضمن اگه میخاین درصد شکست کارتون پایین بیاد برید دنبال کارایی که مشتریش خییییییییلی زیاد باشه…مثل نایلون و پلاستیک..مرغ و گوشت و میوه….تیغ و دستمال کاغذی…ماست و لبنیات…چون این جور مواد زود مصرف میشن و تقاضا برای این محصولات زیاده

  • Avatar اکبر زارع گفت:

   لطفا من نیز در یافتن شغل مناسب راهنمایی کنید

  • Avatar رضا شهسوار گفت:

   سلام ممنون میشم اگه یکی ازاون ایده هایی که نتیجه داده برامون لطف کنید

  • Avatar اکبر گفت:

   خوشحال میشم از ایده شما ما هم باخبر شیم دوست عزیز.

  • Avatar اکبر گفت:

   سلام دوست عزیز ما هم از نظر وایده شما خوشحال میشیم بهره ببریم

  • Avatar فاطمه گفت:

   سلام
   ممنون مییشم اگه هرچه سریعتر راهنماییم کنید و همفکری.
   این روزا بحث کار تو خونه داغه ولی همه سردرگمن.میخوایم بطور گروهی یه کاریو شرو کنیم.
   پیشنهادتون؟

  • Avatar فرید گفت:

   سلام خوشحال میشم باهاتون در تماس باشم…

  • Avatar علی گفت:

   سلام
   من واقعا خیلی از شغل کارمندی ناامید شدم. خوشحال میشم کمکم کنی
   ممنون

  • Avatar ارش گفت:

   سلام میشه به منم کمک کنی؟

  • Avatar هابیل گفت:

   من میخوام که ایدتونو بدونم
   لطفا

  • Avatar omid گفت:

   لطفا بگید خوب…خوب بگین لطفا…

  • Avatar setia گفت:

   سلام خیلی خوب چطوری میشه ازتون کمک گرفت وحدت

  • Avatar nilofar گفت:

   سلام اقای وحدت میشه ب من هم کمک کنید.منم فوق دیپلم حسابداری هستم.هیچ کاری ب ذهنک نمیرسه

  • Avatar هیدی گفت:

   میشه لطف کنید ایده هاتون رو با ما هم در جریان بذارید ممنون میشیم

  • Avatar sodi گفت:

   سلام وحدت ممنون میشم اگه من راهنمایی کنید
   اخه خیلی ب کار نیاز دارم

  • Avatar مهدي گفت:

   سلام داداش
   میشه این شغلایی که میگی رو معرفی کنی ممنون میشم

  • Avatar ف گفت:

   راهنماییم کنید لطفا.ایدتون چی بوده

  • Avatar مونا گفت:

   باسلام دنبال یه ایده خوب برای کار هستم.زمین شناسی خوندم.لطفا راهنمایی نمایید.

  • Avatar mitra گفت:

   میشه لطف کنین شماره تلفنی یا ادرس ایمیلی بدید ک با هم در ارتباط باشیم

   • Avatar علی گفت:

    با سلام یه شغلی که خودم دارم البته نوعی تجارت که بنده دانشجوهستم تابستونا که نمیرم دانشگاه از تبریز پنیر میخرم 100 تا پنیر دانه ای 240هزار تومان و من هم میارم انباری و بعد با هزینه و کرایه سردخانه و سود یک حلبی 280هزار تومان در میاد بعد اونها را با دوچرخه خودم به مغازه هایی که مشتری هستند پخش میکنم خدا را شکر کار خوبیه

  • Avatar شهرزاد گفت:

   سلام اگر ممکن هست در مورد شغل من راراهنمایی کنید.ما می خواهیم کاری ایجاد کنیم واز منافعش امور خیریه اموزشی را حمایت کنیم
   لطفا بامن تماس بگیرید.باسپاس

  • Avatar علیرضا گفت:

   سلام.جناب وحدت میخواستم ببینم چطوری باهاتون ارتباط برقرار کنم!؟

  • Avatar مجید گفت:

   سلام اگه میشه یه راه ارتباطی بزارین تا کمک بگیرم ازتون یکی از همین دوستانیم که خوردم به ته دیگ و کلافه از بیکاری و بی پولی دیگه خسته شدم!
   ممنون میشم کمک کنین کارشناسی حسابداریم

  • Avatar تلگرام ایران گفت:

   سلام بنده هم مشتاق هستم در مورد ایده های شما بدونم

  • Avatar soghra گفت:

   من در حال حاضر کارمند هستم. در یک کارخانه. میخاستم بدونم با ۲۰ تا ۳۰ میلیون سرمایه چه کاری رو میشه راه اندازی کرد؟ چون دیگه نمی خوام تو صنعت کار کنم. همسرم هم همینطور.

  • Avatar علیرضا ملایجردی گفت:

   سلام، گفته بودید کارهای بکر و خوبی میشه راه انداخت، میشه منم راهنمایی کنید.

  • Avatar ابراهیم گفت:

   سلام آقا مرتضی میشه بیشتر درباره همین شغلای ک میگید تک شغلست رهنمایم کنید ممنون میشم

  • Avatar محمد روحانی گفت:

   خواخش میکنم بگید چه ایده هایی دارید من یه پسر ۲۱ ساله ام که دارم کارشناسی ساخت و تولید میخونم خیلی دنبال کارم چون بنظر خودم بازار فعلی رشته ام اصن خوب نیست.پدرم زندانه و من پسر بزرگ خانواده ام دارم دیونه میشم بخدا بسکه تو فکر کار ام ولی نمیدونم چکار کنم.

   خواهش میکنم از همگی،هرکسی میتونه یه کمکی بکنه یه ایده بده انشالله خدا عوضش رو به شما میده

 25. Avatar مسعود پورقاسمی گفت:

  به نظر من رنت دوچرخه بصورت ساعتی خیلی سود داره جای دیگه رو نمیدونم ولی اینجا جواب میده

 26. Avatar زهرا،ب گفت:

  سلام دوستان به نظر شما من توی یه شهری مثل ماهشهر جطور میتونم با۵میلیون درآمد خوبی کسب کنم؟

  • Avatar نگار گفت:

   سلام زهرا جون منم تو ماهشهر هستم ولی خب متاسفانه کاری واسه ما خانم ها نیست

  • Avatar سامان گفت:

   با سلام
   واسه کار تو ماهشهر پیشنهاد خوب دارم.اگه مایل بودید پیام بدید.

  • Avatar میرزایی گفت:

   خانم این که کاری نداره تازه میتونی ی نفر هم استخدام کنی .کافیه توی خونه غذا بپذی بعد هم تراکد پخش کنی وی موتور سوار میخوای که غذاهاتو به مشتری برسونه

  • Avatar میرزایی گفت:

   من خودم شف هستم .کاره تهیه غذا در تمام ایران جواب میده .موفق باشید .

 27. Avatar امین گفت:

  با سرمایه ی 20میلیون تومان به نظر شما چه کاری راه بندازم.؟لطفا راهنمایی کنید.ممنون.تماس بگیرید.

  • Avatar خسته گفت:

   تو ورودی سی ان جی موافقت بگیر یه کانکس بزن چای داغ سیگار و شار بفروش واسه خودت سرمایه داری میشی تو این روزگار اجاره شهرداری نمیخاد بدی فقط اجازه صاحب سی ان جی کافیه بعلاوه اجاره کانکس .حتما شیشه کانکسو به سمت در راننده بز کن ارتفاعشم متوسط بگیر تا پیکانو شاسی بلند فرقی نداشته باشن ادمش باشی 24 ساعته پای کار باشی محتاج مردو نامرد نمیشی من دوس دارم بزنم اما لیسانس ای تی هستم …. میدونی لیسانس ای تی

   • Avatar zahra گفت:

    دوست عزیز اگر دوست داری این کارو انجام بدی خوب یه فروشنده بذار اونجا. نیازی نیست خودتم وایسی. بازار کابیهای فروش ذرت مکزیکی هم داغه، میتونی کنارش این کارو انجام بدی.
    البته این پیشنهادم به همه کساییه که سرمایه خیلی کمی دارن، نیازی نیست خودتون فروشنده باشید.
    موفق باشید…

  • Avatar محمد گفت:

   اقا خیلی وقته دنبال کارم چ کنم

 28. Avatar sara گفت:

  سلام.من دانشجوی حسابداری ام.برای درس کارافرینیم دنبال ی ایده میگردم ک چجوری با سرمایه کم میشه ی کار مناسب راه انداخت و سود بالایی داشت البته باید کاری ک انتخاب میکنیم توی ایران کم باشه.اگه میشه راهنماییم کنید.ممنون

 29. Avatar ایمان گفت:

  برای هر کاری در قدم اول توکل بر خدا و دنبال پول نبودن در قدم بعدی تلاش و تلاش و تلاش ….
  انشاالله به خواستهاتون میرسید

 30. Avatar اسو گفت:

  منم دنبال یه ایده خوب میگردم که واقعا اجرایی باشه، انبار،مکان+4میلیون سرمایه دارم، لطفا راهنمایی کنیین

  • Avatar پاپیار-س گفت:

   با سلام ،چه تخصص داری ،اااااگر نداری فنی با سرمایه ات بیاموز انگاه از دانش فنی ات کاری در مکانهایی که داری راه اندازی کن به امید خدا موفق میشی

  • Avatar خسته گفت:

   دلشو داشته باشی سوار کلایمر بشی بری طبقه سی ام برج الان نورپردازی با ال ای دی مشتری خوبی داره

   • Avatar خسته گفت:

    یه دوره راپل ببینی نظافت شیشه برجای کلانشهرا پول خوبی داره البته جرات میخاد

 31. Avatar محمد گفت:

  از فکر لوارم التحریر و رستوران بیاین بیرون که خیلی قصه دراز و سختی داره

  • Avatar mehrshad گفت:

   من میخوام ساندویچی بزنم با 50 م سرمایه میشه از کسانی که تجربشو داشتن یا دارن خواهش کنم که راهنمایی کنن .مرسی

   • Avatar حميد گفت:

    اگه از من میشنوی این کارا را نکن من 3سال ساندویچی داشتم به دردسرش نمی ارزه خیلی بریز به پاش داره ولی اگه بتونی نمایندگی یه برند معروف بشی چرا خوب پولی توش هستش به شرطی که بتونی مدیریت کنی

 32. Avatar پاپیار-س گفت:

  ای کمیل: هیچ حرکتی نیست، جز اینکه تو درآن نیازمند معرفتی هستی (تحفه العقول) .. .به اعتقاد من گام نهادن در هر موضوعی اختیاج به تجربه هایی وپیش زمینه های مطالعاتی و از همه مهمتر اعتقاد کامل داشتن به اینکه خدا بهترین را برای بندگانش خواستار است،لذا تلاش وبالا بردن شناخت بهتر از هر موضوع مورد علاقه
  ات کمک زیادی به پیشبردبهتر کارهایت برای رسیدن به هدف میکند دو موضوع را نباید با هم یکی دانست یکی راههایی که انتخاب میکنیم ،جدای از هدفمان میباشد انسانهای عاقل آرزوهای طول دراز وغیر قابل دسترسی را نبایستی برای خود در نظر بگیرند .آرزوها بایستی معقول وبا تواناییها واستعدادها وسرمایها همخوانی داشته باشد من در درجه اول برای کم سرمایه ها تخصص وفرا گیری آن را توصیه میکنم از امور فنی وتاسیساتی تاامور مبتلا به مردم که بدان نیاز مند میباشند همه را در لیست قرار دهید تا زمانی که از عهده کاری که با فرا گیری کسب کرده ایدبخوبی برآیید همه چیز در سایه توکل به خدا،وصبر وتلاش حاصل میشود ودر پایان زیاده گوییم ،خود باوری است، که هیچگاه نبایستی در مسیر سخت زندگی وتلاش برای بهترشدن دچار یاس بشویم ،توصیه میکنم زندگینامه وخاطرات آدمهای موفقرا مطالعه کنید شما عزیز خدا هستید خودتان را باور کنید

 33. Avatar صادق گفت:

  از فکر لوازم التحریر و کتاب فروشی بیاین بیرون که خودم تجربش کردم. . . . . . .

 34. Avatar مهران گفت:

  در حال حاضر به دلیل اینکه استخدامهای اداری تقریبا صفر هست, افراد زیادی به فکر کار آزاد هستند و همین مورد هم باعث شده که بسیاری از مشاغل به حد اشباع برسند به گونه ای که ورود به آنها ریسک بالایی را می طلبد. اما با فکر و برنامه ریزی و تلاش مضاعف و البته مقدار ی خلاقیت هنوز هم میتوان امیدوار بود.

 35. Avatar سپهر گفت:

  لطفا مشاغل خانگی معرفی کنید

 36. Avatar JAVAN گفت:

  سلام به همه ی دوستان.من میگم برای شروع یک فعالیت ساده کسب کار که ازهیچ تجربه ی کاری برخوردارنیستین اگراین چندتا عامل اگه درست رعایت بشه می تونیم فراین کار رو75درصد خوب پیش بینی کنیم بدون هیچ نگرانی.1.توجه به علاقه و توانایی های فعلی.2.سیربودن واشباع فضاومحیط 3.میزان رشدودوام فعالیت.4.هدف مندی ومدیریت.البته هریک ازاین مولفه ها دارای زیرشاخه های خاص خودش می باشد.

 37. Avatar mehrshad گفت:

  سلام به دوستان من دنبال کار ساندویچی هستم با 50 م تومان پول ممنون میشم از کسانی که چه در این کار تجربه داشتن چه دارن مرا راهنمایی کنن .با تشکر از شما

 38. Avatar mehrshad گفت:

  سلام به همه دوستان من دنبال کار فست فود هستم با 50 م سرمایه ممنون میشم از دوستان که چه در این کار بودن ویا هستن مرا راهنمایی کنن .با تشکر از شما

 39. Avatar یوسف گفت:

  با سلام آقای عباسی من می خواستم شما این مطلبی که در مورد لوازم التحریر نوشتی به من ثابت کنی چون من تو بازار تهران مغازه دارم اصلا یه همچین حرفی که شما زدی ندیدم ( در دو زمان از سال، نان صاحبان این کسب و کار توی روغن است.) حالا شما اگه تجربه بیشتری داری در این مورد به ماهم توضیح بده که چه جوری میشه؟
  فقط به دوستای گلم بگم که اصلا سمت لوازم التحریر نرند که با توجه به تجربه که من تو این کار دارم واقعا هدر دادن سرمایشون است.
  با تشکر

  • Avatar محسن گفت:

   کاملا موافقم سرمایه زیادی میخوات و سود کم داره هر چیزی بیاری دقیقا مردم اونی که نداری میخوان برای اوردنش هم نمیشه بری دوتا دونه بیاری و……….

 40. Avatar مريم محمدي گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشی ، پدر بنده در بازار در صنف چسب ولوازم تحریر هستند ولی میخواستم تو این زمینه خودم به طور مستقل کار کنم واز پدرم هم کمک بگیرم ولی نمی دونم از کجا باید شروع کنم

 41. Avatar بهاره گفت:

  دوستان اگر توی هر کاری موفق نبودید علت رو بررسی کنید و بعد برای بقیه تعریف کنید و انگیزه رو در افراد با انگیزه از بین نبرید ،خیلی ها هستند که تو کاری که شما انجام دادید موفق بوده اند پس حتما علتی داره که شما به مشکل خوردید بهتر هست دلیل مشکل را بررسی کنید و به عنوان یک تجربه ارزشمند برای بقیه تعریف کنید این هنره ،نه اینکه بگید فلان کارخوب نیست بدون دلیل منطقی لطفا صحبت نکنید

 42. Avatar لیلا گفت:

  من کارمند بودم که چند روزی هست که از کارم استعفا دادم دانشجوی فوق لیسانس حسابداری هستم و میخواهم یه کاری برای خودم راه اندازی کنم .
  ولی واقعا نمیدونم از کجا و چه جوری شروع کنم
  لطفا راهنمایی کنید.

  • Avatar فرزاد گفت:

   سلام.من فوق لیسانس علوم سیاسی از دانشگاه تهران گرفتم ولی بیکارم.الان یه وانت پیکان گرفتم ولی نمیدونم چه کاری باهاش انجام بدم.
   کسی ایده خوبی داره کمک کنه.

   • Avatar سیما گفت:

    به نظر من میتونی از میدون بار میوه بگیری و بزنی پشت وانتت و بفروشی. اینجوری پول اجاره مغازه هم نمیدی و سود بیشتری میکنی . کار عار نیست.

   • Avatar سهراب گفت:

    به نظر من فروش آش و حلیم هم خوبه پشت وانت

   • Avatar علی گفت:

    باسلام
    اولین مورد برای کار علاقه و جذابیت داشتن برای فرد است وبعدا بحث مالی .چنانچه علاقه داشته باشید مطمینا موفق خواهی شد

   • Avatar سامان گفت:

    با مغازه هایی کار کنید که معمولا هر روز بار ثابتی دارند.مثلا لبنیاتی ها،میوه فروشی و قالیشوییها.اگه بتونی با یه قالی شویی پر تردد کار بکنی حداقل روزی200هزارتومن واست داره.
    فروشگاههای لوازم خانگی هم بد نیست.روزانه حداقل چند سرویس بار دارند.

 43. Avatar امین گفت:

  دوستان میدونید مشکل ما ایرانیها چیه؟
  ظعف در کار گروهی
  من نظراتو خوندم منم میخوام کار راه بندازم کلی هم ایده دارم ولی سرمایه کافی ندارم.
  میدونین چند نفر مثل من میتونیم سرمایه هارو بزاریم روی هم و یک کار درست و درمون با همکاری هم راه بندازیم.

  • Avatar فاطمه گفت:

   مثلا چه کاری؟

   هرچند عذر که اینو میگم ولی مااایرانیا گویی دیگه اون ارانیای قبلی نیسیم چون اون قدر به هم بی اعتمادیم و بی انصاف که باید به خودمون حق بدیم از کار گروهی بترسیم

 44. Avatar sajad گفت:

  سلام. کمترین هزینه برای جوانها با در آمد بیشتر کباب سیب زمینی است.من روزی 60هزار تومان سود دارم تا ظهر. مر30

  • Avatar azam گفت:

   کباب سیب زمینی؟ میشه بی زحمت بیشتر توضیح بدین

   • Avatar رحیم خلیلی گفت:

    سلام با اون برادری که گفته تو کار سیب زمینیه و موفقه موافقم برای این کار کنار مثلا عوارضی اتوبان یا نزدیک بازار جایی باشه که محل پر تردد باشه نیازه و همچنین اگه داشته باشی پشت پیکان وانت و اگه نداشته باشی یه چهار چرخ یک متری و یک قابلمه بزرگ و مقداری بشقاب یک روز قبل یه گونی سیب زمینی و دو کیلو تخم مرغ میگری و تو خونتون اب پز میکنی و فردا صبح میبری رو چرخ میزاری البته یه چراغ باید داشته باشی که زیر قبلمه بزاری همیشه گرم باشه و همچنین صبح زود بیدار بشی به اندازه کافی نون لواش بخری همچنین بعد از راه افتادنت سیگار و نو شابه و انواع بیسکویتم میتونی بفروشی قول میدم با سرمایه خیلی کم حداقل روزی صد تومان کاسب بشی موفق باشین

   • Avatar salar گفت:

    با سلام، شمایی که این کارو پیشنهاد میدی خودت تابحال چند بار کنار خیابون سیب زمینی خوردی؟

  • Avatar فاطمه گفت:

   این دیگه چیه؟

   • Avatar سام گفت:

    دوستان من یک ایده دارم زیاد هم پول نمیخاد .الان تو دنیا زیاد به گل اهمیت میدن سرانه مصرف گل تودنیا خیلی بیشتر از کشور ماست.شما میتونید تو تراس اپارتمان خونتون شروع کنید یکسری گل های زینتی که بازار صادرات خوبی هم دارن شروع کنید بعد کارتونو گسترش بدید.

 45. Avatar rouya گفت:

  سلام
  کسب و کار کیف های چرم دست دوز رو هم لطفا بررسی کنید ممنون میشم.

 46. Avatar سیدحمید گفت:

  سلام مهرشاد جان تو میتونی به عنوان شاگرد بری پیش فست فودا یه مدت کار کنی تا تجربه کسب کنی بعد بری تو کار

 47. Avatar صدیقه گفت:

  اگر شما خانم هستید و مهارت رانندگی خوبی داریدپیشنهاد میکنم سرویس مدرسه و یا سرویس مادر ان بچه ها شوید
  رمز موفقیت کسب مهارت است و نباید در دانشگاه ها رشته هایی بخوانیدکه منجر به کسب مهرت نمیشه مثلا یک دختر شهری اقتصاد ماشینهای کشاورزی می خونه که بدرد دنیا و اخرت نمی خوره کاش رفته پود خیاطی
  بایستی از بچه گی مهارت هایی که بلیدیم به بچه هامون اموزش دهیم و یا نزد فامیل های نزدیک با نظارت خودمان اموزش ببینند

 48. Avatar amirte گفت:

  سلام من 17 سالمه خیلی دوس دارم واسه خودم پول در بیارم شاید زود باشه واسم ولی خیلی بیشتر از رشتم به پول دراوردن علاقه دارم رشتم هم معماریه میشه راهنمای کنید چجوری

 49. Avatar جواد از ارومیه گفت:

  سلام / ممنون از پست مفیدتون / فقط کمی نکات تکراری و قدیمی داشت و همینطور نگاه کارافرینانه نداشت ولی در کل متشکرم مفید بود.

 50. Avatar ناصر گفت:

  همش دروغ شغلها در ایران محدود به چند شغل هست و دست توش هم زیاده و با تجربه ها تو بازار انقدر حرفشون برو داره که جز به بچه های خودشان به کسی مجال پول در آوردن نمیدن کارگاههای کوچک که اصلا پیشرفت نمیکنن با این همه موانع بیمه و مالیات ، من خودم تجربه داشتم ورشکسته هم شدم الان هم با مدرک لیسانس پیک تحصیلدار یک شرکت هستم دولت هم فقط شعار میده اصلا به هیچ عنوان به فکر جوانان نیست فقط دانشگاهها خروجی داران فقط کار دولت گیر دادن به حجاب و … هست همه مشکل جوانان ما همینه

  • Avatar آناهيتا گفت:

   اتفاقا با اینجور فکر کردن به جایی نمیشه رسید الان برای پول خوب درآوردن فقط به پشتکار، علاقه و مهمتر از همه خلاقیته .الان کسب و کارهای اینترنتی که هزینه ی زیادی هم ندارند خیلی سود آورند و بیشتر از هرچیزی به خلاقیت نیاز دارند و البته مهارت هایی که بتونه در بازاریابی کمک بکنه و اگر زبان بلد باشین میتونین سایت های ترجمه و آموزش اینترنی راه بندازین

 51. Avatar رسول گفت:

  الان کارهای تولیدی دیگه خوب جواب نمیده.
  به نظرم کمی کارهای دلالی بهتر باشه.من خودم تولید کننده پلاستیک هستم
  به هیچ عنوان سود مثل چند سال قبل نیست.هزینه ها خیلی زیاد شده و سرمایه در
  گردش خیلی بالا رفته ولی سود خیلی کم شده.

 52. Avatar محسن گفت:

  دوستان سلام
  یه پیشنهاد خوب برای کار پر درامد و کم هزینه می توننه راه اندازی یه دفتر تبلیغاتی باشه که فقط به ارتباطات بالا و اطلاعات کامپیوتری نیاز دارین.من خودم یک فروشگاه الکتریکی دارم و برای فروشگاهم تبلیغات هم کردم. اما خیلی از شرکت های تبلیغاتی فقط پول شما را هدر می دهند. شاید باورتون نشه ولی من با فقط 5000 تومان تبلیغات مشتری 3 میلیونی برای خودم اوردم.تبلیغات به روش های تاثیر گذار بیشترین بازده را میتونه داشته باشه.
  یک دفتر کار که می تونه خیلی هم کوچیک باشه یه خط موبایل و تلفن که همه دارند یک کامپیوتر که همه دارند فتو شاپ که اکثرا بلدند. به مقدار زیاد سیاست و ارتباط با دیگران که در حین کار به دست میاری و البته مقداری هم جسارت.خودم می تونم راهنماییتون کنم البته پیشنهاد های شغلی دیگر هم دارم.

  • Avatar مسعود گفت:

   سلام محسن جان میتونی بیشتر توضیح بدی؟

  • Avatar سارا گفت:

   سلام خوشحال میشم اگه راهنماییم کنید و یک ایده برای انجام کار با سرمایه کم بهم بدید
   مممنونم

  • Avatar محمد گفت:

   یه مغازه کوچیک تویکی ازمحله های کرج دارم برای شغل دوم کسی میتونه راهنماییم کنه لطفاراهنمایی کنید

  • Avatar لیلا گفت:

   سلام من یک کسب کارو معرفی میکنم که نیاز به سرمایه نداره شما میتونیین با لوازم خانگیه محل خود حرف بزنین مصلا ماهی تابه ها قیمتشان 90 تومان باشه 70بگیرید ودر اینتر ت تو پنل های پیامکی رو سرج کنین و صبت نام کنین و از هر ماهی تابه 200 تومان بماند ماهی 500عدد به فروش برسانید 10 میلیون صاحب میشوید میتوانید این کارو تو کل استان انجام دهید

 53. Avatar محسن گفت:

  سلام مجدد خدمت همه دوستان عزیز
  یه توصیه برادرانه دارم برای همه پسران و دخترانی که بهترین روزهای زندگیشون را دارند توی دانشگاهها هدر میدهند. خود من فوق لیسانس عمران از یکی از دانشگاههای نسبتا خوب دارم اما الان زدم تو کار فروشندگی و کاسبی.درس خوندن فقط پول و عمر و جوانی ادم را هدر می دهد. توصیه می کنم با دل و جرات وارد یک کسب کار مناسب بشین بعد از اون دور درس را خط بکشین و هرچه زودتر برای خدمت سربازی(برادران) و ازدواج اقدام کنین وگرنه مثل من تو سن 26 سالگی پشیمون میشین(اگه زودتر پشیمون نشین) و اون روز فقط بر عمر برباد رفته خود باید حسرت بخورین.البته دوستانی که واقعا استعداد پول در اوردن از علم را دارند به این مطلب توجه نکنن و برن و تو بهترین دانشگاهها درسشون رو بخونن و بعد برای دیگران هم اشتغالزایی کنند. خدا قوت

  • Avatar محمد گفت:

   احسنت منم شرایط شما را دارم دوستان دبیرستانم رفتن تو کار آزاد بار شون را بستند ولی من با فوق لیسانس اندر خم یک کوچه ام سرگردان دنبال کار

  • Avatar فرح گفت:

   سلام محسن
   میشه بنده رو در زمینه پیشنهاد کار تبلیغاتیتون بیشتر راهنمایی کنید

 54. Avatar محمد طاها گفت:

  سلام رفقا ب نظرتون تولید کفش چتور؟ من رشته تحصیلیم مهندسی معماری ومیخام ی شغلی قبل از تموم شدن درسم راه بندازم

 55. Avatar mohammad گفت:

  من چیکار کنم بدون سرمایه اید ندارم؟؟

 56. Avatar mohammad گفت:

  راهنمایی کنید بدون سرمایه چگونه؟؟؟

 57. Avatar محمد گفت:

  یه ضرب المثل هست که میگه اینی که تو یه اینه میبینی می تو خشت خام دیدم.
  تمام پست هارو دیدم داشتم دنبال ایده میگشتم واسه کار که اتفاقی اینجارو دیدمو نظرات خوندم.
  اگه سرمایه نداری برو دنبال کار فنی اموزش ببین از کار با نرم افزارهای کامپیوتر گرفته تا کناف کمد سازی و….
  اینجور کارها درامد متعادلی داره یه پولی جمع کن بعد دنبال یک ایده نو که یکم تجربه یا علاقه داشته باشی برو تحقیق کن بهتره تو ابتدای کار یه شریک داشته باشی که نقاط ضعف همدیگرو کامل کنین.
  خودم شاغل هستم(سرمایه نداشتم رفتم کار فنی) ماهیانه 4ت هم درامدم هست اما کارم سنگینه .
  4 ساله که 70-80ت سرمایه جمع کردم از 0 شروع کردم سخت بود الانم تو فکر باز کردن رستوران یا فست فود هستم (تو دوران دبیرستان تو فست فود کار کردم و تجربه این کارو دارم)
  در اخر بگم اگه خدایی نکرده تو کارتم برشکست شدی حداقل یک فنی کاری بلدی دستت خالی نیست.

 58. Avatar معین گفت:

  عزیزم من 5 ساله که یه کارگاه طلاسازی دارم.و با 3کارگر و 1کیلو طلا و اعتبار پدرم تو بازاره طلا.الان با این وضع بازار و گرانی ها که کسی سمت طلا نمیاد و با این همه زحمت و ریسک بالای کار دارم از این کار میرم.بعد شما رو چه حساب اینقد ساده نضر میدی؟!؟!!؟تازه بماند که نیاز به تایید اتحادیه و گرفتن کد صنعتی هم هست.

 59. Avatar سعید گفت:

  آخه چه کاری خوبه دفتر کار دارم مبله بر میدون جمهوری ایده خوبی برام ندارید؟

  • Avatar حميد گفت:

   خیلی عالیه میتونی دفتر خدمات مجالس بزنی پر در امد هم هستت فقط کافیه چند تا اشنا پیدا کنی اگه خاستی میتونم راهنماییت کنم من تواین کار تجربه کافی داشه و دارم ولی سرمایه ندارم از باغ گرفته تا فیلمبردار موزیک سفره عقد و….

 60. Avatar امیر گفت:

  سلام دوستان گرامی
  من در شرکت پرس کاری کار میکنم روزی 12 ساعت اما خسته شدم حقوقمم خیلی کمه اصلا به درد نمیخوره
  اما میخوام راهنماییم کنید که چکار کنم با پس اندازم یک پیکان وانت خریدم البته قدیمیه 17 میلیون تومن پول هم دارم عموم در مشکین دشت کرج یک مغازه داره که بهم گفته میتونی توش کار کنی نه رهن میخواد نه اجاره البیه مغازه در خیابان اصلی نیست تو محل هست اما محل شلوغی محل سه تا سوپر مارکت داره و لباس فروشی هم داره
  میخواستم نظرتونو بگید که من چکار انجام بدم لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

 61. Avatar نفس گفت:

  سلام 24سالمه دانشجوی فوق شیلات سرمایه ندارم از من هم انتظار دارند یک کار خوب پیدا کنم تو همین رشته واقعا نمی دونم چیکار کنم کسی ایده ای نداره به من بده کسایی که تجربه دارند به من کمک کنند

 62. Avatar حسن گفت:

  نظر شما در مورد کفش فروشی یا لباس فروشی چیست؟و چقدر سرمایه لازم است؟

 63. Avatar سید حمید موسوی گفت:

  سلام شما که فوق لیسانس شیلات دارید میتونید بیاید خوزستان با همین مدرکتون حاضرن در قبالش پول خوبی بتون بدن برای تشکیل شرکت تعاونی شیلات چیزی حدود سی چهل میلیون تومان من دوستام تو این کار بودن

 64. Avatar morteza گفت:

  سلام به دوستان من چند تا شغل یادداشت کردم امیدوارم به درد شما بخوره البته به نظر من هر کدوم از این شغلها باید در جای مناسب خود باشد مثل. فروش لوازم یدکی موتور. سوپر مارکت. مرغ فروشی. میوه فروشی. خرازی. نوشت ا .فزاری. ساندویچ. انبار آمبعدنی نوشابه

  • Avatar مينا گفت:

   سلام دوستان،من٢۶سالم…لیسانس نرم افزار،٣ماهه دارم تو یک دفتر وکالت کار میکنم،چکار خوبی،منشی????????متنفرم از اینکه برای کسی کار کنم،معماری داخلی خیلی دوست دارم که از هرکسی پرسیدم میگن این کار سرمایه زیاد میخواد و واس خانوما خوب نیست،ممنون میشم کسانی که تو این زمینه اطلاعاتی دارن بهم کمک کنن.

 65. Avatar مونا گفت:

  سلام همسر من هرکاری زدنشودش فقط باشکست روبرو شدیم الان بااین گرانی تو یک شرکت خصوصی کار میکنه بابرجی 1میلیون اونم مستجری خودمم لیسانس حسابداری هرچی میرم دنبال کار100تاسوال میکنن انگار کنکور

 66. Avatar سید حمید موسوی گفت:

  سلام مونا خانم اگه جای مناسب دارید برید تو کار پرورش قارچ دکمه ای و صدفی من تجربه ی کافی دارم چند سال هست که سالن دارم

  کار پر در آمدی هست

 67. Avatar mehrab گفت:

  به نظر من شغلی که هیچ کس به اون اشاره نکرد تبلیغات بود.
  اگر شما هم به نرم افزار های فوتو شاپ،کورل،ادوب و…
  تسلط دارید پیشنهاد میکنم کار تبلیغ رو شروع کنید چون بدون هیچ هزینه ای در آمد خوبی داره ، و از همه مهمتر شما خودتون صاحب کار خودتونید همه ی دست مزد و هزینه های پرداختی یک شرکت یا یک رستوران مال شماست.

  • Avatar امیر گفت:

   سلام من فتوشاپ و دیگر نرم افزارهای گرافیکیم علی هست.
   لطف کن یه مقدار بیشتر توضیح بده . حالا چطور برم توی کار تبلیغات؟ منظورتون اینه که شرکت تبلیغاتی بزنم؟

   • Avatar خسته گفت:

    بزرگترین لطفی که به خودم کردم این بود که کامپیوتر و شغلای مرتبط با اونرو از اولویت اولم در آوردم. انگار یه چیزی جلوی تنفسمو گرفته بود الان چنان حس تازگی. میکنم جاتون خالیه پیشنهاد میکنم این اسباب بازی دهه هشتاد بیل گیتس رو از اولویت اولتون خارج کنید و به دنیای زیبای واقعیت برگردید

  • Avatar ehsUn گفت:

   الان دیگه مجوز شرکت تبلیغاتیم نمیدن

   • Avatar خسته گفت:

    تبلیغات کیو میخای بگیری مگه با تبایغاتم میشه زن و بچرو نون داد اینجا ترکیه نیس عزیزم

  • Avatar سحر گفت:

   سلام به همگی من دانشجوی مدیریت بازرگانی ترم 3 هستم ولی میخوام الان فقط یه کاری تو خونه انجام بدم در حد خرج و مخارجم درامد داشته باشم و بتونم به درسمم برسم به نظرتون کاری هست سرمایه خاصی هم ندارم ؟
   اگر از الان بخوام دنبال مهارت باشم برای اینده به نظرتون چه مهارتی ارزش کسب داره؟

 68. Avatar قاسم گفت:

  سلام به همگی دوستان من هرچی فکر میکنم که اید ه هامو عملی کنم ودرامد خوبی داشته باشم به بم بست میرسم اخه امروزه رو هیچ چیز نمیشه سرمایه گذاری کرد ماشا..وضع ایران عزیزمان بسیار درخشان شده …از زندگی سیر شدم29سالمه بخاطر نداشتن درامد نمیتونم ازدواج کنم نه تنها من بلکه دوستامم همین موقعیت و دارن بنظرتون چکار میشه کرد با این اوضاع دردمونو به کی بگیم دیگه خدا هم بدادم نمیرسه ایخداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

  • Avatar فاطمه گفت:

   سلام.اگه این ای خدایی که میگید عمیق باشه مطمین باشید اون قدر ارامشتون میده که با ارامش تصمیم بگیرید

   من خودمم دنبال کارم البته نه زیر بار دولت یا حتی کسای دیگه
   دنبال کار افرینی ام.و ان شاالله و به لطف خدا موفق هم میشم
   درسته وضع ایران داغونه ولی اگه تفکر و زرنگی خودمون بالا باشه میتونیم بجای تسلیم گلیممونو از اب بکشیم بالا

  • Avatar sanaz گفت:

   من پولم کمه اما میخوام تو خونه فینگر فود بزارم تو ظرفا یه بار مصرف ،یه کارگر بگیرم که کمرو نباشه به هر کس حتی راننده تاکسیا هم بفروشه نمیدونم بگیره یا نه اما اگه بخرن مثلا روزی سیصد بسته هر بسته 4000تومن بفروشم 1200000درامدشه

  • Avatar ابی گفت:

   میتونم کمکتون کنم اما متاسفانه نمیدونم چطور باهاتون در ارتباط باشم

 69. Avatar سیدحمیدموسوی گفت:

  سلام قاسم جان کار زیاده توکلت به خدا همت کن و برو جلو
  شرایط کشور دست تلاش جووناس اگه همت کنند و همه تلاش کنند از هر فرصتی میشه استفاده کرد ریسک کن پول قرض بگیر وام بگیر و کاری رو شروع کن تا از وضع بیکاری خلاص بشی

 70. Avatar حمید گفت:

  توایران فقط خرید و فروش

 71. Avatar مهدی جنتی گفت:

  سلام >مطالب جالب بود ولی با درامد معمولی .من کار فنی تالار رو انجام میدم الان سیستم صوتی گرفتم با کامپیوترم کار دی جی رو فعلا انجام میدم :توسعهش میدم به مرور خیلی هم امیدوارم

 72. Avatar علی گفت:

  من 350متر افضا با سقف بلند نوساز در شهرستان دارم در خصوص ظروف یکبار مصرف لطفا کسی اطلاعات داره بهم بگه.

 73. Avatar امیر گفت:

  دقت کنیمِ
  ما آدم ها چند دسته ایم:
  – یا یک مهارت مشخص داریم
  – یا در رشته ای تخصص داریم
  – یا دارای یک استعداد خام هستیم
  – ویا استعداد و تخصص استفاده از تخصص های دیگران را داریم (توان مدیریت)
  اگر مهارت و تخصص مشخص داریم که مطمپن باشیم بیکار نمی مانیم
  اگر استعداد خام داریم باید توقعمان را کم کنیم تا به تدریج پخته شده و به مهارت مشخص برسیم
  اگر مدیریت داریم به دنبال ایده و تشکیل تیم باشیم

  اما اگر فقط پول داریم و بی سوادیم بهتر است با یک مدیر هم گروه شویم!

 74. Avatar محمد زاهد گفت:

  سلام دوستان نظر همه دوستان محترمه بنده فوق لیسانس حقوق دارم وبیکار ولی دنبال یک کسب وکار بزرک وبردرامد ضمنا جندتا ایده دارم. وسرمایه دارم از دوستانیکه واقعا دنبا بیشرفت ودارای فکر اقتصادی هستند وهدف دارند برای همکاری دعوت میکنم.ضمنا خواهشا منفی نکر نباشین. باتشکر فراوان

  • Avatar فاطمه گفت:

   سلام.کدوم استانید؟و ایده تون چیه؟
   ممنون میشم..

   • Avatar هوشمند گفت:

    من لیسانس ای تی دارم بیکار هستمدنبال یه شغل جدید با سرمایه کم یا اینکه شغلی بهم معرفی کنید که بتونم تو شهرستان راندازی کنم

  • Avatar سعید گفت:

   سلام
   منم کارشناس ارشد حقوق خصوصیهستم
   ایدههای کسب درامد دارم ولی متاسفانه سرمایه لازم رو ندارم

 75. Avatar امیر گفت:

  ای کاش به همین آسونیا بود توی ایران زندگی میکنیم سالار

 76. Avatar احمد گفت:

  سلام دوستان لوازم یدکی ماشین چقدرسرمایه می خواد؟

 77. Avatar سعید گفت:

  من 8 سال بوتیک داشتم اوایل خیلی عالی بود حتی از ترکیه جنس میاوردم ولی با مستاجری دیگه نمیصرفه و مغازرو جمع کردم

 78. Avatar آرمين گفت:

  شما برید از بانه یا آستارا یا قشم جنس مثلا پوشاک بخرید بیارید به آشنا یا دوستایی که تو شهرتون مشغول اون کارن به قیمت عمده بفروشین بعد ها سفارش بگیرین جنسارو بیارین تحویل بدین

  • Avatar فاطمه گفت:

   من جنس دارم.خودم تولید میکنم.چطوری میتونم بفروشم؟
   منظورم اینه خوب و عمده بفروشم؟
   به خریدار عمده نیاز دارم

  • Avatar Hosin گفت:

   سلام .?
   من خودم 20 ملیون سرمایه دارم . هیچ نتیجه از نگرفتم از گفته های شما شرمنده اینجور گفتم . دنبال یه ایده خوب هستم سرمایه خودم ب یه کسب خوب و بBeznezخوب تبدیل کنم.

   باتشکر??

 79. Avatar نگار گفت:

  سلام دوستان من هم فوق لیسانس حقوق هستم.آقای زاهد میشه ایده شمارو بدونم؟

 80. Avatar حسین گفت:

  تفکر مثبت داشته باشین ، هر کاری شدنیه .
  از جنس کارتون بشید ، بوی کارتون رو بگیرید !
  میشه …

 81. Avatar سالاری گفت:

  سلام و عرض به همه بزرگواران
  تمام یادداشت های ارزشمند دوستان رو مطالعه کردم
  بنده لیسانس آی تی/ بیکار و دنبال کار خوب و مناسب مثل بقیه دوستان هستم.
  یک پیشنهاد همکاری داشتم:
  بنده سرمایه بالای 50میلیون ت دارم و از کسانی که شرایط زیر را دارنددرخواست همکاری دارم:
  .تحصیلات حداقل لیسانس
  دارای انگیزه کاری بالا و داشتن روحیه همکاری تیمی خوب و قوی
  .داشتن ایده مناسب ومعقول
  ساکن استان زنجان و…..
  ممنون و امیدوارم همگی موفق و شاد باشید

 82. Avatar هما گفت:

  سلام دوستان
  از بندرعباس برای مشارکت فکری و مالی اگر کسی هست به بنده اطلاع بده

  • Avatar آشینه گفت:

   سلام من آشینه هستم بندر عباس دوست دارم برای خودم کار کنم یکسال پیش یک دستگاه تولید اسکاج خریدم ولی درقسمت فروش وبازار یابی به مشکل برخورد کردم والامن میخوام بفروشم شما چه ایدهای داری وچطوری متونیم باهم کار کنیم

   • Avatar امین گفت:

    سلام من امین هستم از بندرعباس
    منم مثل شما جویای یک شغل خوب با اینده ی روشنی دارم
    یکی از دوستان که توی این شغل هستند بهم پیشنهاد پرورش میگو
    داده ک بره ی شروعش هزینه ی صد میلیون به بالا لازم داره ب نظر من شغل خوبیه در امد بالایی هم داره و بدلیل نزدیک بودنمون به دریا موقعیت خوبی داریم ،متاسفانه به علت هزینه ی اولیه بالایی ک داره نتونستم وارد اینکار بشم

   • Avatar نادر گفت:

    سلام خوبید از بندر میتونی لوازم خانگی ریز عمده بخری من خریدارم

 83. Avatar عباس گفت:

  با سلام و خسته نباشید.میخاستم بدونم کسی تجربه اینکه رفته باشه قشم و در حد چهار پنج میلیون لباس بگیره و بین دوستان اطرافیانو بفروشه داره؟ صرف میکنه به نظرتون؟ کسی هست راهنمایی کنه.ممنون.

 84. Avatar عباس گفت:

  در ضمن من مکالمه زبانو ترجمم بد نیس.کسی در این زمینم میتونه راهنماییم کنه.ممنونم

 85. Avatar عطا مرتضی زاده گفت:

  سلام . دوستان من بوتیک دارم . درامدش هم بد نیست ولی سرمایه زیاد میخواد . ولی کار اصلی من پخش لباس زیره . از ترکیه میارم . اولش 10 میلیون سرمایه گذاشتم واسه کار لباس زیر . سودش خیلی عالیه . 10 میلیون جنس که میگیری 10 میلیون هم سود میکنی .یا پخش شال و روسری هم سودش خیلی عالیه. اگه کسی بخواد میتونم راهنماییش کنم شروع کنه واسه این کار. .عطا مرتضی زاده

  • Avatar رضا گفت:

   سلام آقا عطا من رضا هستم امید وارم همیشه کارتون پر برکت باشه.
   خوب خوشحال میشم یه کوچولو راهنماییم بکنی. من حدود یه 20.30 تومن پول دستمه.

  • Avatar علی گفت:

   سلام آقای مرتضی زاده میشه من رو راهنمایی کنید شمارتون رو میزارید؟

  • Avatar مسعود گفت:

   سلام عطا جان از کدوم منطقه ترکیه خرید میکنید؟میشه راهنمایی کنید

  • Avatar علی گفت:

   سلام آقا عطا من علی هستم امید وارم همیشه کارتون پر برکت باشه.
   خوب خوشحال میشم یه کوچولو راهنماییم بکنی. من حدود یه 20.30 تومن پول دستمه.

  • Avatar so گفت:

   ba salam.mishe dar morede in karo mano rahnamaye konid.mamnoon misham

  • Avatar نسرین گفت:

   سلام خدمت همه ی اعضای محترم
   میخوام بدونم کسی ایده و پیشنهادی برای شروع یک کسب و کار با سرمایه ی ده میلیون تومن رو داره؟29سالمه و بیکارم. باید منبعد روی پای خودم وایسم تا هم بتونم خرج زندگیمو بدم و هم خرج تحصیلم رو
   ممنون میشم راهنماییهای مفید بکنین

  • Avatar رضا گفت:

   سلام دوست عزیز. ممنون از لطفت که اومدی به بقیه کمک کنی.اگه ممکنه منو با تجربه هات کمک کن. حدود 80 میلیون سرمایه برا شروع دارم.متاهلم

   • Avatar سید امین گفت:

    سلام آقا رضا وقتتون بخیر یه کار پر زحمت مانند سوپر مارکت خوبه ولی کم کم سود میرسونه ضمنا یه مشاور کاربلد و مورد اعتماد باید داشته باشی

  • Avatar ساناز گفت:

   سلام آقای مرتضی زاده میشه در مورد این کار توضیح بدید متشکرم.

  • Avatar محمد گفت:

   عطا جان سلام من خیلی دنبال این کارم اگه میشه شمارتو بده بهت زنگ
   بزنم

  • Avatar katayun گفت:

   سلام.ی سوال داشتم .شما ک میگین بلدرچین خوبه.من ن فضاکارشو دارم و نمیدونم کجا بفروشم لطفا این مشکل منو حل کنید ممنون.اقا عطا لطفا در مورد کارتون بیشتر توضحیح بدین یا شماره تماستونو بدین ممنون میشم

  • Avatar جعفر گفت:

   سلام خسته نباشید . بنده راهنمایی می خوام از شما در مورد خرید و فروش شال و روسری. اینکه چقدر سرمایه می خواد از کجا بیارم و چه نوع جنسی بیارم . من استان زنجان هستم اگه ایده جدیدی هم دارید لطفا به من بگید بنده مدت زیادی هست که بیکارم و شدیدا به مشکل برخوردم .خودتان می دانید که توی این زمونه نه آشنا نه فامیل به درد آدم نمی خوره ، راهنمایی بفرمایید. ایمیل من

  • Avatar میرابی گفت:

   سلام.خسته نباشید.من بندرعباسم میخواستم اگرممکنه دراین زمینه ازشمامشاوره بگیرم واین که کجاساکن هستید.ایا لباس زیرترک درشهری مثل بندرعباس مشتری دارد؟

  • Avatar سامان گفت:

   سلام جناب مرتضى زاده،ایا امکانش وجود داره که در مورد ورود و پخش لباس زیر از ترکیه و همچنین پخش شال و روسرى به بنده مشورت و راهنمایی بدین؟؟بسیار سپاسگذار خواهم شد از جنابعالى و ارزوى موفقیت و برکت فراوان براى شما در کارتان را دارم!؟؟؟

 86. Avatar saeed shahi گفت:

  سلام من کارشناسی کامپیوتر دارم قبل اینکه برم دانشگاه به رشته طراحی گرافیک علاقه داشتم این شد که برای دوستام تصاویرشون رو ادیت می کردم خودمو سر گرم میکردم این کار کم کم باعث شد که منبع درامدم بشه در حال حاضر به کار طراحی آرم و لوگو مشغول هستم و درآمد خوبی دارم در کل روز شاید کمتر از 5 ساعت کار طراحی کنم و بقیه روز ها بیکار هستم از دوستانی هم که تخصص تو این کار دارند دعوت به همکاری می کنم.

  • Avatar حسینی گفت:

   با سلام من فارغ التحصیل گرافیکم و مسلط به فتوشاپ ارم و بروشور و کلا کارهای گرافیکی میکنم اما به خاطر داشتن دو بچه محصل بیشتر در خانه ام و می توانم در کارهای تبلیغاتی و گرافیکی به صورت اینترنتی و دور کاری فعالیت کنم.

  • Avatar مهتاب گفت:

   سلام وقتتون بخیر.در زمینه طراحی لوگو و آرم از چه نرم افزاری استفاده میکنید.من کلاسهای ایندیزاین و فایر ورک گذروندم.شدیدا دنبال راه اندازی یک شغل هستم اما ایده ای ندلرم و حسابی سردرگم هستم.دوستان خواهش میکنم راهنماییم کنید.یه کاری که مناسب یک خانم باشه.

   • Avatar طراحی لوگو گفت:

    در طراحی لوگو از نرم افزار هایی مثل کورل – فتوشاپ – ایلستراتور و… استفاده می شود

  • Avatar میترا گفت:

   باسلام خوشحال میشم همکاری کنم

  • Avatar میترا گفت:

   من هم مسلط به نرم افزار گرافیکی خوشحال میشم همکاری کنم

 87. Avatar علی گفت:

  سلام به همه.من 300 م تومن پول دارم به نظرتون تو چه کاری بزنم خوبه.تخصصمم مهندسیه.

 88. Avatar محمد اسکندری گفت:

  سلام من هم کارم فنی هست هم تو کار ماشینم هم دستگاههای صنعتی ولی دوست دارم برای خودم کار کنم درآمدم بیشتر بشه هر دوستی میتونه کمک کنه برام پیغام بزاره انشالله که همه به آرزوهاشون برسن

  • Avatar جری گفت:

   سلام
   کدوم شهر هستی برادر منم فنی کارم
   اندک سرمایه ای هم دارم اگه پیشنهاد خوب داشته باشی میتونیم با هم کار کنیم

  • Avatar وحید گفت:

   سلام من وحید هستم . فنی کار مغازه دار پیمانکار ساختمان . با تجربه تو کارای زیاد دنبال یه همکار خوب هستم . ممنونم

   • Avatar سحر گفت:

    من خیلی از این کارایی که گفتین و خوندم ولی خیلیاش جواب نمیده بدون سرمایه
    من دفتر کار مبله تو خیابون بهشتی دارم ایده مناسبی دارید ؟

  • Avatar مجتبی گفت:

   سلام خدمت دوستان عزیز
   من یه تعمیرکار سخت افزار نرم افزار موبایل هستم
   ولی دیگه درآمد خوبی ندارم
   به همین خاطر میخوام تغییر شغل بدم
   بیست و هفت میلیون سرمایه دارم
   شما چه کاری به نظرتون میرسه با ماهی دو یا سه میلیون درآمد؟
   لطفا راهنمایی کنید دوستان عزیز

 89. Avatar اتنا گفت:

  سلام من پتینه مجسمه پلی استر وچوب، مینیاتور …… کار میکنم، فعلا کارامو تو اینستا برای عرضه گذاشتم اما خیلیا به فروش اینترنتی اعتماد نمیکنن، چکار کنم؟؟؟؟؟؟ سرمایه ای هم برای باز کردن گالری ندارم……

  • Avatar یوسف گفت:

   من به شغل شما علاقه مندم
   ممنون میشم اگه اجازه بدین با ایمیل یا تلفن در ارتباط باشیم
   البته یه مدت هست که به مجسمه های هنری از جنس
   شیشه هم فکر میکنم
   کسی نظری راهنمایی ای داره ارتباط برقرار کنه
   از همینجا از همه زحمتایی که واسه راهنمایی دوستان میکشین
   تشکر می کنم.

 90. Avatar آرام گفت:

  سلام دوستان.من کارمندشرکت خصوصی هستم میخوام برای خودم کار بزنم ۳۰ م سرمایه دارم برای یه خانم پیشنهاد کاریتون چیه.متشکرم

 91. Avatar فرشته گفت:

  منم دنبال یه کار با درامد خوبم چندتا ایده دارم
  بوفه باشگاهها درامد بالایی داره مخصوصا سانس آقایون برای بدنسازی
  برای خانوما آژانس بانوان که میتونن با آرایشگاهای زنونه، مدارس، آتلیه
  ها و… قرارداد ببندید
  بوفه مدارسم خوبه
  کسایی که دفتر دارن میتونن دفتر خدمات نظافتی بزنن و نیرو بفرستن اینور اونور
  خودم لیسانسم یه مدت تدریس خصوصی میکردم تو خونه خوب بود ولی سرسام گرفتم، پر از ایده ام و انرژی بالایی دارم ولی حیف که اون کاری که میخوام و درامدی که میخوام نیست

 92. Avatar زهرا گفت:

  سلام بزنین توکارمیوه خشک

 93. Avatar هانیه گفت:

  سلام به همه دوستان
  من لیسانس معماری دارم. چند سالی واسه شرکتی کار کردم که حقوقش خیلی پایین بود و اومدم بیرون. متاسفانه اینقدر تو معمای دست زیاده که با هر قیمتی کار کنی پایین ترش هم هست . دنباله اینم که واسه خودم یا تو یه گروه خوب کار کنم. پیشنهادی برای کار در خانه دارید؟ ممنون از همه

  • Avatar سید حمید موسوی گفت:

   کار پرورش قارچ دکمه ای کار پرسودی هست و کاری مناسب در منزل در صورت تمایل به راهنمایی در خدمتم

   • Avatar علیرضا گفت:

    سلام حمیدجان
    من مشهد زندگی میکنم . تاجاییکه من اطلاع دارم پرورش قارچ از یه حدی پایین تر مقرون به صرفه نیست و از طرفی برای برای فروش نیاز به مجوز هست و اخذ مجوز هم ضوابط خاصی از جمله داشتن فضایی با متراژ و شرایط خاصی نیاز داره . ممکنه منو بیشتر راهنمایی کنید . میزان سرمایه مورد نیاز و درصد سود حاصله رو با توجه به هزینه های گاز و برق و … امروزه و نرخ فروش کلی مشخص فرمایید . پیشاپیش از لطف و راهنمایی شما سپاسگذارم .

   • Avatar فاطمه گفت:

    با سلام .راستش من مدتی هست که در جست و جوی جهت پرورش قارچ هستم و لی نمی دونم چطوری و از کجا باید شرع کنم ممنون میشم منو راهنمایی کنید

 94. Avatar سید حمید موسوی گفت:

  سلام هانیه خانم من شش ساله که تو کار پرورش قارچ دکمه ایم کارش عالی و پرسوده درصورتی که مایل به کار هستید من در خدمتم

 95. Avatar نیلوفر گفت:

  در مورد پرورش قارچ راهنمایی کنید لطفاً
  مرسسییییی

  • Avatar سید حمید موسوی گفت:

   سلام میتونید باردیف کردن یک سالن 100 متری یا زیر زمین و قفسه بندی و دستگاه خنک کنده قارچ دکمه ای تولید کنید

   • Avatar رسول گفت:

    سلام حمید جان من ده میلیون سرمایه دارم توروستا زندگی میکنم به نظرت میشه با این پول قارچ پرورش بدم درضمن درامد ماهیانش تقریبا چقد میشه.ممنون

  • Avatar رسول گفت:

   سلام
   پرورش قارچ کار خوب و سودهی هست و نیازی به مجوز برای فروش نداری فقط باید قارچت کیفیت خوبی داشته باشه از نظر فروش هیچ مشکلی نداری مطمئن باش .من خودم یه مدت تو این کار بودم ولی به جهت نبود سرمایه نتونستم ادامه بدم
   یه تجربه کاری میخوام برای کسانی که میخواند وارد این شغل بشوند بدم و اون اینه که برای تجهیز جایی که میخوای توش قارچ پرورش بدهید خساست به خرج ندهید چون قارچ یه محصولی هست که خیلی حساس نسبت به دما و رطوبت هست و اگر که سالن مجهزی داشته باشی در حین کار خودت راحت تر هستی پس یا شروع نکنید یا اگر شروع کردید با یه سالن مجهز شروع به کار کنید

 96. Avatar فرزانه گفت:

  آدم پی امارو میخونه غصش میشه به خدا.شرایط برای پسرا که خیلی سخت تره .ولی من فقط به این نتیجه رسیدم که ادامه تحصیل ندم تاهمین لیسانس بسه بسه زیادم هست

 97. Avatar صهیب گفت:

  باعرض سلام و ادب به همه دوستان از بندرعباس هستم سوالی داشتین درخدمتم

 98. Avatar mina گفت:

  سلام دوستان تقریبا همه ی کامنت هارو خوندم سوالی داشتم لطفا راهنمایی کنید
  من یه مغازه دارم در یه کوچه که تغریبا رفت و آمد هم خوبه با 15 م پول میشه بگید چه کاری خوبه یا چه جنسی ممنون میشم

  • Avatar مصطفی گفت:

   با سلام
   اگر محل مغازه شما پاخور مناسبی داره میتونم بهتون پیشنهاد فروش جزیی محصولات استان کرمان رو پیشنهاد بدم.
   مانند پسته. زیره. خرما. کلمپه. گردو. بادام. شیرینی های خانگی. محصولات لبنی و خیلی چیزهای دیگه

 99. Avatar ابراهیم گفت:

  سلام من از. چابهارم دوستان اینجا شهرستانی زیاده ‌لی هنوز بازار کار خیلی داره فقط کار بلد باشی از اینجا جنس بفرستی از شهرستان بیاری

 100. Avatar علی گفت:

  با سلام به هموطنان محترم
  من با اجازه دوستان چند تا کار با سرمایه های مختلف را به دوستان پیشنهاد میدم:
  1-برای سرمایه زیاد،دوستان جنوب و شمال کشور:
  *ساخت کشتی یا لنج تالار عروسی با ظرفیت 500 نفر.
  *ساخت اردوگاه توریستی تفریحی ساحلی.
  *کافی شاپ استخر دار ساحلی.
  *استراحتگاههای ساحلی دریایی.
  2-برای عموم:
  *اجاره زمین درختکاری شده محصور 200 متری و ساخت سفره خانه.
  *ساخت کانکس ویژه فست فودی.
  *دستگاه خرد کن و بسته بندی قند.
  و…..
  در صورت توضیحات در خدمت دوستان هستم

  • Avatar علی گفت:

   سلام دوست عزیز ایدهات برای جنوب فوق العاده بود …..برلی اصفهان هم ایده ناب داری؟راهنمایی کنید ممنون می شم؟

 101. Avatar محمود گفت:

  اقا ما هرجا میریم برا وام اشتغال میگن باید پول سپرده کنی به اندازه سپردت وام میدیم.اخه من اگه پول داشتم سپرده کنم وام میخواستم چیکار

 102. Avatar میلاد گفت:

  سلام خدمت دوستان
  من حدود 1 ساله که سمت سعادت آباد یه فست فود باز کردم ومبلغ اجاره ای که دادم 230 تومن پیش ماهی 6 تومن حالا خرج دکور و میز صندلی و وسایل و جنس و… بماند تازه باید پول آشپز و کارگر هم بدم خودش نزدیک 3 تومن میشه کل سودی که واسم میمونه 2-3 بیشتر نیست واقعا با این سرمایه گداری این سود خیلی کمه واسم حالا من بقیه رو تمیدونم که چه جوری با 10-20 تومن میخوان کار و کاسبی را بندازن خلاصه اوضاع مملکت خوب نیست همه ناراضین و متاسفانه با سال های جوانی ما مصادف شده .ولی قبلش خوب تحقیق کنید و شروع کنید . کارهای خدماتی فعلا از همه بهتره .امیدتون به خدا باشه

 103. Avatar مهدییییییییییی هستم گفت:

  من دو ترم مونده لیسانس آی تی مو بگیرم . همه نظرات رو خوندم یه حس شوق به کار به آدم میده دلش میخواد درسو ول کنه بچسبه به کار الان که درس میخونم تو دلم میگفتم آخرش میخام مدرک بگیرم بیفتم دنبال یه کار که مربوط به رشته م نیست . بستگی به خود آدم داره اگه واقعا تو درس قدری آره خوبه ولی من که میدونم همش میخره بازیه چرا ترمی 2 تومن خرج کنم تو دانشگاه آزاد . تا الانگ خر بودم کاش میزدم دنبال یه شغل . . دایی خودم تو کار فیلمبرداری از عروس داماده ولی خیلی دنگ و فنگ داره من از بچگی میخاستم فیلم ساز بشم داستان بنویسم نمیدونم شاید یه روزی برم دنبالش ولی الان میترسم … نمیدونم چیکارکنم میخوام خدمتم نرم بنظرتون چندسال دیگه مثه الان اونایی که غیبت خوردن پولی میکنن معاف کنن ؟؟ . چندروزه عجیب دارم به یه شغل فکر میکنم نه کارگری. با کمک بابام یه حرکتی بزنیم ___آدمای بی هدف یک عمر برای آدمای هدفمند کار میکنن __ من نمیخام اون بی هدفه باشم . بنظرتون آدم هونشو بفروشه بره یجا اجاره یا رهن کنه بقیه پول خونه رو بزنه یه کار خوب نیست ؟؟ ریسکه دیگه ولی دوس دارم انجامش بدم مگه چقد میخوایم زندگی کنیم یا میبریم یا میبازیم ههه. و ..

 104. Avatar شاگرد زرگر گفت:

  مگه طلا چوبه که بگیری تو کارگاه بتراشی بعدشم اونیکه شما میفرماین کمه کمش یکیلو طلا میخواد که میشه صد میلیون کجاش کسبو کاره کوچیکیه؟

 105. Avatar حمید رضا گفت:

  مرسی که وقت گذاشتید این همه نوشتید ولی…
  خیلی ها مثل من تمام وقتشون رو درس خوندن تا تو یه دانشگاه معتبر مدرک گرفتن بعدشم دوسال خدمت
  وقتی هم وارد بازار کار میشی میبینی که هیچ جایی وجود نداره
  مدرکتم هیچ جا واسش ارزش قائل نیستن
  و شما تو سن 25 سالگی با مدرک کارشناسی و دست خالی وارد جامعه میشی
  و میخوای شغل هایی که شما گفتی رو بزنی
  من از شما میپرسم آیا میشه با دست خالی کاری کرد؟؟؟
  با تشکر

 106. Avatar محمد گفت:

  دوستان من کارشناس ارشد معماری هستم و سرپرست یه کارگاه ساختمانی بزرگ تو تهران اما در آمد اصلی من از فروش عمده ی لباس استوک اروپایی هست از برند های معتبر مثل زارا یا منگو و … که به صورت کیلویی به فروش میرسونم تو بسته های ٢۵ تا ٣۵ کیلویی، اول فروشش رو تو خونه شروع کردم چون رابط مستقیم داشتم اما بعد خودم شدم اون رابط اگه کسی توان فروش داره تو شهر یا شهرستانش سود خوبی داره تقریبا ٢٠٠ درصد

 107. Avatar مرتضی گفت:

  با سلام به همه ی خوشفکری ها. من یه نوجوان 16 ساله ی رشته ی ریاضی و فیزیک هستم و امسال دارم میرم سال سوم. من در سال دوم یه فروشگاه اینترنتی درست کردم که البته با پسر خاله ای که باهاش هم سن هستم شریک هستم و اون هم مثل خودم داره تو رشته ی ریاضی و فیزیک تحصیل می کنه. الان برای ادامه ی کار نگران و دو دل هستیم و میترسم هزینه بکنیم و جواب نده. خانواده ها هم با این کار موافق نیست و می گویند :(( این کار ارزش نداره،اگه داشت تا حالا به فروش میرسید .)) و همه ی هزینه ها رو خودمون میدیم.می خواستم بدونم اصلا ارزش هزینه کردن رو داره ؟ تو این سن مشکل آفرین نیست ؟ لطفا کمکم کنین خیلی استرس دارم و میترسم

 108. Avatar ali گفت:

  باسلام
  من کارمند تراکتورسازیم اما ازکار در کارخونه رفتن وامدنهای تکراری سربرج حقوقو تقسیم کردنو پرداخت اقساط و ازاین چیزها حالم بهم میخوره نظر همه دوستانو خوندم اما هیچ کدوم نظر محکمی نبود به غیر ازاقا مجید با اینکه لیسانس کامپیوتر داره با پرورش مرغ برا خودش کارای کرده اقا مجید ممنون میشم منو درمورد کاری که کردی راهنمایی کنی

  • Avatar محمد گفت:

   سلام علی همشهری عزیزم. من تقریبا همه نظرات رو خوندم منم تبریز پیمانکار تاسیسات تراکتور سازی هستم و در بیرون هم کار میکنم هم در شرکت ریخته گری تراکتور وهم در ساخت تراکتور کار کردم فعلا هم در ساخت تراکتورم. بعد از شروع تحریمها کلا کار یواش یواش کم شده الان ۱۱۲روز از سال ۹۴ میگذره من امسال فقط۱۴ روز کار کردم بقیه هم نشستم خونه. از قرار معلوم شرکت تراکتور هم وضع اوضاع خوبی نداره. به نظر من شما بچسب همون تراکتور حداقل میدونی سر برج چقدر برات حقوق میدن.

 109. Avatar امیر گفت:

  من تو رشت بوتیک دارم خوشحال میشم باهم در ارتباط باشیم

 110. Avatar امیر گفت:

  سلام
  ضمن تشکر ، خواهشمندم درباره ی کارهای تولیدی هم مطالبی ارائه بفرمایید .

 111. Avatar هستی گفت:

  سلام من لیسانس علوم تربیتی دارم هیچ سرمایه ای ندارم و قصد تاسیس مرکز پیش دبستانی را دارم حال از شما می خواهم راهنمایی کنید چکار کنم آیا می توانم در زمینه موفق باشم

 112. Avatar سعید گفت:

  سلام دوستان نظرتون در مورد مغازه سنگ قبر چیه کسی تجربه ای داره؟ سودش چطوره تو شهر ما با جمعیت حدود 25000 نفر این مغازه وجود نداره

  • Avatar یاسر گفت:

   سلام دوست عزیز
   من تجربه ای در ین خصوص ندارم ولی در شهری با جمعیت حدود23000 نفر زندگی میکنم که3 مغازه فروش سنگ قبر داره.
   اگه علاقه دارید فکر میکنم کار خوبی باشه.
   ضمنا از ادره ثبت احوال در مورد میانگین مرگ و میر در شهرتون میتونید استعلام کنید.

  • Avatar خوشندیس گفت:

   سلام کدوم شهر هستید اره درامدش خوبه

 113. Avatar محسن گفت:

  با عرض سلام و تهیت به همه بزرگواران و جوونهای خوشفکر و روشنفکر
  با اینکه خیلی از دوستان عزیز کامنت هایی گذاشته بودند و دنبال کار
  می گشتند یا ایده داشتن پول نداشتن یا اینکه سرمایه ای دارن دنبال کار
  پرسود هستند ببینید دوستان موقعیت هر شهر و استان با دیگر جاها
  متفاوته پس نمی توان یک ایده کلی برای همه داد بلکه به اقتضای مکان
  و محل باید برنامه ریزی کرد برای داشتن یه شغل خوب سرمایه بخش
  اندکی رو در برمی گیره بخش دیگرش راه اندازی اون کسب وکار و
  قسمت عمده یه کسب وکار فروش اون محصول یا خدماتی که شما اراءه
  میدید هستش که اگه بخوام به صورت درصدی بیان کنم 60درصد کار
  اصلی شما فروشه پس در اینجا لازم می دونم به دوستانی که در صدد
  راه اندازی کسب وکاری هستن اعلام کنم در وهله اول محل سکونت
  میزان سرمایه و موقعیت محلی که می خواهند کار رو راه اندازی کنن
  را بیان نمایند

 114. Avatar مصطفی گفت:

  اقایان و خانمهای عزیز
  من از رفسنجان هستم. اگر کسی در جایی زندگی میکنه که میتونه فروش پسته رفسنجان را داشته باشه میتونیم با هم کار کنیم.
  من تولیدکننده و فروشنده پسته هستم.

  • Avatar سید حمید موسوی گفت:

   سلام من اهل خوزستانتم اینجا بازار پسته عالیه چطور میتونم با شما تماس بگیرم

  • Avatar سید حمید موسوی گفت:

   بچه ها سلام نظرتون در مورد فروش کارت شارژ بصورت عمده چی هست ؟

  • Avatar وحید گفت:

   سلام اقا مصطفی چطور میتونم با شما تماس بگیرم؟؟

  • Avatar جسین گفت:

   سلام آقا مصطفی.من تهران زندگی میکنم. ولی اصفهان و همدان میتونم بفروشم. ولی باید قیمت و کیفیتش خیلی خوب باشه. به ایمیل من پیامتو بفرست که چطوری میخوای کار کنی

 115. Avatar حسینی گفت:

  با سلام و احترام خدمت جناب عباسی و سایر دوستان:
  جناب عباسی مواردی که فرمودید بسیار کلی و خالی از جزئیات لازم است …. خود به خوبی آگاه هستید که آغاز یک فعالیت شغلی و یا حتی آغاز همکاری با دیگران در فعالیتهای دارای سابقه، بدون برخورداری از اطلاعات لازم در زمینه آن شغل امکان پذیر نیست و احتمال موفقیت بسیار پایین و تنها بر مبنای شانس و اقبال خواهد بود….
  خدمت تمامی دوستان عزیز عرض کنم بنده حدود ده سال در زمینه فروش و بازاریابی، در شرکت های مختلف با موضوعات مختلف فعالیت، در جهت توسعه و گسترش فروش، همکاری داشتم…
  عوامل بسیار زیادی در مورد موفقیت یا شکست در یک پروژه کارآفرینی و یا حتی هدایت موفق یک سیستم کسب و کار موجود و دارای سابقه، موثر است ….
  لذا قبل از ورود به هر پروژه یا سیستم کسب و کاری ، باید نسبت به جمع آوری اطلاعات دقیق (تا حد امکان) در موارد مختلفی از جمله، زمینه فعلی شغل و جایگاه آن در کشور-استان و شهر، نیازمندی های اولیه، امکانات موجود اولیه، آینده نگری (میزان اقبال محصول شما)، میزان حداقل سرمایه مورد نیاز و ….. اقدام کرد و حتی اگر قصد ورود به یک سیستم کاری دارای سابقه و یا جلوگیری از فروپاشی یک سیستم را دارید، همچنان نیاز به اکسب اطلاعات لازم و مفید از سیستم موجود، ضعفها و قوتها و …. البته تعیین میزان توانمندیهای خود در کشف نقاط ضعف و قوت و ارائه و اجرای راه حل های موثر دارید….
  در غیر اینصورت احتمال رسیدن به پیروزی بسیار ضعیف خواهد بود ….
  دوستان، بنظر من مهمترین نکته در دنیای امروز جهت موفقیت در هر کسب و کاری بهره مندی از اطلاعات است. دنیای امروز، دنیای اطلاعات است…. مهم نیست که کسب و کار شما چقدر ساده و پیش پا افتاده و یا پیچیده و به قولی با کلاس بنظر بیاد، مهم اینه که چقدر شما و هدف شما در این مورد آگاهی دارند …
  و سپس برنامه ریزی و اجرا و پشتکار و اراده …
  مطمئن باشید نتیجه مفیدی را بدست خواهید آورد و برای حفظ موفقیت بنظر شما به چه چیزی نیاز دارید …. مجددا اطلاعات … در موارد مختلف که امروزه با CRM تا حدی پاسخگوی آن هستند …
  موفق و پیروز باشید ….

 116. Avatar حسینی گفت:

  با سلام مجدد خدمت سعید خان و سایر دوستان عزیز:
  دوستان بطور بسیار کلی چند مورد پیشنهادی که الان با مطالعه مطالب شما به ذهنم رسیده را خدمت شما عرض می کنم، البته هم برای نو رسیده های بازار تجارت و هم جهت افراد با سابقه:
  1) امیدوارم هیچوقت با شنیدن این مطلب که بازار راکده ، امید و اعتماد به نفس خودتون از دست ندهید… شاید موقتا باعث کاهش درآمد شما شود، ولی رکود همواره یک پارامتر نسبی است و میزان آن در همه جا و در مورد همه چیز یکسان نیست ….
  2) ایده های نو : در کسب و کار خود همیشه به دنبال ایده های تازه باشید…. البته در همه شاخه ها به عنوان مثال تحول و نوآوری در خود کالا یا خدمات، در نحوه ارائه، در نحوه تامین مواد اولیه، و …. که البته بسیار گسترده و قابل تامل و برنامه ریزی است …
  3) یافتن بازارهای جدید
  4) کاهش هزینه ها و مدیریت آن
  و بسیاری موارد دیگر ….
  به عنوان مثال خدمت سعید آقای عزیز که پیشنهاد مغازه سنگ قبر را به شوخی و یا جدی مطرح کرده اند باید عرض کنم، چه مشابه داشته باشید و چه نداشته باشید، در مورد مشاغل عجیب و کم بازده ، گزینه 2 را حتما باید درنظر داشته باشید …
  همانطور که عرض کردم با کمی نوآوری و خلاقیت و شاید کمی سرمایه گذاری در سایه اطلاعاتی که از ذوف و سلیقه مشتری های همشهری و یا هم استانی خود دارید ، مطمئن باشید میتوانید بسیار بسیار موفق باشید …
  مثلا همشهریان شما در مورد مرگ به چه چیزهایی اعتقاد دارند؟ چه نوع مراسم هایی اجرا می کنند؟ از چه رنگهایی بهره می برند؟ از چه مطالب و سخنانی بیشتر استفاده می کنند؟ چه ابتکارهایی میتوان جهت تنوع در یک سنگ قبر ایجاد کرد ؟ به عنوان مثال حک کردن تمثال و چهره مدتی است که رواج پیدا کرده و البته در سایه بکارگیری تجهیزات …
  دوستان عزیز حتما به این مطلب دقت کنید که دوره ما ، دوره بسیار سخت و پر استرس و فشاری به لحاظ کاری است … رشد مشاغل مشابه در یک ناحیه از یک شهر بسیار سریع و قارچ گونه رخ میدهد … پس از همان ابتدا با ذکاوت و هوشیاری باید جایگاه خود را محکم نمایید …
  در غیر اینصورت متاسفانه دچار وضعیتی خواهید شد که هم اکنون بسیاری از دوستان به خاطر عدم آینده نگری و عدم بهره مندی از توان رقابتی با رقبای جدید، با در ابتدای کار متحمل زیان فراوان می شوند و یا بازار و سابقه خوب خود را ، براحتی تحویل رقبای جدید الورود می دهند ….
  لذا از دوستان خواهش می کنم صرفا به مطالعه مطالب فهرست وار و تیتر گونه و کلی اکتفا نکرده، بلکه حتما در زمینه مورد علاقه خود به تحقیق جامع و آماری بپردازند ….
  شاد و پیروز باشید ….

 117. Avatar ارشین گفت:

  سلام من تو کار مواد غذایی هستم

  مثل برنج و شکر و کلا پخش مواد غذایی

  خوبه ها ولی خیلی سود کمی داره

  باید مثلا 5 میلیون بفروشی تا 200 / 300 تومن سودش بشه

  از این کار خسته شدم نمیدونم باید چیکار کنم

  میگم برم پوشاکی بزنم بازم میترسم برام نگیره

  20 میلیون سرمایه دارم

  • Avatar مهتا گفت:

   سلام شما توی چه شهری هستید ؟؟؟؟؟
   چون منم حسابدار یه پخش مواد غذاییم ولی میخام اگه جنس دست اول از یه شهر دیگه دارید ب قیمت خیلی خوب ازتون بخرم و توی شهرمون بفروشم امکانش هست که بگید از مواد غذایی مخصوصا جنسای خارجی چیزی دارید که دست اول باشه و قیمت نقدی و مناسبی داشته باشه ؟؟؟؟

   • Avatar سعید گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    من ازخراسان جنوبی،پایتخت زعفران جهانم،شهر قاین ،درزمینه فروش زعفران وزرشک مرغوب
    میتونم باشما و بقیه دوستان همکاری داشته باشم.

 118. Avatar mafiamasterx@gmail.com گفت:

  اگه دنبال یه کار خوب در منزل و با هزینه کم و در آمد عالی می گردید برنامه نویسی بهترین انتخابه(نظر شخصی خودم ) اگه C++ و SQL . HTML CSS JavaScript php و یا بصورت حرفا PYTHON بلد باشید هم در ایران و هم در کشور های دیگه بیکار نمی مونید

 119. Avatar حامد گفت:

  دوستانی که دنبال کار پرسود با سرمایه نسبتا کم هستند عطاری رو پیشنهاد میکنم
  چون بصورت عمده و کیلویی خریداری میشه و گرمی فروخته میشه با قیمت بالا
  مثل زنجبیل و خیلی داروهای گیاهی و چاقی و لاغری و … ک تو عطاری گیر میاد
  دوستم شغلش اینه کیلویی مثلا زردچوبه یا فلفل رو میخره کیلو 4000تومن ولی مثلا
  100 گرمشو میده 3000تومن
  فقط نیاز ب یک مغازه کوچک هست برای شروع از هر قلم میشه یه گونی خرید
  امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم به دوستان گلم

 120. Avatar حامد گفت:

  من صددرصد مخالفم کسایی ک میگن تحصیل کردیم از دانشگاه خوب کار نیست!
  در حال حاضر کلی شرکت خصوصی هست ک ب افراد متخصص نیاز دارن
  من دانشگاه بهشتی ارشد مدیریت ای تی گرفتم
  6ماه برنامه نویسی اندروید رو یاد گرفتم تو یه شرکت بزرگ خصوصی برنامه نویسی
  مشغول کار شدم 30 تا کارمند داره هیچکدوم زیر ماهی 5م نمیگیرن
  در اینده نزدیک و یا شاید همین الان تمام شرکت های کوچک و بزرگ نیاز ب سایت
  دارن شرکتی مثل کاله 10ملیارد پارسال داد ب شرکت براش برنامه بنویسه
  که درصد ویزیتوراش و مدیریت فروشش و مواد اولیه و فروش و سود روزانشو حتی با جی پی اس
  توی سایتی ک طراحی کردیم تمام ماشین های پخشش رو انلاین روی سایتش میبینه
  و کنترل و مدیریت میکنه تمام کارمنداشو

 121. Avatar غریبه گفت:

  ایدهای هیچ کدومتون خوب نبود من پنجاه میلیون دارم اومدم ببینم ایدهای شما چیه هیچ کدوم جالب نبود جای تاسف داره تو کشوری که با پنجاه تومن نشه کاری شروع کرد اونم با هزار جور ریسک و دلهره

 122. Avatar سید حمید موسوی گفت:

  سلام غریبه خوبی من ایده ی خوبی دارم میتونی بزنی تو کار تولید فرفوژ ه برای تولید درب و پنجره ی فلزی کلی در آمد داره

 123. Avatar سید حمید موسوی گفت:

  ایده ی دیگه قالیشویی و خشک شویی این همه کار هست بخدا

 124. Avatar سید حمید موسوی گفت:

  فروش سنگ تزیینی و حکاکی روی سنگ

 125. Avatar محمد حسین گفت:

  سلام من دانشجوی رشته اتاق عملم قبل از اینکه بیام دانشگاه ی بار پروش قارچ داشتم و درامدش خوب بود الان اگه کسی سرمایه داره بیاد 50-50 کار کنیم من یزدم

  • Avatar یوسف گفت:

   سلام اقا محمد حسین من خودم تو کار شرورش قارچ بودم حتی سالن 200 متری و تجهیزاتشو رو هم هنوز دارم؛ولی به خاطر اینکه بازار خیلی بالا و پایین میره گاهی مجبوری قارچ رو زیر قیمت تولید بدی و اینکه شرکت هایی که کمپوست میفروشند هیچ کدام کمپوست رو بیمه نمیکنند و کمپوست افت داره که خودم بارها با این موضوع روبه رو شدم و کلا نتونستم حتی هزینه های جاری رو در بیارم ؛و اینکه تولید قارچ خیلی حساسه و نیاز به دمای تا حدودی ثابت داره هزینه های برق و گاز چنان میبره بالا که به صرفه نیست تولید کنی

 126. Avatar محمد باقریان گفت:

  سلام به همه دوستان.اکثر نظرات رو خوندم.متاسفانه جوون های ما یا فقط درس خوندن یا فقط کار کردن که هر دو دسته هم مشکل دارن.اونهایی که مدرک دارن صرفا خب نه تجربه کار دارن نه سرکایه.اونهایی هم که کار کردن صرفا یا شاگردن و دنبال سرمایه هستن یا خسته شدن از کارشون.
  من کارم فنی هست.از وقتی یادم میاد سه ماه تابستون کار کردم.8سال شاگردی کردم.شاگرد برادرم بودم.الان توو کارم اوستا هستم.متاسفانه چندین بار اومدیم کار رو گسترش بدیم اما نمیشه به کسی اعتماد کرد.هرکسی میاد میخاد کار رو بدزده و ی شبه ره 8ساله ای که من یا امثال ما رفتیم رو بره!!!اینطور هم نمیشه.
  اگر کسی باشه که واقعا دنبال کار باشه و بخواد کار کنه گروه ما به لوله کش و فنی کار نیاز داره.
  خدمات پس از فروش چند شرکت بزرگ پمپ رو داریم.در بهترین نقطه قم مغازه داریم(صنعتی)کار ما هم بسیار گسترده و زیاد هست.حتی از شهر های دیگه هم پیشنهاد داریم.فقط نیروی فعال و جسور و کار بلد و البته پا به جفت نداریم.هرکسی خواست توی نظرات پیشنهاد خودشو بگه.
  یاعلی

  • Avatar نصیری گفت:

   سلام
   من یه خانم هستم . اگه شعبه بزنید توی تهران من میتونم مدیریت کنم با توجه به رشتم و برای شعبتون فنی کار بیارم. منطقه زندگی ما خیلی نیاز داره .

 127. Avatar یاسر گفت:

  باسلام خدمت همه ی هموطنان عزیز
  تاحدودی نظراتتونو خوندم، واقعا باید به حال مسئولینی که به فکر ما جوونا نیستن، تاسف خورد… امیدوارم فقط خدا به داد همه ی ما برسد

  واما در مورد ایده من:آیا کسی در زمینه ی پرورش بوقلمون گوشتی مهارت
  و تجربه ای دارد؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 128. Avatar سید حمید موسوی گفت:

  سلام بله برادر کلی هزینه داره و شش ماه هم طول میکشه تا بالغ بشه و بسیار حساس هست و زود بیمار میشه تلفات زیادی داره

 129. Avatar سید حمید موسوی گفت:

  اگه میخوای واقعا کار کنی برو تو کار پرورش غناری

 130. Avatar رضا گفت:

  با سلام

  بهترین کار بنظرم جمع اوری سرمایه هست برای شروع کار در هر زمینه ای…. برای این کار نیاز هست چند نفر جمع بشید و هر کدوم مقدار ی سرمایه بیارید ب طور کلی با سرمایه کم باید کار های گروهی تشکل داد برای ی مدت تا کم کم سرمایه جمع کنید و کار انفرادی بزنید.

  با احترام موفق باشید

 131. Avatar کیوان گفت:

  سلام . دوستان اگه میتونید یه کسب و کاری با در آمد مناسب و سرمایه کم پیشنهاد کنید . متاسفانه به خاطر درآمد کم زندگی زناشویی من داره از هم میپاشه . لطفا راهنماییم کنید.

 132. Avatar آرمان گفت:

  سلام دوستان…. کار از نظر من نقطه مقاومت داره…هر کاری
  کم بیش جواب میده… باید اون نقطه مقاومت را رد کنی
  البته با این چند خط نمیشه به مطلب رسید بحث مفصلی
  میخواد و جای خودشو… این که چقد داری مهم نیست.این
  که چقد لذت میبری مهمه… آرمان

 133. Avatar صابر گفت:

  باسلام خدمت دوستان عزیز بهترین کار پرورش بلدرچین هستش که هم هزینه کم میخواد وهم فضای کم در خانه میشه انجام داد؟هر بلدرچین در هرروز دوتا تخم میزاره که بازار خوبی داره وشانه تخم بلدرچین تعدادش هزارتا تو بازار میدن صد هزار تومن هر روز سه نوبت نیم ساعت هم غذا میدی هم تخم جمع میکنی وگوشتش هم پولی خوبی داره هر چهار تا بلدرچین یک کیلو هستش کیلویی بیست تومن هست تو بازار فقط حوصله میخواد من که با دومیلیون شروع کردم راضی هستم ازش خیلی خوبه وام تولیدی میده چهار درصد پانزده میلیون که میتونی تولیدی روبزرگتر کنی خرید ماشین جوجه کشی ووسایل موردنیاز بلدرچین

  • Avatar رسول گفت:

   سلام عزیزجان
   اگه ممکنه من رو تویه پرورش بلدرچین راهنمایی کن ممنون میشم ازت من یه سوله 120 متری دارم و برق آب گاز هم داره ایمیلم

 134. Avatar پوریا گفت:

  سلام به دوستان عزیز
  من هم مثل همه ی دوستان دنبال یه کار خوب میگردم و دارم بهش فکر میکنم و موارد مختلف رو بررسی میکنم و قصد دارم موارد خوب رو برم تخصصی تحقیق کنم در موردشون…..مطمینن شرایط هر شهر و موارد مختلف مربوط به موقعیت جغرافیایی فرق میکنه…من چند تا کار رو فعلا اولویت قرار دادم که در موردشون تحقیق کنم و ببینم چجوری هستن،یکی از کارهای با سرمایه بسیار کم رو فعلا اولویت قرار دادم…..اگر شما در شهر بزرگی زندگی میکنید میتونید منطقه ای که اداره یا شرکت زیادی وجود داره رو مشخص کنید مغازه ای اجاره کنید و بزنید تو کار صبحانه!!! ینی صبح زود بیدار بشین برین مغازه رو باز کنید و با نان و پنیر و گردو و تحم مرغ و آبمیوه و غیره از کارمندهایی که به دلیل کمبود وقت یا نداشتن حوصله نتونستن در خانه از خودشون پذیرایی کنن پذیرایی کنید،مطمینن داخل هر اداره سرایدار اونجا یا خود کارمندها به فکر شکمشون هستن ولی سرایدار یه شرکت نهایتا نان و پنیر و چایی میذاره جلوی کارمندها ، من که باشم سر یه میز شیک نشستن و گوش دادن به یه موزیک لایت و خوردن یه صبحانه ی مفصل رو ترجیح میدم به یک نان و پنیر ساده در محیط کار کسل کننده ;-) خوشحال میشم دوستان نظراتشون رو بگن :-) منم برم واسه تحقیقات بیشتر در مورد این کار …:-)

 135. Avatar مصطفی گفت:

  سلام به همه ی دوستان
  من کارم فیلم سازیه.. میخوام یه مجموعه ای در مورد شغل های با سرمایه کم بسازم.
  شاید بتونم خدمتی به مردم کشورم بکنم تا زندگی بهتری داشته باشن.
  ممنون میشم شغل هایی که با سرمایه کم نهایتا 15 میلیون میشه راه اندازی کرد بهم معرفی کنید که…
  1- درامد خوبی داشته باشه
  2- محصولی رو تولید کنه( خدماتی نباشه)
  3- تخصص زیادی لازم نداشته باشه
  4- سرمایه کم در حد 15 میلیون لازم داشته باشه
  5- فصلی نباشه
  ممنون میشم کمکم بکنید
  با تشکر از همه دوستان

  • Avatar سید حمید موسوی گفت:

   پرورش کبوتر هم تخصص زیادی نمیخواد با کمترین سرمایه هم قابل اجراست و زود بازده

 136. Avatar مراد گفت:

  ۱-اگروسیله دارید(موتور-ماشین)پخش
  لوازم اتومبیل سود مناسبی داره
  ۲-با حدوداً ۳ تا ۵ میلیون میشه وایر
  شمع اتو مبیل تولید کرد،به بازاردادیا
  مستقیم به لوازم یدکی فروخت.درمنزل
  هم میشه انجام داد‌.
  ۳-چراغ جلو ماشین پراید پژو رو مونتاژ
  کرد.با سرمایه حدوداً بالای پنج میلیون
  ودرآمد روزانه حدود۱۰۰ تومان داشت
  ولوازم های دیگه اتومبیل .مثل سیم جات
  و…

 137. Avatar شیما گفت:

  با سلام
  .من خودم کارشناسی حقوق دارم الانم دارم مترجمی زبان میخونم چون هم استعدادم خوبه هم علاقه دارم به آفیس و کارای دفتری تسلط دارم ولی چون سرمایه و پارتی ندارم بیکارم بیییکارررر
  اهواز

 138. Avatar احسان گفت:

  سلام.
  میخواستم در مورد تولید فیلتر هوای اتومبیل از دوستانن سوال کنم چند وقته تو اینترنت و نیازمندی ها خیلی از شرکت های در موردش تبلیغ میکنند و همشون هم تضمین خرید می دهند. کسی از دوستان در این زمینه تجربه داره ؟به نظرتون میشه به قرداد محضریشون اعتماد کرد؟

  • Avatar سید حمید موسوی گفت:

   همش تبلیغ و دروغ محضه

  • Avatar م.ج گفت:

   قطعا نه.من شوهرم تولید کننده است و پخش کننده واقعا دو سال اول به زحمت کار میکرد خواب نداشت من خودم ویزیتور بودم و براش تو شهرستان پخش میکردم اما الان خدا روشکر کارش رو غلتک افتاده و درامد حدود 5 تومن داره .ما اگه خودم بودم هیچ وقت نمیتونستم تو دو سال اول دووم بیارم .اما پخش کننده اگه باشید سود خوبی میتونید داشته باشید

  • Avatar جواد گفت:

   سلام دوست خوبم.
   این ها همش دروغه. دستگاه چند صد هزارتومانی رو حداقل چندین میلیون به مردم بیچاره می اندازند. یکی از دوستام همین الان این کلاه سرش رفته و داره وسایلش رو میفروشه. بازار فروشش هم انحصاریه. باور کنید اصلا دنبال این تبلیغات در این سطح وسیع نرین.

  • Avatar نیما گفت:

   عمو اصلن فکرشم نکن چون خیلی دست زیاد شده مثلن دستگاه تزریق ده تومنی من خریدم الان مشتری نداره در صورتی که با پمپ کولر ابی میشد موادو میکس کرد سه قسمت پلی یک قسمت ایزو کاغذم که اماده هسته اصلنم ازت نمی خرن مواد تولیدیتو

 139. Avatar مهرداد-ا گفت:

  باسلام من مدرک فوق لیسانس جغرافیا و برنامه ریزی شهری دارم که کار تجربی نکرده ام و فعلا بیکارم و سرمایه ام هم یه پیکانه بظرتون چکار کنم و یه شغل خوب داشته باشم

 140. Avatar سید حسین گفت:

  بسیاری از دوستان عموما به دنبال کسب و کاری هستند که با سرمایه کوچکی بتوانند به کسب و کاری بپردازند که هم سود برایشان داشته باشد و هم تامین کننده استقلال مالی ایشان باشد. ذیل این مطلب آخرین دستاوردهایی که در این زمینه و در بررسی کرده ام قرار داده می شود:

  1- کسب در آمد از طریق فروش بستنی و ذرت

  سرمایه مورد نیاز: متوسط

  ریسک : کم

  مکان مناسب: مکان های پرتردد و یا مجتمع های تجاری

  نیاز به مجوز: دارد

  درآمد : تا 5 میلیون تومان در ماه

  سختی کار: زیاد

  2- کسب در آمد از طریق تجارت الکترونیک (فروشگاه اینترنتی)

  سرمایه مورد نیاز: بسیار کم

  ریسک : کم

  مکان مناسب:نیاز ندارد

  نیاز به مجوز: دارد

  درآمد : تا 1 میلیون تومان در ماه

  سختی کار: زیاد – زمانبر است

  نیاز به تخصص : ندارد

  3- کسب در آمد از طریق تولید جوراب

  سرمایه مورد نیاز: متوسط

  ریسک : متوسط

  مکان مناسب: خانه های قدیمی اطراف شهر و یا شهرک ها و شهر های حاشیه شهرهای بزرگ

  نیاز به مجوز: ندارد -( در حد خانگی)

  درآمد : تا 5 میلیون تومان در ماه

  سختی کار: زیاد – زمانبر است – مشکل رقابت وجود دارد

  نیاز به تخصص : متوسط

  4- کسب در آمد از طریق تولید قارچ

  سرمایه مورد نیاز: متوسط

  ریسک : متوسط

  مکان مناسب: سوله صنعتی به شکل همکاری با مرغداری ها و …

  نیاز به مجوز: دارد

  درآمد : تا 10 میلیون تومان در ماه

  سختی کار: زیاد – زمانبر است – مشکل رقابت وجود دارد – فاسد شدگی محصول امکان پذیر است

  نیاز به تخصص : زیاد

  5- کسب در آمد از طریق تولید محصولات خانگی (مربا-ترشی – پیراشکی)

  سرمایه مورد نیاز: کم

  ریسک : متوسط

  مکان مناسب: خانه های قدیمی اطراف شهر و یا شهرک ها و شهر های حاشیه شهرهای بزرگ

  نیاز به مجوز: دارد

  درآمد : تا 2 میلیون تومان در ماه

  سختی کار: متوسط – مشکل بازاریابی وجود دارد.

  نیاز به تخصص : متوسط

  6- کسب در آمد از طریق تبلیغات چاپی (کارت ویزیت و چاپ دیجیتال)

  سرمایه مورد نیاز: متوسط

  ریسک : متوسط

  مکان مناسب: مغازه های کوچک در بورس کالاهای تبلیغات و چاپ

  نیاز به مجوز: دارد ( مشارکت در مجوز)

  درآمد : تا 5 میلیون تومان در ماه

  سختی کار: زیاد – حجم کار بسیار بالاست

  نیاز به تخصص : زیاد

  7- کسب در آمد از طریق ارائه خدمات تاسیساتی و نظافتی

  سرمایه مورد نیاز: کم

  ریسک :کم

  مکان مناسب: اتاقی از دفاتر تجاری

  نیاز به مجوز:در حد ثبت شرکت با مسئولیت حدود

  درآمد : تا 3 میلیون تومان در ماه

  سختی کار: متوسط – حجم کار بالا و تامین نیروی تخصصی – تبلیغات مناسب

  نیاز به تخصص : متوسط

  8- کسب در آمد از طریق بورس اوراق بهادر

  سرمایه مورد نیاز: متوسط – زیاد

  ریسک :زیاد ( 30 درصد و بالاتر)

  مکان مناسب:ندارد

  نیاز به مجوز:ندارد

  درآمد : 3 تا 5 میلیون تومان در ماه

  سختی کار: زیاد – نیاز به زمان زیاد در طی روز دارد (تا 5 ساعت)

  نیاز به تخصص : بسیار زیاد ( حداقل 2 سال تجربه عملی)

  توضیح :

  سرمایه بسیار کم : زیر یک میلیون تومان

  سرمایه کم : 1 تا 5 میلیون تومان

  سرمایه متوسط: 5 تا 15 میلیون تومان

  سرمایه زیاد : 15 تا 50 میلیون تومان

  سرمایه عالی : 50 تا 200 میلیون تومان

  • Avatar حامد گفت:

   دوستان سلام من خودم یه شرکت خدمات نظافتی دارم متاسفانه تو شهرستان ها جواب نمیده
   1-مردم خودشون کارشون رو انجام میدن
   2-اونایی هم که کارگر میخوان خونگی نیروهاشون رو تامین میکن
   3-کسی هم که نیروشو از شرکت تامین میکنه سری بعد با خود کارگر قرارداد می بنده

 141. Avatar ارش گفت:

  سلام من ۲۰میلیون پول دارم ویه کارگاه حدودا ۱۲۰متر کسی ایده طرحی داره ممنون میشم درضمن بنده مشهدم

 142. Avatar محمد گفت:

  سلام.من جوانی ۲۲ساله هستم از شهرستان . حدود ۴میلیون پس انداز دارم.اما دلم میخواد یه شغلی رو واسه خودم ایجاد کنم.برا همه کاری پرس و جو کردم.ازجمله بسته بندی حبوبات.پرورش بلدرچین و فروختن تخم های بلدرچین.دستگاه جوراب بافی و….
  ولی هر کدومش یه موردی داره یا با پول من هم خوانی نداره.اما یه فکر به نظرم رسیده اونم تولید بسته های شانسی هست .بنظرم با صرفه هست وبعد میتونم بازاریابیش کنم.لطفا بیشتر کمکم کنید تا بتونم یه شغل خوب پیدا کنم

 143. Avatar پاییز گفت:

  سلام
  تنها راه پولدار شدن اینه ک آدم چندتا منبع درآمد داشته باشه.
  دوستانی ک گفته بودن توی خونه چ کاری میشه کرد
  پرورش قارچ میتونه گزینه خوبی باشه
  کسانی ک میخان بلدرچین پرورش بدن میتونن توی خونه هم در کنارش قارچ هم پرورش بدن
  راه پولدار شدن داشتن چند درآمد هست
  یکی دیگه از کارهایی ک میشه در کنار اینها انجام داد زدن گلخانه است.
  میشه مثلا توت فرنگی کاشت ک در کنارش چندتا کندوی عسل هم برای بارور شدن و پر محصول شدن گلخانه هم داشتن عسل.
  باز هم میگم راه پولدار شدن داشتن چند درآمده و پشتکار. ک البته وقتی آدم ببینه درآمد خوبی داره خود ب خود پشتکارش زیاد میشه

 144. Avatar پاییز گفت:

  راستی در مورد پرورش قارچ، بلدرچین، داشتن گلخانه و هر ایده ای ک توی ذهنتونه میتونید خیلی راحت از اینترنت در موردش اطلاعات کسب کنید و حتی کتابهای رایگان pdf دانلود کنید.
  مثلا من خودم ی روز داشتم کتاب دانلود میکردم ک شانسی کتاب پرورش قارچ هم دیدم و دانلود کردم

 145. Avatar خوشفکر گفت:

  باسلام به دوستای عزیزم
  چندتا پیشنهاد:
  1.الان در وضعیت اقتصادی فعلی کشور که همه کاسبا می نالند دقت کردم فقط مشاغل مربوط به خوراک و غذای مردم راضی هستن.
  2.کسی اگر زمین حداقل 200متر خارج از شهر داره با ساخت استخر بتونی و پرورش ماهی های گرم آبی مثل فیتی فاک وبیگ هد و…اندازه یک استخر خاکی 1.5هکتاری میتونه در بیاره
  هزینه ساخت استخر 100متر مکعبی حدود 20میلیون +خرید بچه ماهی حدود 5میلیون+هزینه خوراک در طول دوره 5تا6ماهه10میلیون
  3.دارندگان فضای مناسب برن دنبال پرورش گوسفند با 200تا در سال 150میلیون در میاری که حدو 100میلیونش خالص می مونه.
  انسانی به دست آوردی میرسد که در سر اندیشه و آرزویی داشته باشد .
  بگوبه چه میاندیشی ؟تا من آینده ات را به تو بگویم
  یا علی

  • Avatar طاهر گفت:

   سلام بنده در یک محله زندگی میکنم وچون محلمون مردم شون اکثراتوکشت سبزی خوردن هستند میخواستم بدونم آیا خودم میتونم این سبزی ها رو بفروشم تو رو خدا راهنمایی ام کنیدالبته خودم اون هارو به منطقه بالای شهر ببرم

 146. Avatar اقارضا گفت:

  با سلام به همه دوستان عزیز من کارشناس و مشاور حقوق هستم به نظرم در شرایط فعلی جامعه به کار اداری فکر کردن یه جور خودکشی است چون اگه بتونی از هفت خوان رستم رد بشی حقوق ماهیانه ات به حقوق ماهیانه ی بعدی هم نمیرسونه این را من نمیگویم کارمندان اداری میگویند از من میشنوید وارد بازار شوید ودر مسیر خط تولید یا فروش قرار بگیرید البته با تدبیر و درایت انوقت مزه ی درامد را احساس خواهید کرد برای همه ی دوستان ارزوی موقیت دارم

 147. Avatar احسان گفت:

  من کارشناس ارشد نانو مواد هستم و 50 میلیون سرمایه دارم. هیچ تجربه کاری هم ندارم. 3 ساله دنبال کارم ونتونستم کاری پیدا کنم

  • Avatar حسین گفت:

   سلام آقا احسان اگه تمایل دارید کاری رو شروع کنید و تهران هستید اطلاعات تماس بذارید چون بنده درصدد راه اندازی کار آزاد و دنبال شریک مطمئن هستم.یاعلی.

 148. Avatar مهران گفت:

  سلام.من شغلم تعمیرات موبایل درشهرستان هستم.حدود سه سال آموزش نه چندان تخصصی دیدم.الان مغازه زدم اما ازدرامدم راضی نیستم دنبال یه کارخوب باسرمایه کم وسود خوب هستم شرایط سختی دارم فقط پول نجاتم میده لطفا راهنمایی کنید دوستان

 149. Avatar مرجان گفت:

  سلام. من صنایع خوندم و یه مدت یه پروژه تو ایران خودرو توی قسمت کنترل کیفیش داشتم که با موفقیت انجامش دادم و مرتبط با رشتم بود. اما پروژم که تموم شد وامدم بیرون. بعد رفتم توی یه شرکت خصوصی یه طرح توجیحی واسه راه اندازی کارخونه نوشتم. اما به دلیل شرایط اقتصادی فعلی کشور کارخونه رو راه ننداختیم. این شرکت که توشم برای یکی از اشناهامونه که بیشتر کارش ساختمونیه و او هم پروژه های بزرگ. که خب رشته من هیچ ارتباطی با این بخش نداره. بعد نوشتن طرح چون کارخونه راه نیفتاد کارهای مختلف طراحی و توفقنامه نوشتن و … توی شرکت انجام دادم و یه جورایی شدم اچار فرانسه. که خیلی هم مرتبط با رشتم نیست. خیلی دوست دارم کاری بکنم که مرتبط با رشتم باشه. یا توی همین شرکت ایده بدم. نمیدونم چیکار باید بکنم. چه توی پروزه های ساختمانی چه سالن کارخونه که خالی افتاده و 2500 متر سالنه. چه کارهای بازرگانی و تجاری و گردشگری شرکتمون که مدتهاست همش خوابیده. حتی پروژه های ساختمانیمون هم خابیده. نقدینگیمون خیلی کم شده. موقیعیت خوب، دفتر، مجوز همه و همه رو داریم اما نمیدونم با این امکانات چطوری میتونم پولسازی کنم و ایده بدم. دوست دارم خودم ایده بدم. وضع شرکت عوض بشه و از اونجایی هم که هرکاری کردم ولی یکبار، تخصص اون چنانی ندارم. نمیدونم برم دنبال تخصص یا ایده بدم واسه تغییر این وضعیت. به نظرتون چیکار کنم؟ شرکت ما بازرگانی و تجاری بوده ولی سالانه کار میکرده. مثلا نمایندگی یه جا رو یه سال میگرفته. یا واردات یه محصول رو یک سال انجام میداده. اینطوری نیست که همیشه کارش ثابت بوده باشه. الان هم که کارخونه مجهزمون خالی مونده. دفترمون هم توی بهترین نقطه تهرانه. میخوام از همش پول دربیارم اما نمیدونم چطوری. انگار بهترین امکانات رو داری اما نمیدونی باید چیکار کنی! اونم با این وضعیت اقتصادی و کمبود نقدینگی. کمکم کنید لطفا.

 150. Avatar سحر گفت:

  دوستان ممکنه پیشنهاد و ایده بدین با سرمایه 20میلیون چه کارهایی میشه کرد؟

 151. Avatar مهدی گفت:

  احسان می‌گه:
  6 آبان 1394 در 8:31 ب.ظ
  من کارشناس ارشد نانو مواد هستم و 50 میلیون سرمایه دارم. هیچ تجربه کاری هم ندارم. 3 ساله دنبال کارم ونتونستم کاری پیدا کنم

  سلام خوبی اقا احسان لطفا به این شمارم تماس بگیر کارت دارم یه پیشنهاد خوب دارم برات 09364941502 مهدی هستم از کرج منتظر تماس شما هستم باتشکر

 152. Avatar مهندس گفت:

  پیشنهاد من رو با دقت گوش کنید
  1.برین در استانهای مجاور هرچیزی آنجا ارزان است در شهر شما گران آنرا بیاورید یا برعکس ببرید بفروشید
  2.مثلا یک یا دو ماه در کارگاهی یا عمده فروشی مجانی کار کنید و هر فت و فنی یاد گرفتید یادداشت کنید و افرادی که در اون کار هستن را بخوبی شناسایی و طرح دوستی برقرار کنید برای یاد گیری برخی میان برها
  3.سعی کنید گروهی کار کنید که سرمایه اولیتون بالا باشه اول از کارهای کوچیک
  شروع کنید وقتی کارتونو یاد گرفتید اون موقع برید واسه کارهای بزرگتر

 153. Avatar پمپ ایران گفت:

  با سلام و سپاس بسیار عالی بود مرسی

 154. Avatar mostafa گفت:

  سلام. برای ایجاد یه کسب و کار بهتره به امکانات و نیاز های محل زندگیتون نگاه کنین. مثلا با داشتن سرمایه کم سوغات و غذای محلی شهرتون رو در نمایشگاه های دوره ای که اداره میراث فرهنگی هرسال چند بار برگذار می کنه بفروشین.

 155. Avatar ایدا گفت:

  با سلام
  من 25 سالمه لیسانس علوم تربیتی دارم لطفا راهنمایم بکنید

 156. Avatar setia گفت:

  سلام من 22سالمه و دو ساله مشغوله کارم بیست میلیون پس انداز کردم شغلمم مکاپ کارم توی سالن کار میکنم ولی دوس دارم مستقل باشم و خودم کاری کنم پیشنهادتون چیه ممنون؟

 157. Avatar setia گفت:

  سلام من یه پیشنهاد دارم واسه خانم ها من خودم مکاپ کارم خیلی هم حرفه ای سه ساا پیش با یادگیری و وسایل چهارتومن هزیینه کردم و اموزش دیدم و طی دو سال کارم بیس تومن پس انداز کردم خودم هم اموزش مکاپ میدم طوری که بعده یادگیری وارده بازار کار بشین و مشغوله کار

 158. Avatar روح اله ابن علی گفت:

  سلام به همه دوستان .باید بگم من کسب و کار خوبی دارم ولی هیچ درامدی تو دنیا خیر وبرکت کارگری را نداره درسته هیچ وقت سرمایه دار نمیشی ولی هیچ وقت هم غصه سرمایه گذاری وکسادی بازار و ببرند وندند و….. خلاصه شب سرتو راحت میزاری زمین و میخوابی برکتش هم به اینه که تو کارت دیگه دروغ و ریا نیست نمیخوای هر روز گنجشک را رنگ کنی وجا قناری قالب مردم کنی و هیچ وقت هم خیر درامدت را بخوری

 159. Avatar رضاطریقت گفت:

  سلام به همین راحتی هم نمیشه یه کاری رو شروع کرد هر کاری برای شروع زحمت زیادی داره نمی خواهم کسی مایوس کنم مهم ترین چیزکه میتونه کمک کنه یه اراده قوی و همت و سعی و تلاش زیاده که انسان رو موفق میکنه .

 160. Avatar Qeshm گفت:

  اهل قشمم میخواهم با اندک سرمایه اى که دارم به کارى راه بندازم، اما نمیدونم چیکار کنم

 161. Avatar برنامه نویسی موبایل گفت:

  هر کار و ایده ای خوبه به شرط داشتن سه شرط :
  1- پشتکار 2-پشتکار 3-پشتکار

 162. Avatar مبلاد گفت:

  باعرض سلام..
  من نمیدونم دوستانی که تو کار تولید هستن چرا فک میکنن باید بشینن تا مشتری بیاد..با این همه شرکتو تبلیغات چجوری انتظار دارین ملت بیان از برند شما که تا حالا نبوده بخرن..باید بازاریاب استخدام کنید یاخودتون برید با ادارات افراد مختلف صحبت کنید و پرزنت خوبی از محصولاتتون ارائه بدین..
  دوستانی که بلدرچین مدنظرشون بود..ایده خوبیه میشه با یه اتاقک دو در سه هم کلی پرورش داد بشرظ اینکه قفسه بندی کنیدو قفسو بخرین حتی میشه قفسشو ساخت..که نو هر طبقش کلی بلدرچین باشه..خوبی بلدرچین گوشتی اینه که هرچی به هم بچسبنو نزدیک هم باشنو محیطشون کوچیکتر باشه بهتره تا آزادی عمل کمتری داشته باشنو راحت چاق بشن

 163. Avatar مسام گفت:

  سلام به همه عزیزان شما که اهل قشمی پرورش شتر مرغ به نظر من دران محیط جواب می ده من سال 84 قشم بودم خدمت سربازی دیدم و پرسیدم اب هوای قشم را بررسی کن بعد انجام بده پرورش شتر مرغ سود خوبی داره

 164. Avatar فاطمه گفت:

  سلام به همه دوستان من ایده دارم برا اونایی که سرمایه کم دارن. به نظر من تهیه ساندویچ مدارس میتونه یه کار پر درآمد باشه شما میتونین با تهیه مکانی که حتی میتونه یه زیرزمین هم باشه با گرفتن تاییدیه از بهداشت کارتونو شروع کنین و انواع ساندویچ و پیتزا و پیراشکی و سمبوسه رو تهیه و با قیمت 2500ت در مدارس بفروشید .من کسی رو میشناسم که با کمک چند خانم شبها از ساعت 9 شب تا 6 صبح مشغول تهیه این نوع ساندویچها هستند و ساعت 7 صبح هم اونا رو برا توزیع به مدارس میبرن

 165. Avatar مسعود گفت:

  سلام.من 28 سالمه و حدود 4 ساله در حوزه املاک در بهترین منطقه های مشهد کار
  کردم.رشته تحصیلیم مکانیک گرایش طراحی جامدات بود ولی با توجه به علاقم فروش و انتخاب کردم تو حوزه املاک هیچ سرمایه ای نمیخاد فقط باید خودتونو جای مشتری بزارین و ببینین چی میخاد .بد نبود با درآمدم شریکی یه خونه پیش خرید کردم و متاهلم ولی الان بازار خرابه و بیکارم…
  به نظرم الان کارای طراحی داخلی جواب میده واسه کسایی که 3d max بلدن
  امیدوارم همتون با توجه به علاقتون برید دنبال رشته کاری مورد نظر.
  اگر فروش و دوست دارین و سرمایه ندارین اول با بازاریابی شروع کنید تا قوانین فروش و کاسبی و یاد بگیرین…بعضی از ما هنوز سواد خرج کردن پولمون و نداریم.مثل خود من.کتاب بخونید و همیشه به روز باشید. لباس شیک بپوشید و همیشه ظاهرتون آراسته باشه.التماس دعا.یا علی

 166. Avatar احسان گفت:

  سلام دوستان
  من مغازه دارم ولی وضع بازاردراون حدی نیست ک انتظاردارین پول دربیارین پس اونایی ک اندک سرمایه دارن ومیخوان مغازه بازکننداصلاپیشنهادنمیکنم،چون هم سرمایه میخوادهم ریسک وهم اینکه وضع بازارخرابه،ب نظرمن بهترین کارالان توایران بازاریابیه ببینیددوستان اگه چندنفرباهم باشیدحتی بدون ی هزاری پول هم میتونیدپول دربیاریدهیچ فرقی هم نمیکنه توچه زمینه ای فعالیت کنیدفقط باشرکت مربوطه تماس بگیریدقراردادببندیدوحداقل بایدماهیانه30تا50میلیون خریدکنید،اگه4یا5نفرباشیدمیتونیدبریدتویه زمینه ای بازاریابی کنیدازمغازه هاسفارش بگیریدیادتون نره بیشترشرکت هاتایک ماه بهتون فرصت میدن چکتون رونقدکنیدوشماهم باخریداریک ماهه قراردادببندیدکه بتونیدبعدش جای چکتون روپرکنیدمطمعنم سفارشهایی ک میگیریدخیلی بیشترازماهی50میلیون میشه چون وقتی ازدرب کارخونه عمده خریدکنیدشرکت بهتون30درصدتخفیف میده وقیمتی ک شمامیخریدوهمچنین قیمتی ک محصول رومیفروشیدخیلی بصرفه ترازهمه قیمتهای تواستانتون هست چون شمامبلغ خریدتون خیلی بیشترازهمه مغازه هاست،پس شمامیتونیدمحصولتون روسرقیمت خریدبرسونیدبه مشتری واون 30درصدی ک کارخونه بهتون تخفیف میده اون میشه سودتون،فقط تواین کاربایدپشت کارداشته باشیدحتی بدون سرمایه هم میشه پول درآوردفقط یکم پشت کارمیخوادتنهاشغلی ک الان توایران خوب جواب میده همین کاره خصوصااگه دنبال بازاریابی توموادغذایی باشید،ازفکرپرورش مرغ وبلدرچین وبوغلمون بیایدبیرون ک فقط وقت تلف کردنه بهترین راه برای پیشرفت همینه،باتشکر

 167. Avatar امیر گفت:

  سلام
  احسان خان منبازاریابم الان با این وضعیتی که توکشور پیش اومده وسنگینی بازار خیلی اوضاع بازاریابی افتضاحه چه بسا که فروش روزانه 1ملیون هم نداشته باشی علاوه بر اون مسولیت چکهایی که میگیری برعهدته وعلاوه بر اون هزینههایی شامل موبایل ماشین وناهار که شرکت ها شاید 1 سوم از اون روتقبل کنن
  به هیچ عنوان وارد بازاریابی نشید اگه هم میخوایید وارد بشید برید برای شرکتها برند ومعروف که حداقل سود داشته باشه وخریدتون تضمینی باشه

 168. Avatar سارا گفت:

  سلام به همه …. بنظرتون با 40 میلیون چیکار میشه کرد که کمترین ریسک رو داشته باشه با یه درآمد مناسب …. روابط عمومیم خوبه کارشناسی کامپیوتر دارم ولی اصلا علاقه ای در این زمینه ندارم میخوام یه کار برا خودم داشته باشم … لطفا راهنماییم کنید

 169. Avatar حمید رضا گفت:

  سلام دوستان من کارمند دولتم ولی به کار ازاد علاقه عجیبی دارم الانم توی بورس کار میکنم شکر خدا راضیم توی بسته بندی گیاهان دارویی هم هستم همه میگن کار نیست ولی من اینطور فکر نمیکنم مثلا من از یک مغازه به صورت عمده خوراکی رو میخرم 45000 تومان بعد بسته بندی میکنم میدم مغازه بغلیش 64000 تومن با یک دستگاه پرس و یک برچسب همیشه دنبال ایده های نو هستم

 170. Avatar حامد گفت:

  سلام به دوستان.
  میخوام یه کار پرسودی بهتون پیشنهاد کنم.
  هم میتونین با بازاریابی مشتریشو پیدا کنین هم اینکه آشنا داشته باشین که خیلی بهتره.
  شما باید خامه فله ای مورد نیاز لبنیاتی هارو تهیه کنید
  که اونم باید از کارخانه هایی که محصولات لبنی تولید میکنن خریداری کنین,بیشتر از کارخونه هایی میتونین بخرین که فقط دوغ تولید میکنن چون خامه یا همون چربی شیر گرفته شده دیگه به کارشون نیاد و به فروش برسونن.دقت کنین که هم از فروشنده و هم خریدار مطمعن باشید مخصوصا کارخونه تا خامه صدرصد طبیعی بده و مارگاریم قاطی نداشته باشه و همیشه با همون کیفیت بده.
  امیدوارم به دردتون بخوره این کار پرسودیه بستگی داره چند تن تو ماه بتونین بفروشین,تو هرکیلو تقریبا هزار میمونه,یک لبنیاتی خوب فقط ماهی سه چهار تن خامه فله استفاده میکنه.
  البته ریزه کاریم زیاد داره این کار کسی راغب بود میتونم بیشتر راهنماییش کنم.
  از این دست کارها زیاده یا مثلا تهیه اسانس یا مارمالاد برای قنادی ها و….

  • Avatar حسن گفت:

   سلام نظر خوبیه خرید وفروش خامه چون هم ماده غذاییه مصرفیه وهم مورد نیازه فقط به شدت خراب شدنیه میشه بیشتر توضیح بدین من مهندس صنایع غذایی هستم با ۱۸ سال تجربه تو صنعت غذا وخیلی فوت وفن ها رو بلدم ولی سرمایه ندارم

 171. Avatar یاسر گفت:

  سلام دوستان لطفا چند تا شغل و تولیدی با سرمایه پایین معرفی کنید منتظر ایده خاتون هستم اهل بروجردم

 172. Avatar محمد رضا بهاری گفت:

  سلام من محل زندگیم چابهاره ، اوقات فراغتمو ماهی میگیرم مرجان جمع میکنم رنگ میکنم بعضی وقتها هم میفروشمون ،
  بازارشو دارین بهم بگین

 173. Avatar بابک گفت:

  دروود بر دوستان
  یه کسب وکار درست حسابی بروز شیک مدرن راحت با کلاس پر درامدساعت کاری کم با دو روز تعطیلی در هفته با هر سرمایه ای هست که من خودم تواین کارم.
  حتما میگین مگه میشه مگه داریم… بله داریم میشه…
  فقط یه کامپیوتر میخواد با یکم مطالعه و یه استکان چایی کنارش
  بورس اوراق بهادار ایران ….بله دوستان معامله سهام در بازار بورس……..با سرمایه حداقل 100000صد هزار تومن شما میتونید سهام خرید وفروش کنید .هم به صنایع کشور کمک میشه هم در آمد زایی خوبی برا شما داره در کنار خانواده از ساعت 8.5 تا 12.5
  راهنمایی خواستین خوشحال میشم کمکتون کنم بدرود

  • Avatar ژيلا گفت:

   سلام روز بخیر من به کار شما علاقمندم سرمایه اش رو هم دارم چطور مى تونم ازتون راهنمایى بگیرم و وارد بازار بورس بشم

  • Avatar تکتم گفت:

   میشه بیشتر راهنمایی کنید ؟شماره تماستون رو لطفا بذارین

  • Avatar مجید گفت:

   داخل رویا نباشید بورس فعلاً بدترین کار است خلاصه لوازم یدکی ماشین ماشین زیاد قطعه بی کیفیت فروش بالا

  • Avatar به دنبال کار گفت:

   سلام
   من دنبال کسی میگردم که تو این حیطه فعالیت کرده باشه ممنون میشم یه وقتی بزاردید بتونم از تجربیات شما استفاده کنم من ایمیل خودم رو میزارم

  • Avatar امید گفت:

   س میشه راهنمایی کنید من به بورس علاقه دارم

  • Avatar قاسمی گفت:

   سلام وقتتون بخیر مدتی هست ک در مورد بورس مطالعه میکنم ولی تجربه کافی رو برای ورود ندارم ممنون میشم تجربتون استفاده کنم و وارد بازار بورس بشم.

  • Avatar عباس گفت:

   دوست عزیز بورس مصائب خودشو داره پر ریسک باید آموزش ببینی واطلاعات کدال به کار نمیاد زیاد صبور باشی حدر ضرر رعایت کنی تحمل ضرر داشته باشی به نظر من شغل خوبی به شرط آموزش و تجربه که اون هم تا تا بدست بیاید کلی باید سخت مطالعه کار کنی ولی خوبه به عنوان شغل دوم درآمد اول

  • Avatar محسن حیدری گفت:

   سلام خدا قوت شبتون بخیر در مورد بورس میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم لطفا در این خصوص میتونید راهنماییم کنید اگر خوب باشه منم تو این کار سرمایه گذاری کنم – ممنون از پاسختون

  • Avatar مجید گفت:

   میشه شماره تون رو بدین یا ایمیلتون رو بزارین تا از تجربیات شما استفاده کنم؟

 174. Avatar افشین گفت:

  سلام به همگی.من پخش مواد غذایی هستم ولی واسه خودم کار میکنم.
  راضی هستم سرمایه هم زیاد نمیخواد

  • Avatar احسان گفت:

   سلام آقا افشین من میخواستم نمایندگی پخش مواد غذای واسه خارج از کشور بگیرم میشه راهنمای کنید ک چه شرایت باید داشته باشه ممنون میشم راهنمای کنید

  • Avatar سالاری گفت:

   سلام اقا افشین
   من تقریبا چند مدته مشغله فکریم همین شغله نمیدونم چ سرمایه ای برای شروع لازم داره و چطوری شروع کنم ،ممنون میشم راهنماییم کنی

 175. Avatar محمد گفت:

  سلام
  حتما بخونید یه ایده واقعی با سرمایه کمتر از یک میلیون!
  من محمد هستم، فوق لیسانس نرم افزار خوندم. همه کامنت ها رو خوندم اما ایده ای ندیدم که به درد بخور باشه چرا که کمتر کسی رو میشه توی ایران پیدا کرد که دلسوز دیگران باشه.
  یک کاری که بهتون پیشنهاد می کنم ساختن کانال در نرم افزار تلگرام هستش با یک موضوع داغ و پر طرفدار. بنده خودم موسس یکی از کانال های روانشناسی هستم.
  کاری که شما باید کنید اینه تلگرام خودتان رو به روز رسانی کنید و سپس کانال بسازید و شروع به عضو گیری کنید و مطالب مفید و به درد بخور تهیه کنید، سپس توی کانال های معروف تبلیغ کانال خودتون رو کنید و خب باید هزینه تبلیغ در اون کانال ها رو بپردازید که از 10000 تومان هست این هزینه تا 100000 تومان و 500/000 تومان. بعد از اینکه تعداد اعضای شما بالای 1000تا رسید، افراد برای تبلیغات کار و محصول خود به سراغ شما می آیند(همون طور که شما سراغ دیگران رفتید) و به شما پول می دهند تا برایشان تبلیغ کنید. در این مرحله شما موفق شده اید.
  در اینستاگرام هم می تونید همین فعالیت رو داشته باشید و در آخر می تونید کانال یا پیج خودتون رو هم بفروشید(که این کار بسیار رایجه)
  موفق باشید.

 176. Avatar محمد میرزائی گفت:

  من ایده ام میفروشم.مطمئن باش موفق میشی.

 177. Avatar م گفت:

  دوستان سراغ هرکاری حتی اگه پردرآمد باشه نرین. اول ببین علاقه داری یانه. اگه نداری نروکه نمیتونی طاقت بیاری. نمونش خودمم. اول بشین از تموم چیزایی که بهش علاقه داری رو یادداشت کن بعد ببین کدومشو وقت داری بری دنبالش واسه شاگردی . یکیو انتخاب کن برو تو شهر بزرگ دنبال آموزش بعد خودت مغازه بزن. مثلا خود من بعد تحصیل رفتم دنبال کار فست فود چون علاقه داشتم الانم بعد حدود یه سال مغازه زدم

 178. Avatar ياس گفت:

  سلام خدمت تمام دوستان.تو شهرستان ما کلا یکلوازم ورزشی هست که کلا یه بعد از ظهر باز میکنه.از بچه ها پرس و جو کردم.لوازم و لباسا رو از شهرستان دیگه میخرن.الان واسه من فروش لوازم ورزشی چطوریه

 179. Avatar شاهرخ گفت:

  لیسانس مدیریتم.
  سنم از ازدواج گذشته بود ازدواج کردم اما کار خاصی نداشتم.مسافرکشی میکردم.
  یه زمان که پولم به ته کشید رفتم یه چیزی خریدم.
  یه جمعه بازار داشتیم تو انتشارات شهرمون که هر خط آگهی رو 1000 تومان چاپ میکرد.
  15 تومان ته کیفم مونده بود.رفتم شهر همستیه اون جنس رو تهیه کردم.کمربند لاغری بود.10 تومن خریدم.
  3000 هم رفت و برگشت با اتوبوس .1000 تومان هم جمعه بازار آگهی زدم.
  اون کمربند لاغری تو شهر 36000 تومان بود اما من از اونجا میشناختمش.خریدم 10000 تومان.
  بعد سه چهار روزی بهم زنگ زدن قرار گذاشتیم دادم مشتری.10 تومنش رو پنیر خریدیم که از گشنگی نمیریم.با اقیش باز هم همین کار رو کردم.
  سرمایم به 150 هزار رسید.با این سرمایه اون زمان میشد یه فروشگاه آنلاین باز کرد.
  بابا دارم.خیلی هم پولدار بود و هست.اما اون کاری برای ما نکرد و نخواهد کرد.
  بنا بر این جز اون 150 تومان سرمایه ای دیگه نداشتم.
  یه کامپیوتر داشتم که یه هارد 80 گیگ روش بود.
  با ته پولم یه اشتراک اینترنتم گرفتم.مودمم یه مودم قدیمی مونده بود که سیمهاش رو لحیم کردم شروع کرد به کار…
  اشتراک شبا یک به بعد رایگان بود.
  چون هیچ سرمایه ای نداشتم مجبور شدم سریال دانلود کنم تا سایت سریال باز کنم.
  همین کار رو کردم…
  با کمال ناباوری بعد یه مدت یه سفارش پیدا کردم…
  تمام شکهام جواب گرفتند….بالعکس همه که مسکفتن بیخود زمان رو این کار گذاشتی دیدم اونا اشتباه میکردن.
  حالا من یه سفارش گرفته بودم.اما کم بود.
  بعد اومدم حجم سریالا رو کم کردم تا بتوم از تمام 80 گیگ کامپیوترم استفاده کنم.
  همین کار رو کردم.یه 15 تایی سریال گذاشتم سایت.
  شد هفته ای یه سفارش
  هفته ای دو تا سه تا
  تا جایی که دیگه روزی یکی رو داشتم.همین باعث شد تا دیگه برای دادن اجاره خونه و … فعلا مشکل نداشته باشم.
  به پنیر خوردن ادامه دادیم.
  تا اینکه تونستم یه هارد یه ترا بگیرم…
  کار رو بزرگ کردم.حالا دیگه روزی چند سفارش داشتم و بعد 3 سال درآمد روزانم به روزی 150 هزار مینیمم رسیده بود که حداقل 70% هم سود بود.
  بعد بیشتر شد و زمانبندی و هماهنگی کرده بودم که یک ماه بعد روزی 500/000 تومان فروش بدم.
  در لحظه ای که این تصمیم روگرفتم روزی 300 فروشم بود.
  در لحظه ای که رویاهام داشت عملی میشد فهمیدم از طرف فتا و برخی سازمان های دیگه داره سنگ اندازیها شروع میشه.
  به شدت به مشکل خورده بودم.
  یک سری هم به فتا احضار شدم و بعد اون فرستادنم دادگاه.
  نه برای سریال ها…برای اولین جنسی که 4 سال قبل در سایت گذاشته بودم…کمربند لاغری که در هر دکانی هم پیدا میشد…
  وثیقه گرفتند اما سابقه نشد…
  فعالیت کنسل شد و کل فروشگاهها تعلیق.
  یک مدت با پس انداز سر کردم.
  تا تمام شد.
  به ناچار باز به همین سو رو آوردم.
  و باز هم اخیرا از سوی سایر ارگانها هم به مشکل خوردم.
  کل سیستمم تعلیق شد.
  و الآن با کلی بدهی هیچ شغلی ندارم.
  15 نفر زیرمجموعم بیکار شدند.
  کلی افراد بودند که ما آذوغه های خود رو از اونها تهیه میکردیم.
  منشی و … بودند..همه بیکار شدند.
  قاضی دید زیاد نمیتونه به کمربند گیر بده به سریال ها چشمش افتاد.
  سریالهایی که هر روز تو تلویزیون میبینید…
  الآن باز هم آواره موندم…

  • Avatar هم وطن گفت:

   سلام شاهرخ : دلسرد شدم مطالب شما رو خوندم آخه من می خواستم فعالیت اینترنتی داشته باشم مثل فروشگاه اینترنتی ، البته هیچ تجربه ای ندارم ، اگه می تونید راهنمایی کنید شماره بذار

 180. Avatar amir گفت:

  من فوق لیسانس کامپیوتر از دانشگاه تهران هستم و ساکن کرمانشاه تو کرمانشاه کرایه مغازه از هر جای ایران گرون تره چون بیکاریش زیاده و هر کسی مغازه داره مغازه رو برای اجاره میزاره طرف خودش 2 تا پسر بیکار داره مغازه رو نمی تونه باز کنه میزاره ماهی 7.5 میلیون تومن این کجاش انصافه با 30 میلیون تومن چه کار کنم راهنمایی ام کنید

  • Avatar hamid گفت:

   کسی که ماهی 7.5 اجاره میده پس ینی داره بیشتر از 7.5 درمیاره از تو مغازش!!ببین مشتری این جور مغازه ها از اهالی کرمانشاه هستن یا از بیرون میان؟

 181. Avatar احسان می گفت:

  سلام دوستان.من تو کاره تولید چراغ های صنعتی هستم.بخاطره واردات اجناس مشابه چینی نمیتونم کار کنم.چون خیلی پوله قالب کردم و دستگاه سفارشی ساختم واسه کارم بعد از چین به نصف قیمته من جنس مشابه وارد کردن و چون سرمایه زیاد ندارم که از چین مثل همکارام جنس واررد کنم دنباله شریکم. گوش بدین عزیزان ایران امروز ما خیلی اوضاع وخیمی داره.من نمیخوام بدبینی و موج منفی بدم.فقط میخوام بگم اگه قراره کاری رو شروع کنین خوب فکر کنین و تو بازار برید ببینید که مشابه چینیش نباشه مثه من نشین. یا اگرم از چین میاد شما هم برید از چین بیارید تا بتونید رقابت کنید.تولید کنندهه ی بی رقابت از دور خارج میشه..

 182. Avatar محمد رضا خرمی گفت:

  سلام من یه دفتر کار عالی دارم ولی ایده مناسب ندارم اگر کسی ایده ی پولسازی داره لطفا به من بگه

  • Avatar جسین گفت:

   سلام محمد رضا جان. من ایده ثبت سه تا شرکتو دارم.و یه بیزینس راه بندازم. اگه تمایل داری شریک شیم به ایمیل من پیام بده

 183. Avatar راشد گفت:

  دوستان هر کاری دوست داشته باشین شروع کنید حتما باید سرمایه داشته باشید. بنده در حال حاضر سه ایده نو دارم که نیاز به سرمایه داره اما نمی تونم اجراییش کنم متاسفانه. در حوزه تبلیغات واقعا پول ریخته فقط یک آدم باهوش می خواد پاروش کنه.

 184. Avatar ایرج گفت:

  سلام به همه نظرات همروخوندم اکثرا و خیلی ها دنبال پیشنهادن و کسی نیست که یه پیشنهاد خوب بده چون واقعا ایران از لحاظ کار اشباح شده.چندتا پیشنهاد دارم و دنبال سرمایه گذارم خودمم حدود 50 تومن دارم.
  پدرم حدود 17 سال تجربه کار خدمات مجالس داره و خودم هم حدود 8 سال کارم بوده و بسیار هم عالی بود ولی متاسفانه دست خیلی زیاد شده و الان پیشنهاد هایی دارم که میتونید سود بسیار عالی داشته باشید.
  هر کدوم از دوستان مایل بودن در خدمتم

  • Avatar mohamad moghadam گفت:

   سلام
   ایده خوب میتونه
   تولید کلوچه خرمایی
   در منزل یا کارگاه
   کوچک باشه تجربه
   زیادی هم نمیخواد
   مقدم از بم

  • Avatar امير گفت:

   من کرمانشاه هستم دنباله یه کارم نمیدونم چکاریو شروع کنم آخه همسرم کرمانشاهیه ٢ ماهه اومدم از تهران کرمانشاه اما نمیدونم چه کاریو انجام بدم

 185. Avatar احمد گفت:

  با سلام به همه دوستان متاسفانه کامنتها درداور است وقتی میخونم روزهای سخت و دشواری که به خودم گذشته برام زنده میشن.اما خلاصه زندگیمو میگم. حدودا16 سالم بود که به عنوان یه کارگر توی یه کارگاه صنعتی کار میکردم به همراه درسم.هنرستان شهید محمود همدانی(روبروی بیمارستان امام حسین نظام اباد)که البته الان جمع شده.روزها تا 3 هنرستانو 5 تا 11 کارگاه بعلاوه 5شنبه و جمعه.البته بعد از گذروندن یه تابستون توی کارگاه مدیر اونجا بهم اجازه این تایم کار کردنو داد. اون موقع40000 تومن به من پول میدادن یعنی یک سوم حقوق یه کارگر ساده. اون موقع وزارت کار120000تومن بود.10 سال تمام کار کردم اونجا و تمام زیر و بم کار رو یاد گرفتم.توی سن 22 سالگی با همون درامد کم ازدواج کردم وقتی دیدم درامدم کمه توی همون زمینه شروع به بازاریابی کردم و خدا رو شکر موفق بودم.سال 92 مدیر اون شرکت بهم درصدی پول میداد تا از اونجا نرم ولی بالاخره تابوی بزرگ رو برای خودم شکستم و یه کارگاه زدم. در همین حین بین مشتریام یکی پیدا شد و شریک شد با من و طرح و ایده جدیدی ارایه کردم و الان هم شرکتم داره دانش بنیان میشه و حتی داخل سازمان پژوهشها و تحقیقات صنعتی ایران واقع در احمد اباد مستوفی از طرف نهاد ریاست جمهوری سوله بهم دادن. و مدیر عامل کسب و کار خودم شدم.الان 28 سال دارم و خداوند بهم یه دختر ناز هدیه داده .دوستان باور کنید توی 10 سالی که کار میکردم بدترین بی حرمتی ها بهم شد ولی موندم و کار یاد گرفتم.بیخودی دنبال کاری که نه تا به حال بهش دست زدین نه سر رشته ای دارین نرین. یکم زحمت بکشین شاگردی کنین تا استاد خوبی بشین. بنده احمد عبدالمالکی مهندسی برق قدرت دارم. اگه کسی نیاز به کمک داشت میتونه مشاوره بگیره.

  • Avatar کتی گفت:

   سلام دوست عزیز
   چطوری میشه از شما کمک گرفت؟ همسر من مهندس برق هست متاسفانه یکسال بیکار هست و کار مناسبی پیدا نکرده.

  • Avatar mohamad گفت:

   سلام.اگر امکانش هست با هم در تماس باشیم برای مشورت .وقت کمی هم دارم

 186. Avatar مرادی گفت:

  سلام
  من معلولیت جسمی دارم و فوق لیسانس شیمی آلی هستم
  توی خونه پازل می چینم و می فروشم کار تایپ و ترجمه و تحقیق دانش آموزی انجام میدم و این کارم به صورت دورکاری و غیر حضوری هستش
  درآمدش خیلی کمه ولی از بیکاری بهتره
  اگه کسی کاری یا سفارشی و یا حتی ایده ای داشت می تونه با ایمیل زیر باهام ارتباط برقرار کنه
  سپاسگزارم از همراهیتون

  • Avatar omid گفت:

   سلام اگر سرمایه کمی هم داشته باشید من می تونم بهتون بورس رو یاد بدم باهاش می تونید 10 % در ماه سود بگیرید.من فقط بهتون می گم چی بخرید و کی بفروشید.هیچ کمیسیونی هم نمی گیرم ازتون.

   • Avatar Mmosazadeh91@gmail.com گفت:

    سلام اقا امید لطفا این کمک و راهنمایی هم ب من بکنیدتا دربورس فعالیت کنم.من ارشدمدیریت بازرگانی دارم بایدخرج خودم ومادرم رو دربیارم شدیدا نیاز ب این کار دارم.خداخیرتان بدهد

 187. Avatar میترا گفت:

  لطفا در مورد کار پیک موتوری هم نظر بدید.تو شهر من پیک موتوری خیلی کم است.

 188. Avatar سعید گفت:

  پدرم یه زمین کشاورزی عالی حاصل خیز نزدیک سد داره
  که هر ساله حدود چهار ملیون اجاره میده،
  حدود دویست ملیون شآید هم بیشتر قیمتش باشه و
  یه قطعه مسکونی
  نبش حدود صد و هشتاد تومن، با این دو تا خیلی کارا میشه کرد ولی بدبختانه نه خودش شم اقتصادی داره نه به
  حرف اطرافیانش گوش میده، عین خیالش نیس پسر بدبخت
  31 سالش بیکاره، برا خودش یادگاری نگه داشته دلش نمیاد بفروشد حداقل یه مغازه ای چیزی راه بندازه حقوق بازنشستگیشو
  میگیره به اونجاشم نیس،میگه آخرش مال پسرامه بعد من،میگم عاخه
  لامصب بهترین دوران عمر من رفت پی کارش
  من بعد تو که معلوم نیس کی باشه میخام چیکار،
  واقعا دارم از حرص خفه میشم اگه نداشت
  میگفتم خب نداره،حاضره برم شیفت شب مثل سگ کار کنم
  نوکریه مردمو بکنم ولی نمیخاد کلشو به کار بندازه با سرمایه ی
  خودش کاری برام بکنه، این دور زمونه یا باید بری حمالی کنید
  حقوق بخور نمیر بگیری یا باید سرمایه داشته باشی به کار
  بندازی.افسوس…
  چیزی که من تو ذهنم هست تبدیل زمین کشاورزی
  به باغ سیب یا نوع دیگه که درآمد خوبی داره یا ایجاد گلخانه محصولات ارگانیک فعلا در حد کوچک
  و با پیشرفت میشه گسترشش داد و
  مورد دومی که علاقه دارم نمایندگی لوازم یدکی هست که
  درآمد خوبی داره. دوستان اگه سرمایه دارن یا تو شرایط من هستن
  میتونن مد نظر قرار بدن.

 189. Avatar رضا گفت:

  سلام من تو شهر سیرجان یه مغازه ۲۵ متری در قسمت تقریبا خلوت تری
  مغازه از خودم دارم حال این مغازه دوازده متر طولشه دو و چهل سانت عرضش
  میخواستم بدونم و راهنمایی ام کنید چه شغلی مناسبه این مغازه با بیست
  میلیون سرمایه می شود راه اندازی کرد خودم نظرم رو سیسمونیه ولی از
  کم بودن زادوولد و مشتری می ترسم یکی هم تو شهرمون سیسمونی تو
  خیابونا ده تایی هست و تو خیابون هم بیشتر جواب می ده یکی هم مغازه ام
  کوچکه نمیشه کالسکه بیارم بعد اون قسمتت بازار بیشتر مغازه لوازم جهیزیه
  هست مثل لوازم خانگی چینی فروشی سفره فروشی پلاستیک فروشی دیگه
  از جهیزیه چی میشه مغازه زد با این ابعاد مغازه من ؟لطفا رو سیسمونی و روسری فروشی و
  لوازم جهیزیه غیر از هم چراغ هایم مرا راهنمایی کنید ممنون

  • Avatar hamid گفت:

   اگه تو پاساژی خیاطی بزن
   خیاطی نیازی نیس جلو چشم مشتری باشه بین مغازه ها حسابی بازاریابی کن بگو مشتری بقرستن پیش تو
   اگه خب کار کنی سرتو نمیتونی بخارونی
   دیدم ک میگم!
   فی امان الله.

 190. Avatar رضا گفت:

  مغازه ام تو جای خلوت تری از بازاره

 191. Avatar علیرضا گفت:

  سلام
  من 27 سالمه قبلا گیم نت داشتم ک مزخرف بود جمع کردم!
  الان دنبال کسی ام برای شراکتو هم فکری اگه کسی بود تماس بگیره! تهرانم
  اینجوری یکی میگه من فلانم راهنماییم کنین اون یکی میگه من این کارو دارم خوبه بعد دیگه میره پیداش نیس ادم مشورت کنه!
  اگه کسی واقعا پایه بود من 100% هستم! ولی حضوری و واقعی :)

 192. Avatar حسین گفت:

  سلام حسین هستم الان 24 سالمه درآمدم ماهی چهار تا پنج میلیون تومان اگه واقعا می خاید پولدار بشید پس به حرفم گوش کنید سراغ کارهای فنی برید من در سن 18 سالگی سراغ جوشکاری رفتم و بعد از سه ماه کاملا یاد گرفتم پس شما هم می تونید از گروهی ک باهاشون کار میکردم جدا شدم و ب بندر ماهشهر رفتم سه دو سال اونجا بودم با حقوق خوب کم کم که به خودم اومدم دیدم علاوه بر جوشکاری برق من الان یک جوشکار آرگون هستم پس رفتم عسلویه و دیدم ک کشورم بیشتر از هر چیزی نیاز به جوشکار داره و به شما قول میدم کسی که جوشکاریو یاد بگیره به هیچ وجه توی ایران بیکار نمی مونه و بدونید که احترام یه جوشکار در عسلویه از یک مهندس تحصیل کرده بیشتره حتی درآمدش حالا خود دانید اینم تجربه ی من

 193. Avatar حسین گفت:

  راستی این رو هم بگم که اگه جوشکار آرگون بشید بعد از 10 سال می تونید بازنشسته بشید در ضمن اون مدتی رو که میرید جایی ک کار رو یاد بگیرید حتی اگه می تونید رایگان کار کنید حاضرم قسم بخورم ک موفق میشید شک نکن همین الان برو سراغش

 194. Avatar Abbas گفت:

  سلام.استان اصفهانم.تو کار ساخت و ساز بودم که با وجود بازار الان یکساله بیکارم.
  حدود ۱۰۰ میلیون سرمایه دارم اما نمیدونم چه کاری شروع کنم.میترسم با وضت الان بازار پولمم بره.بنظرتون چیکار کنم؟

 195. Avatar علیرضا گفت:

  سلام
  فرهنگی هستم
  حدود ۴۰ میلیون سرمایه دارم و تصمیم دارم فعالیت جانبی رو دنبال کنم
  به نظر من پیدا کردن یک شریک صادق که ایده خوبی داشته باشه یا در کاری مهارت و اطلاعات داشته باشه میتونه یک برگ برنده باشه

  • Avatar میثم گفت:

   سلام
   به نظر بنده اگه سرمایه بالای 40-50 میلیون تومان دارید یه دستگاه تولید نایلکس (قیمت از 15 میلیون داره تا به بالا )به همراه دستگاه دوخت (از 10 میلیون داره تا به بالا) به همراه یک دستگاه پانچ (از 500 تا 2 میلیون) و یک مغازه یا کارگاه که دارای برق 3 فاز باشه و ارتفاع سقف مغازه باید بیشتر از 3/5 متر باشه . این دستگاه تقریبا در ساعت 12 تا 17 کیلو جنس تولید میکنه البته بستگی به دستگاه و ابعاد نایلکسی که دارید تولید میکنید داره که تقریبا از 1000 تا 1500 تومان تو هر کیلو بهتون سود میده که اگر بنا را روی 10 ساعت کار دستگاه قرار بدین میشه روزی تقریبا 100 تا 150 هزار تومان روزی که در ماه میشه 3 تا 4.5 میلیون تومان البته هزینه برق و غیره رو هم باید حساب کرد اگر هم که به صورت 24 ساعته باشه که سود 2 برابر میشه و مقرون به صرفه تر هستش و جالبترین موقعش اینه که احتیاج نیست برید دنبال فروش محصولتون چون خود خریدار برای دریافت جنس به محل شما می آید و نقدا تسویه میکند البته برای اولین بار باید بازاریابی کنید و بعد از آن دیگر نگرانی برای فروش ندارید

 196. Avatar پرهام گفت:

  من میخوام وانت بخرم بزنم تو کار میوه شمال زندگی میکنم نظرتون چیه؟

  • Avatar مرتضی گفت:

   سلام منم با کار وانت موافقم تو این اوضاع من لیسانس مکانیکم مجرد بیکار سرمایم خیلی کمه 700 تومن ولی اگه خواستی من حاضرم باهات همکاری کنم البته من شمال نیستم ولی اگه لازم باشه میام اونجا در ضمن کار میوه هم خیلی خوبه مثلا میشه از یه شهر گرفت تو یه شهر دیگه فروخت.خلاصه هر کسی که یک شریک مورد اطمینان می خواد من هستم ولی سرمایه ندارم.بیشتر دوست دارم بین شهری کار کنم خیلی حال میده
   هر کی به یه نفر نیاز داشت به من زنگ بزنه راستی گرایش رشتم نیروگاهه

 197. Avatar تور مشهد گفت:

  سلام مطلب جالبی بود مرسی از زحماتتون

 198. Avatar تور اصفهان گفت:

  ممنون بابت سایت خوبتون دستتون درد نکنه

 199. Avatar hamid گفت:

  سلام ی ایده خوب دارم که الان تقریبا مد شده کار دربهای چرمی ضد آب و ضد صدا ویا لمسه کاری بالاسر تخته خواب خوب جواب میده فقط ینفر رو میخام که هم تو مالی و هم تو کار کمکم کنه

 200. Avatar عبدالله گفت:

  سلام
  فرهنگی هستم با 20 میلیون سرمایه و زمینی به مساحت 1000متر حصار کشی شده دارم .ممنون میشم راهنمایی کنید چکار درآمد زایی می تونم
  شروع کنم.

  • Avatar حمید گفت:

   خیلی کلی گفتید.ای کاش میگفتید کدوم شهر هستید؟زمینتون موقعیت صنعتی داره یا کشاورزی؟دوروبرزمینتون چه چیزهایی هست؟؟مثلا اگر نزدیک زمینتون ی گاوداری صنعتی باشه خب شما میتونید به عنوان تامین کننده خوراک دام های اون کاری انجام بدید.درپابان ارزوی موفقیت براتون دارم

 201. Avatar محسن گفت:

  منم مثل بقیه دوستان بلند پروازم و ایده های خوبی توی ذهنم دارم چند بار عمل کردم ولی موفق نشدم.هرچند که لوازم یدکی ماشین دارم ولی چون حرام حلال سرم میشه درامد زیادی ندارم فوقش ماهی 1.5میلیون.از اونجایی که به ترکیه نزدیکم میرم از ترکیه لباس کیف کفش و لباس زیرمیارم پول خوبی داره.ولی چون همه اجناس زنونه هست خودم نمیتونم بفروشم اول نمیتونم مغازه باز کنم چون مغازه یدکی دستو بالمو بسته.فقط چند خانم میخوام واسه فروش بین اشناها و همسایه ها.واقعا درامدش خوبه.من هر باری 1میلیون جنس از ترکیه میاوردم هر بار سودش بیش از نصف بود.اگه چند خانم بتونه با من همکاری کنه مطمنم سود خوبی نصیب هر دو مون خواهد شد.

  • Avatar به محسن گفت:

   سلام محسن جان بنده یه شغلی دارم که نسبت به بازار فعلی جواب نمی ده البته بخاطر قرض و قوله ای که دارم و می خام یه شغل جدیدی داشته باشم که تامینم کنه ،توی زندگی دنبال چندین شغل رفتم موفق هم بودم ولی توی بازار کاسبی فعلی شغلی که جواب بده پیدا نمی کنم .من می تونم با شما همکاری کنم

   • Avatar مذیم گفت:

    سلام.من زنجان هستم.اگه جنسای خوب و شیکی میارید من حاضرم شانسموامتحان کنم.البته اینم بگم تاحالا تجربه فروشندگی نداشتم

  • Avatar به محسن گفت:

   بنده در استان زنجان هستم اگه مایل بودین همکاری کنیم

  • Avatar حمید گفت:

   سلام محسن جان من شهزستان تربت حیدریه هستم میتونم باشما همکاری کنم اگه افتخار بدین یه وانت دارم انشااله موفق میشیم ممنون میشم باهام تماس بگیری

  • Avatar علی.م گفت:

   سلام من از استان فارس هستم و خوشحال میشم باهاتون همکاری کنم

 202. Avatar محدثه گفت:

  سلام دوستان خوبم…..کمکی میخاهم از طرف ذهن خلاق شما
  بنده دانشجوی ترم ۶ مدیریت صنعتی و همسرم دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سازه هستند….همسرم بیکاره تو باغ پدرشوهرم کمکش میکنه و ی پولی درمیاره که از گرسنگی نمیریم….نه اینکه شوهرم بی عرضه باشه نه خیلی دنبال کار میگرده اما کو کار؟!سرمایه و حامی مالی نداریم…..میشه لطف کنید ایده ایی بدین که ما بتونیم با صفر تومن سرمایه ی درآمدی دوتایی بدست بیاریم؟ من ساکن شمال_آمل هستم لطفا هر ایده ایی حتی تو منطقه ما به ذهنتون میرسه بگین …..

  • Avatar جسین گفت:

   سلام محدثه خانوم. شما میتونی محصولات شمال رو که انحصار اونجاس برا فروش تبلیغ کنی. من میتونم تو بازاریابیش کمکتون کنم. من ساکن تهرانم. مثلا چن تا اشنا پیدا کنید که تولید کننده باشن و تو کار فروش ضعیف باشن. مثل برنج،زیتون،.من خودم براتون اینجا میفروشم.

  • Avatar عیاری گفت:

   سلام
   من یک سالی هست اصفهان زندگی میکنم اما بزرگ شده تبریزم اگه زیتون و برنج خوب با قیمت مناسب داشته باشین یعنی دست اول با هم میتونیم همکاری کنیم هم تو تبریز هم تو اصفهان.یا حق.

 203. Avatar نگین گفت:

  25 سالمه . لیسانس معماری هستم ولی علاقه ای به کار در این رشته ندارم. از لحاظ کارهای هنری و ظریف کاری بسیار توانا هستم.سرمایه هم 1 ومن دارم. کار پیشنهادیتون چیه؟

  • Avatar hamidmusavi2828@gmail.com گفت:

   سلام وقت شما بخیر یکدستگاه عمود بر اره مویی بخرید با تحته سه لا طرح ووسلیل دکوری و جا کلیدی و طرح های مشبک جادسمال کاغذی و جامدادی چوبی درست کنید سودسش عالیه

 204. Avatar سرگردان گفت:

  من هم لیسانس معماری دارم واقعا دیگه خسته شدم دلم میخاد تو یه کار خوب بزنم….

 205. Avatar Ali گفت:

  سلام
  بنده شرکت بازرگانی دارم از چین جنس میارم به صورت کاملا قانونی
  لوازم جانبی موبایل و قطعات الکترونیک
  بیشتر گوانجو و شینزن و دبی رفت و امد دارم
  برای دوستانی که دنبال ایده خوب هستن من واردات لوازم ساختمانی
  رو پیشنهاد میکنم.
  توضیحات بیشتر خواستید در خدمتم
  پیام بدین
  موفق باشین

  • Avatar صابر گفت:

   سلام من کار ساختمانی انجام میدم، میشه لطف کنید به من کمک کنید برای واردات وسایل ساختمانی از چین؟؟

  • Avatar عباس گفت:

   باسلام لطفا درمورد واردات وسایل ساختمانی از چین بیشتر توضیح بدین ممنون

  • Avatar مهدی گفت:

   باسلام ووقت بخیر من یک تجار هستم فقط تو کار تجارت بزنید الان چون درامدد کارا پایینه رو چن شغل کار میکنم از رستوران ودفتر خدماتی بگیرد تا بوتیک وزعفران وپسته وفرش شروع کارم با۱ملیون بوده اونم قرض کردم ول تیم موفق وکاراموزده ای جمع کردم الان رازیم ازتبریز هستم فقط هرکاری به ذهنم رسیده انجام دادم برترین مزیتم تیمم واینکه از چیزی حتی بی پولی ورشکستگی نترسیدم هرکار پشنهاد شده بهم دنبالش رفتم
   شکر خدا رازیم عامل موفقیتم ریسک بالاس کلا ادمیم که ریسک میکنم باجیب خالی معامله صد ملیونی میکنم همیشه هم پیروزم به لطف خدا ول همیشه یه راه فرار واس خودم میزارم اگه نشد از اون راه بتونم جبران کنم

  • Avatar کورش گفت:

   سلام علی اقا درمورد شرکت بازرگانی که گفتید می خواستم ببینم میتونید لوازم الکترونیکی که ما نیاز داریم را برای ما وارد کنید وبه چه صورت میتوانید همکاری داشته باشید

 206. Avatar آرش شکیبا گفت:

  ایده هایی که مطرح فرمودید اصلا کارشناسانه نیستند و کاملا خام هستش توقعی که از کارشناسان محترم و کارآفرینان هستش اینه که حداقل ایده های خامشان کمی تجزیه و تحلیل بشه . با تشکر از شما .

 207. Avatar بهمن گفت:

  سلام دوستان به نظر شما با داشتن سرمایه اولیه50 تا 60 میلیون تومان چه شغلی خوب جواب میده؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 208. Avatar علی گفت:

  من با شغل خودم ماهیانه بین 5 الی 10 میلیون درآمد دارم ولی ارضام نمیکنه. البته این رو هم بگم همش تو زندگی خرج میشه و یه سری خرجهای از دست در رفته، پس اندازی نمیمونه آیا ایده ای دارید که بیشتر از این در بیارم البته سرمایه هم تقریبا 100 میلیون نقد دارم

 209. Avatar نیما گفت:

  با سلام خدمت دوستان گرامی
  لطفا شغلهایی رو پیشنهاد بدین تا تخصص کمتری نیاز داشته باشه تا همه بتونن استفاده کنن
  پیشنهاد های من
  – پرورش ارک که نصفش سوده
  – تولید سبد پلاستیکیه
  – شرکت در مزایده موتور
  – ایجاد دفتر خدماتی(نظافتی)

 210. Avatar farzin گفت:

  سلام
  زمینی به وسعت ۲۰۰ متر دور از شهر ودر یک روستا دارم
  با سرمایه ۲۰ میلیون به نظرتون میشه کاری باهاش انجام داد؟
  لطفا اگه نظری داشتید جواب بنده رو بدید با تشکر

 211. Avatar مهدی گفت:

  سلام دوستان ما یباغ داریم ک یک استخر تقریبا 50 در 20 هست و میشه گفت بزرگه اندازش رو نمیدونم دقیق ولی بزرگه و 4 سال پیش بود یا گمونم 2 سال پیش 7 ماهی ک اسمشو نمیدونم انداختیم داخلش (ماهی ها کاملا خوراکی و تقاضای مردم هم براش بالاست و این ک استخوان هم دارد ولی بعد از پخته شدن کاملا استخوان ها بشکل قالب بیرون میاید)الان تعداد ماهی ها شده حدود 80 تا و فقط نان ریختیم جلوشون و ینجه باورتون میشه یونجه دادیمشون خخخخ گمونم اگ غذای ماهی میدادیم بهشون الان خیلی بیشتر و گنده تر هم بودن البته الانم خیلی بزرگن من ک میترسم ازشون .میشه از این راه در امدی بدست اورد؟ماهی چقدر میشه؟کسی تا حالا این کارو کرده؟راهنمایی کنه ممنونم من 19 سالمه و کنکور ریاضی میخوام بدم میدونم رتبم زیر 10000 میاد ولی از درس خوشم نمیاد دوست دارم کنارش زبان رو بخونم و زبان اسپانیایی رو هم یاد بگیرم

 212. Avatar مهدی گفت:

  هیچ ایده ای نمیتونه قرض گرفته بشه چون شما منطقه تان منحصر ب فرد و امکاناتتان متفاوت و طرز فکری کاملا متفاوت دارید
  باید خودتون ایدتون رو بسازیدش منتظر ایده نباشید

 213. Avatar سارا گفت:

  دنیاش دنیای بدیه … باید زرنگ بود و ریسک کرد

 214. Avatar محمدرضا گفت:

  با سلام به همه دوستان ، هر کس که در مسیرشهرهای تریلیهای ترانزیتی ترکیه ساکنه و علاقه مند به آشپزیه ، در بین راه ها و خارج شهرها اگه بتونه با زبان ترکی استانبولی چند کلمه ای صحبت کنه و غذاهای معروف ترکیه مثل داوود پاشا که خیلی خوشمزه هست و دیگر غذاهاشونو طریقه پختش رو از اینترنت یاد بگیره و این کار رو راه بندازه و فقط به ترانزیتیهای ترکیه سرویس خوب بده نونش تو روغنه ،موفق باشید

 215. Avatar مهدی گفت:

  سلام دوستان
  یکی از کارهای پیشنهادی من که البته در کنار دوره سربازی اونو انجام میدهم …نصب برچسب شیشه دودی خودروهاس به عنوان مثال یه پراید رو که بیرون حدود 90 تومن دودی میکنن من همونو میزنم 60 تومن از همین 60 تومن به جرات میگم 38 هزار تومنش سوده خالصه که در صورت یادگیری کمتر از دو ساعت زمان میبره اگر همین پراید رو فقط روزی دوتا بزنید نزدیک دومیلیون تومن در ماه میشه اینم بگم یادگیریش سخت نیست من با همت خودم یاد گرفتم…هم حلاله هم پرسود هم لذت بخش….یا حق……در ضمن من کارشناسی ارشد هستم و این کارو به عنوان تفریح انجام میدم…

  • Avatar فرح گفت:

   سلام مهدی
   من یه خانوم هستم به نظرت میتونم انجام بدم؟

  • Avatar یاسین گفت:

   همه کامنت ها رو خوندم و واقعا متاسف شدم
   همه دنبال یه کاری هستن که مدیریتی باشه روزی 4 ساعت بیان سرکشی کنن و برن بعدم ماهی حداقل 7-8 میلیون کاسب باشن، چندتا چیزی بگم:
   اول اینکه من خودم 28 سالمه 5 سال پیش حین تحصیل حسابم حتی 50 هزار تومن رو هم به خودش ندیده بود یه سری سه هفته فقط یه وعده غذا خوردم از بی پولی… الان بعد 5 سال حدود 200 میلیون سرمایه دارم و از زندگیم راضیم
   تو تمام این کامنت ها تنها کامنت درست حسابی که دیدم کامنت همین رفیقمون آقا مهدی بود، برید تو کار های خدماتی یه کارهایی مثل همین شیشه دودی، طراحی سایت یا چیزای مشابه
   دومین چیزی که میخوام بگم اینه که شما رو دعوت میکنم به خوندن کتاب “هنر چگونه بهتر اندیشیدن” خیلی کمکتون میکنه
   سومین مطلب اینکه، آقایی که 20 تومن داری یا 50 یا 100 یا حتی 5 تومن حتما لازم نیست خودت با این پول کاری بزنی، برو با کسی که کاری زده شریک شو
   منم همین کار رو کردم فقطم با یه نفر شریک نشدم با چند نفر که تو کارهای مختلف بودن و پول کم داشتن شریک شدم. تازه اولش برا شراکت با نفر اولی حدود 2 تومن دادم رفت رم خرید اورد فروخت نصف نصف…. الان با چند نفر شریکم و حتی الان دارم با یکی شریک میشم که جنس از چین بیاریم…
   دست بردارید از این طرح های تکراری و مزخرف فیلتر هوا و بسته بندی حبوبات …
   یه کم متفاوت فکر کنید الان به هرکی میگی چه کاری بزنم میگه قارچ، بسته بندی،فیلتر هوا،جوراب بافی…..

   • Avatar ساره گفت:

    اقایاسین شما واسه خانمها چه پیشنهادی دارین؟من خودم خیلی دنبال کاره پاره وقتم چون خیلی بهش احتیاج دارم و دانشجو هستم میخوام یه سری از نیازهای مالیم رو خودم تهیه کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون

   • Avatar آراد گفت:

    شما خیلی هنر داری شدی دلال!دم این بچه ها گرم دارن تولید میکنن نه دلالی.تولید فیلتر هوا بکن (حداقل داری زور میزنی تولید کنی..اما دلالی نکن.اونم از چین.!!!!!اینجا همه دم از تولید میزنن اونوقت شما از چین وارد میکنی.شماهم برو به جمع اون آدمایی که فقط فکر چاپیدن مردمن و فاتحه تولید کننده رو میخونن.اما اگر تکنولوژی وارد میکنی قضیش فرق داره.یا وارد کننده تجهیزات مثل رم و …..(چون به هیچ عنوات توان تولید داخل نداریم)

 216. Avatar س گفت:

  به نظرم کسی که زمین کشاورزی با امتیاز برق در مکان مناسب که قابل لوله کشی گاز و سرمایه در حد شروع داره و البته علاقه میتونه کار تولید محصولات گلخانه‌ای رو راه بندازه مخصوصا خیار و گوجه که همیشه بازار داره و در هر یخچالی رو باز کنی میتونی توش پیدا کنی. قرار نیست تاسیس یه گلخانه در حد چند هزار متر باشه، میشه با گلخانه کوچیکم شروع کرد و در نهایت گسترش داد و حتی در آینده در کنارش محصولات دیگری تولید کرد از جمله قسمتی رو به تولید گل های زینتی و آپارتمانی اختصاص داد،حتی میشه گلخانه اجاره کرد، در مورد اطلاعات اولیه هم میشه از اینترنت جستجو کرد و از جهاد کشاورزی و مهندسین کشاورزی کمک خواست اینا فقط برا شروع لازمه بعدا که کسب تجربه شد نیازی نیست، در ضمن کارت که گرفت بانک وام خوبی برا کار در ابعاد وسیع میده.همه چیز شدنیه فقط اراده و جسارت میخاد.

 217. Avatar فرح گفت:

  من به کار تبلیغات و بازاریابی خیلی علاقه دارم ولی نمیدونم از کجا باید شروع کنم کسی میتونه کمکی کنه

  • Avatar یاس گفت:

   برو تو برنامه دیوار، تو قسمت استخدام، هزاران شرکت هستن که نیاز زیادی به بازاریاب دارن، یا میتونی بری کاریابی و اسمت رو بنویسی. اتفاقا بازاریاب کم گیر میاد من به شخص خودم برا یه کاری به بازاریاب احتیاج داشتم گیرم نیومد

 218. Avatar مجید گفت:

  پیشنهاد خوب کار دارم هرکی خواست بگه تا کمکش کنم

 219. Avatar شهرام گفت:

  سلام دوستان همه نظرات را خوندم به نظرم چند تا ایده ک داده شد خوب بود 1_فروش ذرت و بسانی در محل پر تردد2_تولید قارچ ک فوقش به فست فود یا رستوران میغروشی با یکم ارزونتر ک خودشون میخرن3_کشتی برای تالار عروسی ک فقط بدیش اینه ک سرمایه زیادی میخواد و وقتی میلیاردر شدیم باید این کار رو کنیم4_تولید آبزیان خصوصا ماهی اونم ماهی هایی ک فروششون گرون یا سودشون بیشتر باشه و مشکلش هم یه جای بزرگ میخواد و ساخت استخر البته همه این شغل ها باید قبلش کامل در موردشون تحقیق کنیم بعد اجرا کنیم ک ضرر نکنیم در ضمن5_بورس هم چیز بدی نیست البته باید استعداد و چند ماه اول پر تلاش باشس و تجربه کسب کنی و سرمایه گذاری کلان نکنی چون بلد نیستی بعدا ک مطمعا شدی سرمایه هایی ک بدست آوردی رو میتونی همشون یه جا بذاری و پولت رو چند برابر کنی 6_ک این ایده نبود تو مطالب شما در پشت بام خونتون هم میتونین کلی کار راه بیندازید مثل گلخونه یا 7_شما میتونین با خرید دستگاه تولید نان بستنی نان بستنی قیفی درست کنین و به بستنی فروشی ها بفروشین ک باید قبلش باید تو مغازه ها بگردین ببینین کسی همچین چیزی ازتون میخرن استقبال میکنن یا نه و…. من لیسانس عمران هستم و بیکار دوست دارم تو رشته ای ک هستم کار کنم ولی نیست ک نیست بوشهر هستم یا علی

 220. Avatar الناز گفت:

  سلا پدر من قبلا بنا بود و ساختمان های مردمو می ساخت در آمدش وقتایی که می رفت سر کار خیلی خوب بود اما حالا به خاطر بیماری قلبیش دیگه نمی تونه کار کنه کل سرمایه ما ما ماشینمونه که اگه بفروشیمش حدود 18ملیون بهمون میدن وما در کل می تونیم 20ملیون پول جور کنیم اصفهانی هستم خواهش می کنم یه ایده مناسب بهم بدید خیلی بهکاری داریم

 221. Avatar امید گفت:

  سلام
  دوستان من قشم زندگی میکنم و اینجا منطقه آزاد هست هر کی هر ایده یا پیشنهاد همکاری رو داره بگه تا هم مشکل من حل شه هم خودتون
  ممنون

 222. Avatar افسانه گفت:

  سلام به همگی . من یه زمانی ایده و هدف داشتم و خیلی زحمت کشیدم ، تا به آنها برسم تقریبا هم رسیدم ، رشته خودم طراحی و نقاشی و کلاسهای زیادی توی زمینه هنرهای متفاوت بصورت تخصصی رفتم (ویترای ، پتینه ،دکوراسیون و …) خیلی هم علاقمند بودم یه گالری هنری زدم و 4سال و خورده ای هم کار کردم و درآمدم هم بد نبود ..ولی بعلت گرون شدن اجاره ها و نداشتن جا ،مجبور شدم بعد از مدتی جمع کنم تا وضعیتم از نظر مالی بهتر بشه و لوازمهای مغازه و کلا تمام کارهای هنری اعم از تابلو های نقاشی نفیس و کارهای هنری نفیس … توی انباری (منطقه سبلان) گذاشتم
  ولی بعد از چند ماه مراجعه دیدم تمام لوازم رو دزدیدن حتی بی انصافها علاوه بر کارهای هنری ،لوازم های کارم …قلم و رنگ و قالب ها و کتابهای هنری نفیس … همه را بردند …
  چون توی یک کار، سرمایه اصلی لوازم و وسیله کار هست.
  دچار ناراحتی و افسردگی شدید شدم … و حالا بعد از یکسال با این همه تخصص اومدم توی یک دفتر ساختمانی مسئول اداری شدم با ماهی یک میلیون تومن ….
  با آرزوی موفقیت برای همه شما دوستان عزیز

 223. Avatar محمد گفت:

  دوستان عزیز به نظر من برای پول دراوردن یا باید علم ی کاریو داشته باشی یا تجربه شو.من خودم لیسانس کامپیوتر دارم درسم که تموم شد هر کاری کردم کار پیدا نکردم ی روز تو یکی از این سایتای کسب وکار داشتم میگشتم چشمم به برنامه نویسی خورد تا اون موقع نمیدونستم که از برنامه نوشتنم میتونی پول در بیاری ازاون روز به بعد یکم جدی تر پیگیرش شدم و سه تا زبون برنامه نویسیو یاد گرفتم امروز بعد از دو سال من میانگین ماهی 2 تا 2.5 از برنامه نویسی در میارم فقط کافیه پیگیر باشین و تو وسط راه خسته نشید چون اولش که تجربه ندارین این شغل پول ساز نیس ولی وقتی که قلق کار دستتون اومد براحتی میتونین پول دربیارین

 224. Avatar هادی گفت:

  سلام
  مغازه دوازده متری در یکی از خیابانهای اصلی دارم که بازار ابزار معدن هست ولی سرمایه ندارم ،میخواستم بدونم به نظرتون چه کاری تو مغازه راه بندازم که درآمد داشته باشه؟
  کسی پیشنهاد خوب داره بگه ممنون میشم

 225. Avatar آرش گفت:

  سلام ساکن اهوازم حدودا 100 تا سرمایه دارم
  به کار بازار علاقه دارم دوست دارم مغازه بزنم
  حتما میپرسید به چی علاقه داری؟باتوجه به شرایط فعلی هرچی سود داشته باشه و بتونم خیلی زود تخصصش بدست بیارم علاقه دارم فرقی نمیکنه
  چندتا صنف بهم پیشنهاد بدید
  سپاس

  • Avatar آرش گفت:

   لازم به ذکره از این 100 تا حدودا 30 تاش بابت رهن مغازه میره

   • Avatar hamidmusavi2828@gmail.com گفت:

    سلام وقت شما بخیر حمید هستم از شوشتر مغازه ابزار فروشی بزن من تجربه فروش رو داشتم سودش عالیه ریسکش کمه سود د هی بالا در ضمن جنست خراب نمیشه وسال به ساتل گرونتر میشه

 226. Avatar زانیار گفت:

  هرکاری که با خانوما در ارتباط باشه سودش خوبه ینی مشتریات خانوم باشن..به فرض مثال من خودم عینا شاهد بودم که یکی از آشناهامون وسایل آشپزخانه مثلا ظرف و سطل و ازین چیزا زده که هر تیکه رو( کوچیک یا بزرگ)میفروخت ۲۰۰۰ ینی هر وقت میرفتی مغازه اصن جا نبود وایستی!باور کنید ماهی ۲۰میلیون سودش بود مغازه بزرگ بود ولی ماله خودش نبود ! تو اون مغازه چیزی قیمتش بیشتر از۲۰۰۰تومن نبود ،همه فک میکردن مفته ولی این ظاهر کار بود

 227. Avatar علی گفت:

  من جوشکارم حدود بیست،سی تومن سرمایه دارم به حرفه‌ ام هم علاقه دارم ولی واسه دست و پا کردن شغل ولی نمیدونم از کجا شروع کنم اگه کسی تجربه ای داره راهنمایی کنه

  سپاس????

  • Avatar وحید گفت:

   سلام دوستان من شغلی پر سود و توجیح پذیر در زمینه واسطه گری در شتر مرغ سراغ دارم اگر کسی ۳۰ میلیون سرمایه داره باهاش شریک میشم
   در ضمن این کار هیچ ریسک وخطری ندارد و بازار کارش هم به صورت فراوون سراغ دارم

 228. Avatar محمد پارسا گفت:

  سلام.بنده 2 سال توو کار فروش و تعمیر کامپیوتر بودم جواب نداد،بعد پرده سرا که بد نبود اما خرید نقدی خیلی کمی داشت.خواستم آژانس تاکسی تلفنی بزنم که مجوز بهم ندادن.
  نظرات دوستانو خوندم ،جالب بودن.
  الان دو ماهه بیکارم،دنبال کارم به شدت،کسی هست راهنماییم کنه؟سرمایه کمی دارم.محل سکونتم کردستان،رشته تحصیلیمم مدیریت هست.

 229. Avatar فريبرز گفت:

  باسلام. اگه کسی سرمایه بیش از دویست میلیون تومان داره و صبر یکساله حداقل داره( یعنی پول لازم نشه یهویی که مجبور بشه سهامشو مفت بفروشه. )در زمینه خرید و فروش سهام در بورس تهران می تونم کمکش کنم. با توجه به کاهش پیاپی سود بانکی و نوسانات بازار ارز و طلا و … به نظر من بورس بهترین گزینس. اگه مایلید بسم ا…

  • Avatar مصطفی گفت:

   سلام
   شما رو بخدا مردم رو سرکیسه نکنین…
   من تا الان هرکسی رو که تو بورس بودهرا باهاش صحبت کردم کلی بدهی بالا آورده
   بورس از اساس خرابه
   پول زحمت کشی و بی زبون مردم رو دود میکنه
   پولتون رو آتیش بزنید ولی تو بورس سرمایه نکنید

 230. Avatar اشیتا گفت:

  سلام خدمت همه دوستان جویای پول کم درسر
  راستش وقتی مطالب این صفحه رو و شغلای پیشنهادیشو دیدم خندم گرفت .دلیلیشم اینه که اصلا نقشه کار نمیده از کارای صحبت میشه که داره منسوخ میشه .خوب البته کسی هم تجربه بازار نداشته باشه میگه خوبن ….
  چند اصل هست که تو کارافرینی اکثرا ما بهش توجه نمیکنیم
  مثلا من خودم چند باری پولامو که با هزار زحمت جمع کرده بودم به باد دادم یا سوزه برخی افراد سودجو شدم بازم اومدم زیر صفر و مجبور شدم از نو کار کنم.
  دلایلشم اکثرا میدونیم ولی بازم اشتباه میکنیم :
  1_عجولیم میخوایم سریع 1 رو 2 کنیم
  2_علم و تجربه کافی کاری رو که میخواییم انجام بدیم نداریم
  3_سرمایه اولیه شروع کار رو کامل نداریم
  به خاطر همین دلایل یه مدتی شروع به کار میکنیم بعد چون اطلاع کافی از کار مورد نظر نداشتیم و صرفا با پیشنهاد دیگران شروع کردیم همون پول خودمونم به باد میدیم خوش شانس باشیم بدهی بالا نمیاریم.
  یه اصلی هست اونم اینه که معدلات ریاضی هرگز عوض نمیشه اگه شما کاری که 100 میلیون میخواد با 50 تومن شروع کنید دقیقا وسط کار تموم میشه و شما پول خودتونو از دست میدین.
  یه چیزیم بگم بین خودمون بمونه از اون مدرک ها که دم میزنین و امیدتون به اوناست همه از اون مدرکا دارن پس دلیل برتری نمیشه یا دلیل نمیشه که شما از بقیه متمایز شین .اگرم با یکی دو میلیون تو ماه کارتون را میافته برین تو یه شرکتی چیزی دیگه هزینه کلاس این چیزارو نکنین .
  خوب دوستان این همه سرتونو درد اوردم فقط یه چیزایرو به شما بگم اونم اینکه برای موفق و ثروتمند شدن اول باید استیل و طرز فکر یه ثروتمند رو داشت .برای اینکار باید همه کارا از شب خوابیدن ها گرفته تا ورزش کردن ها برای این هدف طراحی بشه تا با خون ادم عجین شه که اونم زمان بره .
  اول باید ادم خودشو و شرایطه اطرافشو درک کنه و قبول کنه که دچار توهم و بزرگ بینی نشه
  یه الگو برای امور مالیش تعیین کنه
  به اخبار و امار هه چی حساس باشه
  یه شغل داشته باشه مهم نیست که چه کاری غرور رو بذارین کنار فقط سعی کنین از جیب نخورین
  اگه به امار وارقام همه چیز احاطه کنین میفهمین که تو منطقه و شهر شما چی لازمه و چی لازم نیست و بعد سرمایه گذاری کنید .
  اینم بگم به حرف بعضی ها که میگن تو مدت 6ماه یا یه سال مولتی میلیادر میشی یا یه کاری درست میکنی که اقای همه چی تموم خودت میشی تو توهم هستن .

 231. Avatar بهزاد گفت:

  سلام دوستان عزیز.میخواستم بپرسم با 60 یا 70 میلیون مغازه لوازم آرایشی خوبه؟
  شهر 50 هزار نفر جمعیت.کرایه مغازه 1500000 با 15 میلیون پیش.

  • Avatar سعیده گفت:

   شما که شصت تومن پول داری چرا میخوای خودتو تو کار پردردسر لوازم آرایشی بندازی????برو سه تا دنا که پیش فروش میشن و بخر تا در اومدن بفروش،پول فروششون نزدیک به صدو سی میشه،بذار تو بانک ماهی دو و خورده ای سود پولاته،قسمت اعظم چکای شش ماهه رو با سود پولا میدی و مقدار کمشو از اصل پول،بعد از یکسال و نیم که چکات پاس میشه،سرمایه تو دو برابر شده که باهاش میتونی همین رونده با دست بازتر ادامه بدی

 232. Avatar ایوب افتخاری گفت:

  سلام۰بنده یه آشپز حرفه ای فست فود هستم با پانزده سال سابقه کار از شما عزیزان اگه کسی مغازه پنجاه متر به بالا داره میتونیم باهم دیگه ساندویچ و پیتزا یی بزنیم بدون شک بهترین فرصت شغلی که هر زمان بزنی میگیره اگه کسی تمایل داره با من تماس بگیره تا توضیحات بیشتری بدم

 233. Avatar Amir گفت:

  سلام به نظرتون پرورش بلدرچین خوبه یا نه؟
  کسی اگه قبلن کار کرده داره ممنون میشم

 234. Avatar سعیده گفت:

  سلام به همگی دوستان،من ی پیشنهاد متفاوت دارم .
  کاری که میخوام بگم درآمدش خوبه،پاره وقته،بی سروصداس و
  کنارش حتی دو شغل دیگه هم میتونی داشته باشی فقط لازمه ش
  یک سال تمرینه،خیلی ساده س،مربی ورزش،خصوصا رشته های
  پر طرفدار،مثلا شنا،درسته یکسال باید هزینه کرد برای رفتن به
  کلاس و گذروندن دوره مربیگری که در یکسال نهایتش به دوتومن
  نمی رسه،مثلا شنا اگه ی سال مداوم بری و موفق بشی کارت مربیگریتو
  بگیری به طرق مختلف میتونی از این کارت در آمدزایی کنی
  من کارمندم و در کنار اون مربی والیبالم.به جرأت میگم که کارمندی
  شغل دوم منه هر چندوقت خیلی بیشتری از من میگیره.
  خصوصا این مساله برا خانما و شهرای کوچیک و متوسط خیلی صکدق
  می کنه،بعد از شروع به کار هم نیاز به سرمایه داری نه نگران افت
  و خیز بازار و نه بابت جنسی قسمتی از درآمدتو میدی،خالص خالص سود

 235. Avatar محسن گفت:

  سلام دوستان. من در کار موسیقی هستم. خودم به همراه یک دوست دیگرم اهنگسازی میکنیم و اهنگ مجاز تولید میکنیم. و یک جای مناسب هم برای استودیو داریم. از دوستانی که سرمایه دارن دعوت میکنم اگر تمایل دارن توو هزینه تبلیغات گسترده و خرید تجهیزات فوق حرفه ای استودیو با ما شریک بشن در امد ماهانه بالای 5 تومن رو براشون تضمین میکنم. سپاس

 236. Avatar hamidmusavi2828@gmail.com گفت:

  سلام دوستان عزیز

  پیشنهاد می کنم بزنید تو این کارها
  1-فروش لوازم تحریر
  2-فروش مواد غذایی
  3-فروش ابزار آلات
  4-فروش لوازم بهداشتی ساختمانی
  5-فروش رنگ وملزومات
  6-فروش لوازم جانبی موبایل و PC
  7-تعمیرات موبایل سخت افزار ونرم افزاری
  8-عکاسی
  9-فروش لوازم کشاورزی در زمینه گلخانه سموم و…..
  10-فروش گل وگیاه مصنوعی
  11-مجسمه سازی
  12- فروش کاشی وسرامیک
  13فروش انواع تابلو دکوری

 237. Avatar هادی گفت:

  هر آقایی که تو گرگان تسلط نسبی به کامپیوتر و نرم افزارهای طراحی داره. حالا هر نرم افزاری. مخصوصا نرم افزارهای گرافیکی. و ۳ تا ۵ تومن پول داره و نمیدونه چیکار کنه حتما باهام ارتباط بگیره. فقط یه نظر کوچیک میدم. سعی کنید چند نفری یه کار راه بیاندازید برای ورود به بازار تحقیق کنید.فعلا وام نگیرید. از جای ارزون شروع کنید. تبلیغات و تابلو و هزینه زیاد لازم نیست. خودتون برین ویزیتوری کنین. سعی کنین متناسب با فعالیت اصلی خودتون یه تعدادی محصول یا فعالیتی که مرتبط به کارتون هست ولی دیگران انجام میدن رو با بستن قرارداد هر چند کوچک به زیر مجموعه تون اضافه کنین. یا علی.

 238. Avatar فیصل گفت:

  سلام خدمت همه دوستان ، من همه کامنتها رو بدون استثنا خوندم ، من دیپلم برق صنعتی دارم و 18 سال سایقه کار دارم( plc هم برنامه نویسی میکنم)برای شرکتها کار میکردم(کرج،شیراز،عسلویه،خرمشهر،آبادان و . . . )اما متاسفانه شرکتها قدرنشناسن و هیچ شرکتی کار نکردم که ایده نداده باشم و عملیش کردن و موفق بودن ، اما بازم میگم که قدر نشناسن و حقوقشون ارزش نداره . . .
  من قصد دارم یک دستگاه جوجه کشی ساده بسازم و تولید جوجه کنم و در حد جوجه یا مرغ بفروشم . . . این ایده منه ، و فکر کنم بد نباشه و بازارش همیشه هست . . . منون میشم شما هم نظرتون رو در مورد اینکار بگید.

 239. Avatar بازارگردان گفت:

  نظر منم که امروز تو اخبار باعث ایجاد انگیزه شد پرورش
  ماهی کپور تو حجم استخرهای ۱۰۰ متری هست که سودهی خوبی دا ه.

 240. Avatar مهسا گفت:

  سلام دوستان هرکاری هرجایی بخوایین افتتاح کنیین بستگی به مکانش داره جای شلوغ باشه وگرنه ضرره

 241. Avatar Mohamad گفت:

  سلام
  من چند سال قبل توی کار آرایشی حدود 100م ضرر کردم
  همه چیزم و باختم و تقریبا نابود شدم
  ماشینم و واسه بدهیام فروختم و وامم گرفته بود قسطاش عقب افتاد
  و حرف مردم و……
  اما نا امید نشدم با یه سرمایه ی 10تومانی وارد پخش بستنی شدم و همش
  توی بازار بودم الان 2/5ازش گذشته خدا هم کمکم کرد الان سه تا ماشین پخش دارم
  و یه سردخانه و… خداروشکر
  به نظر من هیچ کاری بهتر از پخش نیست
  با یه درآمد پایین شروع کنید ارتقاء پیدا میکنید و موفق میشود
  البته الان دارم کارش و میکنم که وارد پخش آرایشی بشم چونکه خودم دیگه ت
  توی پخش نمیرم تقریبا بیکارم فقط شب به شب میرم کارای حسابداری
  رو انجام میدم
  امیدوارم بتونم با حرام به کسی کمک کنم که موفق باشه و پیشرفت کنه

 242. Avatar Negin گفت:

  سلام کی ایده خوب و پول ساز واسه بندرعباس داره که خیلی تخصصی نباشه من همسرم کارمنده ولی حقوقش جوابگو قسط و …… نیست به عنوان شغل دوم که بشه تنهایی یا دونفره با هم کار کنیم باسرمایه ۲۰ تومن یا پیشنهاد کار در منزل داشته باشه یا کارهای اینترنتی با لپتاپ و موبایل واسه خودم خودم با درامد خوب

 243. Avatar محمد گفت:

  بنده داخل یه شرکت تو خط تولید هستم
  یک ساله با درآمد وزارت کار تو این شرکت هستم

  کارمند من ۱۵ساله تو این شرکته موهاش مثل دندوناش سفید شدع با پول کارگری اما هنوز نتونسته یه پس انداز خوب داشته باشه چه برسه به خرید خونه و نیاز های دیگه

 244. Avatar احسان ابراهیمی گفت:

  اگه کسی علم رو درست و تا انتها دنبال کنه حتما موفق میشه اما کسی که علاق به کارآفرینی و استرس ها و سختی هاش داشته باشه میتونه در طول مسیر همه چیز رو بدست بیاره
  دنیای کارآفرینی یه دنیای پرچالش و سخت و زیباست و کسی که عاشق کارآفرینی باشه همه سختی هاشو میپذیره و ازشون لذت میبره
  اما کارآفرینی هم کار هرکسی نیست بعضی ها یک زندگی آروم و بدون دغدغه رو بیشتر ترجیح میدن. :)

 245. Avatar اصغر گفت:

  سلام من دو تا ایده واسه جوانان و نوجوانان دارم
  1پرورش پرندگان زینتی :شما میتوانید با خرید یک دستگاه جوجه کشی و داشتن چند جفت مولد مرغ و خروس یا هر چیز دیگه به راحتی درامد کسب کنید و حتی تفریح داشته باشید
  2ساخت ترقه دستی :هر ترقه تقریبا300تومان هزینه داره و بازار فروشش عالی با قیمت 1000تومن
  البته ایده های من برای نوجوانان و جوانان است
  فقط خواستم کمکی کرده باشم

 246. Avatar وحیدی گفت:

  سلام من دانشجو هستم و میخوام یه کاری
  باسرمایه خیلی کم شروع کنم چون
  زندگی دانشجویی و بحران مالیش..لطفا
  یه ایده ب من بدین ک بتونم
  زندگی دانشجوییم رو اداره کنم و
  بگم ک رشته دانشجوییم خرج
  داره لطفا کمکم کنید ..خیلی تو سایتا کتابا
  زندگی نامه ثروتمندان
  رو خوندم..تقریبا دوماهی هس دارم تحقیق میکنم اما ب
  نتیجه نرسیدم..
  لططططفا یه ایده ب من بدین خواهش میکنم ممنون

  • Avatar عباس گفت:

   من تو کار پسته هستم لطفا شماره بدید اگر میدونید تو شهرتون میتونید خوب بفروشد که هم خودتون سود کنید هم من درصدی باهم کار کنیم..چون خوب میوونید پسته نه به این راحتی فاصد میشه نه رودستتون میمونه همه براش سرو دست میشکنن الانم اوج فروششه بازارشب عید واجیل ..خوشحال میشم باهم کار کنیم .

  • Avatar علی ارومیه گفت:

   سلام.برای افرادی که سرمایه کم دارن.پیشنهاد می کنم مغازه توزیع فیلم و آهنگ..رایت سی دی و دی وی دی… سود خوبی داره سرمایه هم خیلی کم می خواد..تو محله هم کار می کنه
   با تشکر

 247. Avatar عبدالله گفت:

  سلام دوستان می خواستم تجربه خودمو باهاتون در میون بزارم تاشاید یکیتون سود کنید وچندتاتون ضرر نکنید اول اینکه به اون دوستامون توصیه می کنم سراغ تولید کفش نرن به هیچ وجه اتش زدن پولهاتون و گرم شدن با حرارت اون خیلی عقلانی تر از این کاره هرمخالفه بیاد تبریز و اینجا از تولید کننده ها تحقیق کنه تبریز دیگه اخر تولید کفشه به نظر خودم هم الان پول تو زمینه فناوری اطلاعات هست ایده های زیادی هستن که می تونین باهاش پولدار شین خود همین بازار یا دیوار بهترین مثال برای این کار هستن و ظرفیت زیادی تو ایران هست هنوز کار فروش لوازم یدکی موتور هم به نظرم خیلی خوب باید باشه کلا کاری که مربوط به تعمیر خودرو و موتور باشه پول خوبی توش هست الحمدالله مملکت ما هم که جز قراضه چیزی تولید نمی کنه کار میوه فروشی هم خیلی خوبه به شرط اینکه بتونین صبح خیلی زود بلند شین برین واسه خرید میوه چون در کل ۳۵ درصد سود خالص داره سرمایه اولیه کمی هم می خواد راستی دوخت سفارشی لباس خیلی خیلی خوب و پر پول هست به شرط اینکه حسابی ماهر بشین

 248. Avatar محمد گفت:

  سلام ,
  دوستان بنده برای کسانیکه توان مالی تقریبا ۱۵۰م دارند یک کار پیشنهاد می کنم ,
  با این سرمایه از چین پارچه ابریشم وارد کنید ودر ایران روسری وشال ابریشم تولید وبفروش برسانید البته پارچه ابریشم در بعضی از مناطق ایران خواهان زیادی داره ,میتونید پارچه را بفروش رساند ,کل سرمایه ابی که برای اینکار خواهید گذاشت ,در اولین معامله دوبرابر برداشت خواهید کرد,,هر توان مالی وتهیه این پول را دارد میتواند باذکمی تحقیق وارد این عرصه گردد,مثلا در شهر گنبد ومناطق ترکمن نشین ایران روسری ابریشم بسیار خواهان دارد وهمینطور در برخی از مناطق ترک وکرد نشین ایران ,,,کمی تحقیق کنید متوجه منظور بندهخواهید شد,,

 249. Avatar متقین گفت:

  ایده ای نو جهت مترو وشرکت اتوبوسرانی داخل شهری جهت رفاه مشتریان دارم چگونه ارائه نمایم؟راهنمائیم کنید. تشکر

 250. Avatar mahdi گفت:

  از قدیم و ندیم گفتن هرکه بامش بیش برفش بیش هر چی سرمایه بیشتر داشته باشه کارهای بهتری میشه باهاش انجام داد
  بنظر من یه سوپر مارکت تو یه جای پر رفت و آمد بد نیست

 251. Avatar نيروانا گفت:

  سلام دوستان من ٢۴ سالمه و در اهواز زندگی میکنم ایده من برای دوستانی که سرمایه اندک دارن اینه که مغازه لیوان طلایی بزنین یا کول کاپ اگر نمیتونین مغازه یه دکه بگیرین یا یه کانکس ولی سودش عالیه ب چشم دیدم که میگم خودم لیسانس مهندسی نفت هستم و به خانم ها توصیه میکنم برن سراغ کارایی مثل ارایشگری و کاشت ناخن و پوست من خودم دوره پوست دیدمو مدرک فرانسه دارم و با یک تبلیغ و عملکرد خوب واسه خودم کار میکنم کلی ایده دارم ولی سرمایه ندارم که ایده های بزرگ و عملی کنم فقط بدونیم خواستم توانستنه

 252. Avatar چارانی گفت:

  با عرض سلام خدمت دوستان گرامی. تقریبا تمام پیامها و نکات دوستان را خوندم.چون معتقدم هر شخصی یه ایده ای داره ( درست یا نادرست ) میشه با جمعبندی به یه نتیجه ایده آل تری رسید. بنده هم به نوبه خودم تجاربم را در اختیار دوستان میذارم شاید گره ای از کسی باز شد. ببینید دوستان عزیز من خودم فوق لیسانس مدیریت مالی دارم و چندین سال هم توی شرکتهای مختلف برای این و اون کار کردم.ناگفته نمونه در کنارش هم به دلیل علاقه خاصی که به ایجاد کار مستقل داشتم چند تا کار را هم تجریه کردم. میتونم به اختصار در چند پاراگراف بیان کنم :
  ۱: برای خودتون کار کنید خیلی بهتره تا برای کسی کارکنید.
  ۲:حتما موقعیت جغرافیایی، اقلیمی،فرهنگی و اجتماعی منطقه ای که میخواید کار راه اندازی کنید را در نظر بگیرید.
  ۳: با توجه به وضعیت اسف ناک بازار و عدم فدرت و توانمدی در قدرت خرید مردم، دنبال کارهای تولیدی را کاملاً خط قرمز بکشید.
  ۴: خودم توی کار بازرگانی و پخش مواد غذایی و بهداشتی بودم.اگه پشتوانه مالی و نقدینگی بالای ۱۰۰ میلیون دارید و با ابن کار آشنایی دارید برید جلو وگرنه شکست میخورید.
  ۵: توی کار بوتیک و پوشاک و کتانی بودم و خودم مغازه داشتم. فروش پوشاک مردونه را که کلاً دورش خط بکشید. اگر پوشاک زنونه میزنید قطعاً مغازه را شلوغ نکنید و چند تا جنس بیشتر نیارید. مثلا لباس مجلسی و کت و دامن . که اونم حتما باید مغازتون توی مناطق مرفه نشین و با پاخور بالا باشه.
  ۶: از نزدیک با کار پرورش قارچ آشنایی داشتم. جا انداختنش با بازار رقابتی و قیمتهای بدون حاشیه سود توی بازار محاله.
  در نهایت میتونم این را پیشنهاد بدم که باید دنبال شغلی بگردید که بازار مصرفش توی عموم جامعه رونق داشته باشه و مردم تحت هر شرایط و حتی با وجود نوسانات اقتصادی، کمتر ازش دوری کنند. که قطعاً مناسب ترین گزینه گزینه ای هست که با شکم مردم سر و کار داشته باشه. ۳ تا گزینه پیشنهاد میدم: سوپرمارکت- فست فود – آبمیوه بستنی. البته هر کدوم از این ۳ تا بدون دردسر هم نیست. منتها با کمی صبر و علاقه و جدیت میشه رونقش داد. سوپر مارکت همه چیزش خوبه فقط کار طاقت فرسا از لحاظ اداره کردنش به تنهاییه که محاله. حتما باید یه آشنای قابل اطمینان در کنارتون باشه که ۲ نفری و دو شیفتی وایسید. فست فود و آبمیوه و بستنی هم خوبه چون حاشیه سودش بالاست و تنوع غذایی توش موج میزنه. رستوران را اصلاً پیشنهاد نمیدم. البته جا زیاد داره در موردش صحبت زیادی کرد. که بیشتر از این وقت دوستان را نمیگیرم. خودم به تازگی چند روزه در فکر راه اندازی یه فست فود هستم. در کل اگه مغز انسان خوب کار کنه موفق خواهد بود. اگر دوستان خواستن بیشتر با هم در ارتباط باشیم به من ایمیل بزنن.

 253. Avatar ebi گفت:

  سلام. با تشکر از مدیر سایت. خواهشا بذارین مردم نظراتشون را بگن. راه پیشرفت از ازادی میگذره. من از اینکه جوانها اینطور در گل مانده اند احساس تاسف میکنم . مشکل با پرورش بلدرچین و دستگاه سیم ظرفشویی و … درست نمیشه. با مطالعه در سیاستهای کشورهایی مثل چین میشه دید که بازوی ظریف و قدرتمند سیاستهای دولتمردانشان باعث سیری ملت یک میلیارد و چند میلیونیش شده نه با پرورش قارچ در روستای جیانگ دو .!!!!!!!!!!

 254. Avatar محسن گفت:

  سلام
  من ۲۸سالمه مشهدم
  ۱۴ساله کارگاه خیاطی دارم خودم برشکارم پارچه ومدل ازعمده فروشها میگیرم مانتووپالتو کامل تحویل میدم هرمانتو حدودا۱۱تومن مزدمیگیرم ۸تومن میدم چرخکار میدوزه هزارتومن خرج کارگاه میشه دونه ای ۲هزارتومن سمیمونه برام حدودا ماهی میانگین ۱میلیون و۵۰۰ هزارتومن درامدداره
  امامشغلش زیاده
  تمام هفترو درگیر کارمم
  ثبات مالی ندارم
  اینده شغلیم تضمین نیس
  اکسرن هم پول نقد دستم نیس
  صبح ۸تاشب ۱۰تو یه فضای بسته هستم
  دوستان پوشاک چه تولیدش چه فروشش اصلن ایده خوبی نیس من میبینم فروشندها وتولید کنندهارو به انرژی که میزاریم نمیرزه درامدش
  به امید پیشرفت شاد باشید

 255. Avatar محسن گفت:

  یکساله به شدت دنبال تاسیس یه مغازه خوارو بار یا یه چیزی شبیهه به این هسم
  یکی از همکارام سه سال پیش سوپر مارک زد و از خیاطی و کارگاه داری اومد بیرون
  روزی که شروع کرد ۱۰میلیون سرمایه داشت الان ۱۲۰میلیون جنس تو مغازش هس!!!!!!!
  فک کنم حتی اگه ورشکست بشم ارزش امتحانشک داره !!!
  مطمینم ازکارگاه داری و خیاطی بهتره
  امید زیادی دارم

 256. Avatar محمد گفت:

  سلام میخاستم بدونم با ۸۰ملیون سرمایه چه کاری میتونم راه اندازی کنم
  در زمینه حیوانات هم تخصص دارم نمیدونم از کجا شرع کنم لطفا کمکم کنید

  • Avatar صا گفت:

   سلام شرکت من در زمینه ایده پردازی تخصص داره. حدود ۱۸ مهندس ارشد در کنار هم پول شما رو در کنار پول سایر افراد در حوزه های مهندسی پرورش میدن. دوست داشتین بیشتر بدونین ایمیل بزنید. askari.saba72@gmail.com

 257. Avatar محسن گفت:

  به نظر من هیچ کاری بدون سرمایه نمیشه انجام داد. ولو این
  سرمایه اندک هم باشد. ایده من مبادلات ارزیه. مثلا با دو میلیون
  تومان شرو کنید. ازصرافی دینار عراق بخرید. همین دینارو از
  میتونین از طریق خودتون یا کسایی که رفت و امد به عراق دارن
  تبدیل به دلار کنید و دلار رو تو بازار ازاد بفروشین. من اینکارو
  میکنم. تو بازار پر تلاطم ایران خوبه????

 258. Avatar sara tvs گفت:

  عرض سلام و وقت بخیر.من یک زمین با متراژ بالا دارم که در یکی از شهرستان های استان فارس,حدودا در 20 کیلومتری شهر قرار داره.تصمیم دارم بخشی از این زمین رو به یه مکان تجاری تبدیل کنم.مثلا یه کارگاه تولیدی کوچک…که سرمایه بالایی لازم نداشته باشه.لطفا اگه ایده ای متناسب با شرایطی که ذکر شد دارید,با من درمیون بذارید.تشکر

 259. Avatar حمید گفت:

  والا من نمیدونستم چیکار کنم و این طرح هایی که دادینو من اصلا نمیدونستم و هیچ کسی هم به ذهنش نمیرسید و اساتید بزرگ عاجز از طرح هایی اینچنین اند و هر روزه پشیمان و گریان اند….. خوشا بحالتان! :))))

 260. Avatar لیلی گفت:

  سلام به همگی
  من میخوام تولیدی جوارب راه بندازم به نظرتون بازارش خوبه؟

 261. Avatar لیلی گفت:

  وحیدی، به نظرم اگه میخوای خرج دانشگاتو دربیاری برو شاگردی کن. یا اگه توی کار پایان نامه نویسی مهارت داری برو پایان نامه بنویس سود خوبی داره

 262. Avatar لیلی گفت:

  من شاگرد اول مدرسه بودم. الان مدرک لیسانس دارم. دوران دانشجویی اینقد زحمت کشیدم که نمره هام بالا باشه. اما چی شد؟ آخرش بیکاری نصیبم شد. یکی نیست به این دولت بگه چرا اینقد دانشگاه رو الکی کرده که هر کی از راه میرسه میشه دانشجو. آخر سر هم یه مشت بیسواد بیکار افسرده تحویل جامعه میده. قدیما اونایی که بیسواد بودن کار نداشتن. خودشونو توجیه میکردن که چون بیسوادن، کار ندارن. اما الان چی همه سواد دارن و بیکار. میخوای افسردگی نگیرن؟؟

 263. Avatar داریوش گفت:

  سلام خدمت همه ی عزیزان وسروران گرامی. من درپرواربندی گوساله وبره که تجربه خوبی داشتم به علت نداشتن زمین تامین علوفه .ونواسانات قیمت گوشت وگرانی علوفه شکست خوردم. درپرورش گاوشیری هم به علتهای بالاشکست خوردم.دوسال کافی نت داشتم بعلت خرابی بازاررهاش کردم………………………….الان به دنبال شغل جدیدهستم.لطفاراهنمایی بفرمایید.باسرمایه 50 تومانی ……………..ازلطف همه شماسپاسگزارم

 264. Avatar مهدی گفت:

  سلام.

  به نظرم پخش مواد غذایی در صورتی که بتونید از مشتری ها پول نقد بگیرید شغل خوبی میتونه باشه،
  تاکید میکنم، پول نقد،
  در صورتی که چک یا.. بگیرید در مدت زمان کوتاهی به گ.. میرید.

  به عنوان مثال من روغن کنجد تولید میکنم، هر بطری رو 13000 تومن میفروشم، در حالی که قیمت مصرف کننده اش 26000 تومان هست.
  سود هر بطری واسه من 500 تومن هست در حالی که واسه پخش کننده حدود 20 درصد سود داره،

  البته اگه به عنوان کار بزرگ در نظر بگیرید باید به فکر اجاره مکان و.. باشید، اما به صورت جمع و جور میتونید توی یه اتاق انبار کنید و با نمونه جنس ب مغازه ها و فروشگاه ها مراجعه کنید تا ببینید حاضرن نقدی ازتون بگیرن یا.. .

  + جا داره یه توضیح کوچیکی هم راجب تولیدی ها و کارخونه ها بدم؛
  اونها اکثرا بازار فروشی ندارن و به دنبال نمایندگی و کسی هستن که واسشون پخش کنه، اگه حسن عمل خودتون رو نشون بدید میتونید به صورت مدتی از اونها بگیرید و بفروشید و تا موعود چک تون میرسه فروخته و چک رو پاس کنید.

  البته از اول هول نشید زیاد بگیرید، کم بگیرید و کم کم جلو برید تا اگه به مشکلی خوردید زیان زیادی متحمل نشید.

  امیدوارم اینا واستون مفید بوده باشه، و اینها تنها نظرات من هستند که توی این زمینه میتونستم بگم.

  + فروختن اجناس که سوغات شهرهای دیگه باشه به دوستان و فامیل هم فکر خوبی هست.

  فقط احتیاط کنید که پول شما رو نخورن،

  دوستی میگفت؛ همه رو به چشم کلاهبردار نگاه کنید، و اگر کسی واقعا خوب بود که خدا خیرش بده.

  چون خودم 130 میلیون تومن پولمو خوردن اینقد تاکید میکنم، اینقدرم آدمای خوب و با خدایی به نظر میرسیدن که نگو، اینقد حرفاشون شبیه آدم حسابی ها بود که نگو، اینقد منطقی بودن که نگو، حتی سر خرده اش هم چونه میزدن، مثلا هر شیشه 13050 تومن بود، میگفتن 13000 تومن باشه، ولی در پایان سر جمع از اینجور آدم ها 130 میلیون تومن پولمو خوردن،
  و در حال حاضر به گ.. رفتم.
  باشد که شما اینگونه نشوید :) .

  م.ش

  • Avatar مهدی گفت:

   اگه کمکی ازم بر میاد خوشحال میشم راهنماییتون کنم،
   به صورت اتفاقی به اینجا اومدم، ولی اگه باز هم اومدم و سوالی داشتید حتما بهتون پاسخ میدم و خوشحال میشم تمام تجربه و اطلاعاتم رو به شما بدم.

   م.ش

 265. Avatar بیکار گفت:

  باسلام خدمت دوستان ارجمند بنده یه باغی به متراژ ۲۵۰۰متر
  در ارومیه دارم که درامد خوبی نداره به نظر دوستان هلو و گیلاس
  بکارم بصرفه هست اگه کسی در این زمینه اطلاعات کافی ادرد
  راهنماییم کند با تشکر

  • Avatar صبا گفت:

   سلام سعی کن به پرورش ماهی فکر کنی
   شیلات هزینه انجام پروژه ها و خم ماهی و غذای ماهی رو بهت میده بعدشم خودش ازت میخردشون. حتی اب کثیف ماهی هاتم میخرن. روش مطالعه کن. موفق باشی

 266. Avatar امیر محمد گفت:

  سلام به همه من سربازم اولاشه متاهل هم هستم رو هم رفته 20میلیون سرمایه دارم فقط تا ظهر میرم محل خدمت بعد ظهر بیکارم چون تو روستا زندگی میکنم فک میکنم هیچ کاری نمیشه کرد چند ماه دیگم عروسیمه دیگه دارم دیونه میشم ای کاش اصلا وقتمو تو دانشگاه هدر نمیدادم که الان جلو زنم شرمنده نباشم شما بگید چیکار کنم چه کاری بزنم حقوق سربازیم ماهی 200 تومنه…